Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Buta lennék, az élethez? Van...

Buta lennék, az élethez? Van olyan, hogy valakinek semmi nem megy?

Figyelt kérdés

Átlagban kaptam már meg,hogy többnek gondolnak 16évesnél, de nagyon gyakran vagyok buta... Nem is igazán az élethez, hanem alapvető dolgokhoz.

pl:Idehoznád nekem a villát?

-Persze-

és oda viszem a kanalat. (ez csak egy pl volt.)

Na,és ezek a dolgok annyira gyakran előfordulnak,hogy az hihetetlen.

Nyáron dolgoztam (diákmelóztam),és ott is ugyanez, és hiába mondja nekem bárki,hogy jajj hát ez mással is előfordul,persze, de engem meg jól megítélnek miatta, hogy buta kislány,mit akar itt?

Ahogy rágörcsölök, annál inkább rontom el a dolgokat, az ilyen kisebb dolgokat is, nem az egyszeri esetről van szó, hanem,hogy nagyon gyakran előfordul.


Buta lennék? Vagy miért nem sikerül semmi? :/


2013. szept. 26. 22:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Lehet szétszórtság figyelemzavar, ami sok dologból adódhat. Vitamin hiány, kevés vagy nem megfelelő minőségű alvás és egyebek. Ha nagyon zavar akkor említsd meg az orvosodnak biztos tud valami okosat mondani.


Butának nem mondanálak, a buta ember nem tudná így megfogalmazni,hogy mi baja. De szerintem érdemes felkeresni egy orvost, mert ha alkalmanként előfordul ilyesmi az normális, így viszont nem igazán.

2013. szept. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nem buta vagy, de ez szerintem nem is biztos, hogy csak kamaszkori szétszórtság. Gyerekkorodban is ilyen voltál? Ha igen, akkor szerintem ADHD lehet. Olvass utána, ha magadra ismersz néhány tünetben, akkor érdemes lenne felkeresni egy szakorvost, ha nem is szükséges gyógyszeres kezelés (nem hinném, hogy olyan fokú lenne a gond), akkor is kaphatsz tanácsokat arra nézve, hogyan tarthatod kordában a dolgot, ugyanis ha évek múlva is ilyen szétszórt és figyelmetlen leszel, könnyen a munkádba is kerülhet, közlekedésben is fokozottabb veszélyben lehetsz, stb.
2013. szept. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

#9! " nem tűntek fel helyesírási libák sem" Ez aranyos!!!!!!

Kérdezö! Ha ez zavaro szintü, szakemberhez kellene fordulnod.

2013. szept. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Sejtem,mi a problémád,nyilván feszülten figyelsz arra,amit mondnakak,próbálod megérteni és jól megcsinálni,aztán a végén mégsem sikerül.Én is voltam így régebben.Először is szerintem mindenképpen kérd szakember segítségét,tanácsát,másrészt próbálj egy kicsit ellazulni,nem kell mindent görcsösen komolyan venni.Szerintem túl sok benned a megfelelési kényszer,ami lelki defektet okozhat,ami pedig kihat a teljesítményedre is.

Nekem azóta nincs ilyen gondom,mióta normálisan táplálkozom,pihenek,és összeszedtem egy kis önbizalmat,nem mások elvárásaitól függök,hanem önállóan gondolkodom és cselekszem.Szerintem te eléggé szorongó típus lehetsz,sokáig én is ezzel küzdöttem.

2013. szept. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én is hülye vagyok Az. Élethez :( tùl naív... Örültem Milyen rendes a fönököm segít àllandó munkàt keresni ...ja Most màr Tudom hàtsò szàndékai vannak velem ... Még egyszer bepròbàlkozik otthagyom egybõl.. Ilyen àron ne segítsen... Azért futkosott tusolàs utàn egy szàl fa.zban.. Még én Voltam zavarban. Rossz emberismerõ vagyok..elõbb is észrevehettem Volna Minek kínàlgat pizzàval, futkosott Gaza napjàba többször. Basszus Full Gazdag sok nõnek ez biztos bejönne de nekem nem..max ha nem hagy békén viszek Neki vmi nõt :P
2013. szept. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
és ez hogy jön ide? :)
2013. szept. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Aranyosak vagytok, mindegyik lehet én úgy gondolom.

De leginkább a megfelelési kényszerbe ismertem magamra. Pl:Ahogy írtad is, rágörcsölök,hogy most jól csináljam, aztán a végére mindig rosszul sül el.

De vitamin hiány is lehet, azt majd megpróbálom tényleg.

Egy éjszaka mondjuk 6-7 órát alszom, ha fáradt vagyok délután, akkor lefekszem még pihenni, nem szoktam annyira vészesnek érezni, hogy kevés lenne, vagy kimerülnék.

ADHD-->ennek utána nézek, és írok,hogy mit találtam.

Nem vagyok szerelmes, nem konkrétan azaz érzés amikor álmodozok, és elbambulok, hanem konkrétan az, amikor a 'spagettit légyszíves vedd ki a hűtőből, egy sárga edényben van a 3. polcon',én pedig állítom, hogy nincs ott, de ha odajönnek tuti ott van,és előttem van, nem lehetne nem észrevenni.

Szerencsére azért ez a durvább kevesebbszer fordul elő,de épp elégszer,mint egy normális embernél szabadna

2013. szept. 27. 20:39
 18/19 A kérdező kommentje:

Elfelejti feladatait, vagy nem fejezi be, esetleg emlékszik rá, de nem hajlandó megcsinálni. Félbehagy tevékenységeket, nem tart rendet dolgai között. Nem hallgatja végig szüleit.Később ő is megtanul a helyén maradni, de akkor fészkelődik, rázza a lábát, a kezével dobol.Túlzásba vitt érzelmek (sírás, hiszti, szeretet), depressziós problémák kibontakozása, az ember önmagába fordulása.


részletek feletti elsiklás és gondatlanságból elkövetett hibák a munkahelyen

a kéz és a láb izeg-mozog vagy ficergés ülés közben

válaszok kimondása, mikor még a kérdést sem mondták ki teljesen

nehezen tudja kivárni, hogy rákerüljön a sor (türelmetlen)

alacsony önbecsülés

szorongás

depresszió

hangulatváltozások



ezeket fedeztem fel magamban,de van ami nem túl gyakori azért. Meg voltak olyanok,amik teljesen ellenem voltak, és kicsit sem illettek rám.

Amíg iskolába jártam, észre sem vettem,most a nyári meló után vettem észre,hogy valami nem jó.

Mert iskolába, nem igazán van alkalom tapasztalni, azt amit ott, ahol dolgoztam pl.

2013. szept. 27. 20:54
 19/19 anonim ***** válasza:
Huha, ezek sajnos rám is nagyon illenek, mi lett azóta veled?
2020. jún. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!