Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

6 hetes terhes vagyok. A párom 26 éves és nem igazán akarja a babát(előbb jobb munka kell, több pénz meg ilyenek a kifogás). Én 24 vagyok. Mindketten dolgozunk, de még nem élünk együtt. Anyumékra számíthatok, csak félek, hogy egyedül nehéz lesz. Elvetetni nem szeretném.

Ti mit tennétek?


2010. szept. 28. 14:10
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Én nem akarom ellökni magamtól, szó sincs erről.

Én lennék a legboldogabb ha velem együtt tudna örülni. Próbáltam már győzködni, hogy anyuék és az ő szülei is biztos segítenek de azt mondta, hogy ő ezt nem akarja.

Saját magunknak kell boldogúlni meg ilyenek.

2010. szept. 28. 14:54
 22/28 anonim ***** válasza:
24%

A gyereket nem egyedül csináltad. :) Ez tény. A fogantatásának a körülményeit tudjuk. Mással is volt már ilyen.

Elhiszem, hogy megijedt a párod, de gondolom, te sem ültél rögtön a felhőkön... :)

Ha az anyagiak aggasztják, akkor készíts pénzügyi tervet, mi mennyibe kerül, mennyi tgyást, gyest fogsz kapni, mutasd meg, hogy nem kell a küszöböt rágni, mert érkezik a baba stb.

Én megkérném, hogy kísérjen el az első vizsgálatra, uh-ra, ha látni fogja a pici pulzáló szívecskét, másként fogja látni a dolgokat. Fel a fejjel, mindent meg lehet oldani, csak akarni kell. :)

2010. szept. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Én megtartanám... Szerintem apuka picit megijedt, de ez az ő korában természetes. Majd megnyugszik. Ha igazán szeret, végiggondolja, és nem fog emiatt otthagyni. (Ha mégis, gyerektartást úgyis kötelező lesz fizetnie...)
2010. szept. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
33%

Szia!

19 éves koromban foggal-körömmel harcoltam, hogy megtarthassam a úgyszíntén "becsúszott" babámat, ahol apuka véleménye az volt "most mit csináljak adjam el a kocsimat? Nekem nem kell gyerek". Anyám hozzáállása: "nézz magadra beteg vagy a gyereked is az lesz". Nem volt még egzisztenciám, tanultam, az egészségem viszont nem zárta volna ki a gyereket és az öröklődés 5%. Nem született meg :(

Mára férjezett vagyok és másfél éve nem esek teherbe....:(

Ez is csak egy példa ami "jó kis tanmese". Legalább anyukádra számíthatsz. Szeretettel neveld fel a kisbabád, ki tudja még a pároddal is mit hoz a jövő...adj neki kis időt lehet megnyílik a szíve. Sok boldogságot és egészséget!

2010. szept. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
40%
Jaj 15.01-es ne add fel, mint már írtam korábban én is így jártam, de már itt a 3 gyerek.Fogd fel úgy, hogy most visszakaptad a pofont az élettől, mert az első pofont te adtad neki amikor elvetetted a babát.Járj te is nődokiról nődokira és végül kívánom, hogy neked is sikerüljön úgy, mint nekem.Pár hét kúpos kezelés, 3 havi clostylbegyt és egyszercsak kopogtatott a gólya...
2010. szept. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

15:20

Köszönöm a tanácsot...igaz sok dokit kell megjárni, hogy végre egy törődjön is az emberrel.

2010. szept. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
21%

Már nem azért te attól mert réág egyöütt vagytok kötelező mindenáron gyereket akarnia tőled? A szerelem nem azt jelenti hogy gyerekre vágyik hanem hogy szeret téged. Ez nem attól függ hogy mióta vagytok együtt.

Szerintem neked nincs jogod ráerőltetni egy gyereket ha ő nem akarja. És butaság amiatt dobni valakit csak mert nem akar (még) gyereket. Ezzel nem téged akar bántani de az sem jobb ha "feláldozza magát" mert úgy nem lehet élni.

2010. szept. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%

Már nem azért te attól mert réág egyöütt vagytok kötelező mindenáron gyereket akarnia tőled? A szerelem nem azt jelenti hogy gyerekre vágyik hanem hogy szeret téged. Ez nem attól függ hogy mióta vagytok együtt.

Szerintem neked nincs jogod ráerőltetni egy gyereket ha ő nem akarja. És butaság amiatt dobni valakit csak mert nem akar (még) gyereket. Ezzel nem téged akar bántani de az sem jobb ha "feláldozza magát" mert úgy nem lehet élni.


Nem akarnia kell tőle gyereket, hanem elfogadni, hogy lesz gyerek. A saját gyerekét, a szerelmével közös gyereküket nem olyan nehéz elfogadni és szeretni, akár becsúszott, akár tervezett baba. Úgy megérteném, ha mondjuk munkanélküliek lennétek, tanulnátok stb, de mindketten dolgoztok, a szülők is segítenének, szóval ezek csak kifogások a srác részéről. Az igazi gond valószínűleg inkább az lehet, hogy nincs még felkészülve az apaságra, de arra nem is lehet felkészülni, csak ha már ott van az ember karjában a saját fia/lánya :)


És ha már jogoknál tartunk, egyiküknek sincs joga ítélkezni a kisbaba élete felett. Ha megfogant, akkor már egy kis élet van odabent az anya méhében, aki egyedi és utánozhatatlan. Ez nem úgy megy, hogy becsúszik a baba, de hoppá, túl korán jött, semmi gond, vetessük el és majd x év múlva szülhetsz. Gondolj bele, soha többé nem lesz lehetősége megszületni ugyanennek a kisbabának. Nem értem, miért lenne kevesebb egy magzat pl. egy újszülöttnél, miért lenne több jogunk megölni őt.

2010. szept. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!