Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Buta lennék, az élethez? Van...

Buta lennék, az élethez? Van olyan, hogy valakinek semmi nem megy?

Figyelt kérdés

Átlagban kaptam már meg,hogy többnek gondolnak 16évesnél, de nagyon gyakran vagyok buta... Nem is igazán az élethez, hanem alapvető dolgokhoz.

pl:Idehoznád nekem a villát?

-Persze-

és oda viszem a kanalat. (ez csak egy pl volt.)

Na,és ezek a dolgok annyira gyakran előfordulnak,hogy az hihetetlen.

Nyáron dolgoztam (diákmelóztam),és ott is ugyanez, és hiába mondja nekem bárki,hogy jajj hát ez mással is előfordul,persze, de engem meg jól megítélnek miatta, hogy buta kislány,mit akar itt?

Ahogy rágörcsölök, annál inkább rontom el a dolgokat, az ilyen kisebb dolgokat is, nem az egyszeri esetről van szó, hanem,hogy nagyon gyakran előfordul.


Buta lennék? Vagy miért nem sikerül semmi? :/


2013. szept. 26. 22:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez nem butaság. Vagy szétszórtság/figyelmetlenség (ez a te korodban nem szokatlan) vagy valami miatt rendszeresen hibásan asszociálsz (nem vagyok neurológus, hogy megítéljem, hogy ennek lehet-e bármilyen orvosi oka), de ez egyáltalán nem arról szól, hogy buta lennél.
2013. szept. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem butaság, hanem a nem figyelés eredménye.

fellegekben jársz, álmodozol, és egyszerűen nem figyelsz arra ami körülötted zajlik. Nem figyelsz másokra, arra mit kérdeznek, mire kérnek, vagy mondanak. Valami eljut a füledig de annyira magaddal vagy elfoglalva hogy csak egy része marad meg amit hallasz..

Biztos vagyok benne hogy közlekedni is úgy közlekedsz hogy a füledben a fülhallgató, és legalább olyan hangerővel szól a zene ami tompítja a város zaját..

Kevesebbet kéne álmodozni , és jobban figyelni másokra..

2013. szept. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Mondjuk én is ezt szoktam mondani mindenkinek, ha kérdezik,hogy 'nem tudod melyik az?',hogy 'bocsi,csak nem figyeltem'. De én úgy érzem olyankor,hogy 100%-ban figyelek, hogy rá koncentrálok arra amit kérnek, és teljesen lejátszom magamban a hallottakat, utána kiderül,hogy valamiért mégis rosszul csinálom.

Lehet tényleg olyankor az agyamig nem jut el, csak a fülem hallja..

Nagyon gáz,mindenesetre.

2013. szept. 26. 22:58
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
majd kinövöd :)
2013. szept. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
B1-vitamin hiánya okozhat koncentrációs zavart, feledékenységet. Meg azt a tipikus érzést, hogy kong a fejed az ürességtől és semmire se emlékszel.
2013. szept. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"Édesanyám, édesapám

Ne bízzatok most semmit rám,

Nézzétek el, ha hibázok;

Tudom is én, mit csinálok!"

/Petőfi/

2013. szept. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%
A kérdező nem írta, hogy szerelmes, vagy hogy álmodozik, hanem tudatosan próbál odafigyelni a dolgokra, ennek ellenére sem sikerül neki. Ennek tényleg lehet vitaminhiány a hátterében. Egy szerelmes nem hiszi magáról, hogy buta, egyszerűen lesz@rja, ha nem tud odafigyelni, mert nem is akar, nincs rá igénye. A kérdezőnek van.
2013. szept. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Olyan vagy mint anyukám, ezt figyelemzavarnak hívják. :) Neki is mondok valamit, feszülten figyel, de valójában nem jut el a tudatáig amit mondok. :D Ettől még nem érsz kevesebbet, csak fejben valahogy máshol jársz, még ha nem is tudatosan. :)
2013. szept. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: jelentem, hogy képes vagy értelmes, összefüggő mondatokban fogalmazni, nem tűntek fel helyesírási libák sem, ha buta lennél, ez nem jött volna össze. Szóval vitaminok, esetleg magnézium, és kinövöd majd. :)
2013. szept. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Hogy vigasztaljalak: én a neveket és a számokat vagyok képtelen megjegyezni.


Ezért voltam töriből mindig csak 3-as. :D


Lényegtelen infókat megjegyzek, de a nevén gondolkodok egy egész napot ;)

2013. szept. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!