Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mamahotel, mennyi pénzt...

Mamahotel, mennyi pénzt kérnétek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Fiam 27 éves, netto 500 ezer körül van a fizetése. Egy éve költözött haza, amíg összeszedi magát anyagilag. Eddig egy forintot sem kértünk tőle. Viszont már úgy érzem, kihasznál minket. Elveri az összes pénzét, cigizik, bulizgat, hétvégente inni jár a haverokkal. Itthon semmit nem segít. Minden nap főzve van rá is, de soha nem vesz semmit a háztartásba, csak ha esetleg meg van külön kérve, hogy hazafelé hozzon a boltból valamit. Nekem kell rá mosni, és elpakolni is, mert semmire nincs motivációja. Beszéltem már vele erről, de falra hányt borsó. Nekünk így nagyon sok lemondással jár, hogy velünk lakik, anyagilag is megviseli a családot, mert a testvére még kiskorú. Plusz munkát kell vállalni emiatt a főállás mellett a páromnak is, meg nekem is. Nem a párom az édesapja, így ez nem korrekt szerintem.

Arra gondoltam, megkérem, hogy ezentúl vegye ki a részét a költségekből. Ti mennyit kérnétek?


ma 13:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%

150 ezret, plusz vegye ki a részét a háztartásból. Ha nem, akkor egy hónapot kapna a költözésre.

Nehogy már a párod dolgozzon extrán, mert a 27 éves jól kereső here éli a kis világát!

ma 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Közöltem hogy a hotel teljes ellátással 250e/hó. Ha nem tetszik, november elsejével lehet kiköltözni.
ma 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Én nem kérnék, mert úgy sem fog adni ezek alapján. Megmondanám neki hogy van egy hónapja aztán szevasz.
ma 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
megmondanám neki hogy mostantól ad 150 ezret, meg elvégzi a házimunka 1/3ad részét vagy fizet arra egy takarítónőt, nem érdekel. De ha nem fizet akkor mehet amerre akar.
ma 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

"Nekem kell rá mosni, és elpakolni is" - Már miért kéne? Önként csinálod.

Annyit kérnék, amelyik összeg nagyobb azok közül, amennyit rá költök, és amennyiért pluszban dolgozom miatta.

ma 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%

Így nem fogja tudni összeszedni magát anyagilag, ha elveri a pénzét piára meg bulizásra… Bár én nekem lett volna ennyi idősen (vagy bármikor) ilyen lehetőségem, de sajnos nálam a mamahotel kizárva. Ráadásul el is kényeztetted.

Felnőtt, önálló, dolgozó férfi. Szedje össze magát! Ultimátumot adnék neki:

Vagy belead a számla költségekbe és ezen felül intézi a saját étkezését vagy elkezdhet albérlet után nézni. Lehet, hogy észhez tér már akkor, ha rápillant a bérleti díjakra… Szigorúnak kell lenned, mert az egy dolog, hogy nektek így kellemetlen, de őt se sarkallja arra, hogy tudatos legyen az anyagiak terén és hiába van jó fizetése valakinek bármennyit el tud költeni az ember hülyeségekre, ha erre hajlamos és a fiad könnyen belebukhat ebbe, aztán azon kapja magát, hogy kölcsönkéreget, kuncsorog, csak meglegyen a bulika meg a cigi, pia.. fel kell állítani valami korlátot, figyeljetek oda.

ma 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
80%

Kezdetnek minimum 150 ezret adjon le. És nem, nincs olyan, hogy mosok, pakolok utána. Egyszerűen nem mosnám ki a ruháit. Ha közös szennyesbe teszi, kiválogatom a miénket. Ott a mosógép, csinálja ő. Nem csinálja? Hát majd elfogynak a tiszták...

A szobájába pedig be sem mennék, és semmihez nem nyúlnék, az tuti.

De tudom, vannak olyan anyukák, akik csak morognak, aztán ugyanúgy mosnak a mamlasz felnőtt gyerekre, mindent vasalnak, stb.

Anyám mai napig ezt csinálja a 39 éves fiának is...

ma 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon gyorsan ülj le vele és beszéljétek meg, világosan add a tudtára, hogy ez nem így megy. A végén a párod megunja és lelép, csoda, hogy még nem akadt ki. Ráadásul ezzel a kisebb gyereknek is nagyon rossz példát mutat!
ma 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%

Igaza van a 7-esnek,a mamlaszokról, de ehhez az is hozzátartozik,hogy sok idős anya, akinek már a férje is meghalt esetleg akkor érzi fontosnak magát, ha körbenyalhatja a gyerekét. Még meg is sértőnek,ha a "gyerek" ezt nem igényelnél, vagy el akarna költözni,mert elege van ebből.

Bőven van ilyenre példa, a nyughatatlan idős nők miatt.

ma 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
70%
Semennyit, bár én az enyéimet megneveltem annyira, hogy ha itt vannak, kérés nélkül takarítják a saját életterüket, elmosogatnak, füvet nyírnak stb. Nekik ez egyértelmű, gyerekkoruk óta csinálják. Illetve el sem tudom képzelni, hogy a gyerekem legfeljebb 2-3 hónapnál többet akarjon nálam tölteni, komolyabb szakítás után is elég hamar keresnek saját albérletet, hogy önállóan élhessenek.
ma 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!