Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mamahotel, mennyi pénzt...

Mamahotel, mennyi pénzt kérnétek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Fiam 27 éves, netto 500 ezer körül van a fizetése. Egy éve költözött haza, amíg összeszedi magát anyagilag. Eddig egy forintot sem kértünk tőle. Viszont már úgy érzem, kihasznál minket. Elveri az összes pénzét, cigizik, bulizgat, hétvégente inni jár a haverokkal. Itthon semmit nem segít. Minden nap főzve van rá is, de soha nem vesz semmit a háztartásba, csak ha esetleg meg van külön kérve, hogy hazafelé hozzon a boltból valamit. Nekem kell rá mosni, és elpakolni is, mert semmire nincs motivációja. Beszéltem már vele erről, de falra hányt borsó. Nekünk így nagyon sok lemondással jár, hogy velünk lakik, anyagilag is megviseli a családot, mert a testvére még kiskorú. Plusz munkát kell vállalni emiatt a főállás mellett a páromnak is, meg nekem is. Nem a párom az édesapja, így ez nem korrekt szerintem.

Arra gondoltam, megkérem, hogy ezentúl vegye ki a részét a költségekből. Ti mennyit kérnétek?


ma 13:25
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
22%
100-et kérnék havonta, annyiból kijön a kajája meg a rezsije.
ma 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Katona Dius ***** válasza:
91%
Én onnantól, hogy dolgozni kezdtem és lett állandó keresetem leadtam a rezsi rám eső részét. Hitel akkor már nem volt a házon. A kaját magamnak vettem és főztem meg, így arra nem kellett költeniük. A házimunkát felosztottuk, nem volt olyan, hogy csak a magamét mosom ki, vagy a saját cuccaimat mosogatom el. Ha mostunk, mindenkiét mostuk. De mindenki megtalálta a maga dolgát a háztartásban. 5-en laktunk együtt, szülők, én és a két öcsém. Egyedül a kaja volt olyan, hogy az a tiéd, ez az enyém, az ételallergiám miatt.
ma 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
94%

Eleve mi ez a hülye duma 500 ezres fizu mellett, hogy “össze kell szednie magát anyagilag”?

Hát meg a jó édes nénikéjét nézze hülyének!

Megmondanám, hogy e hónapra 150 ezer a cech, a házimunkából holnaptól kutya kötelessége kivenni a részét. Nem, nem “besegíteni”, hanem osztozni benne, mert nem egy haver, aki beugrik segíteni, hanem ott lakik. November 1-től pedig költözhet, mert felnőtt ember nem mamucival él együtt és az életvitelét sem vagyok hajlandó a továbbiakban tolerálni, pláne egy kiskorú testvér mellett.

Ja és örüljön, hogy nem nyújtom be a számlát visszamenőleg. Ez tényleg mindennek a teteje, de bocs, hülyék vagytok, hogy megengeditek.

ma 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
0%
Egy szar szar szülő vagy hogy a felnőtt, középkorú pénzes gyerekedet támogatod a kiskorú helyett
ma 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
73%
Jó nagy hülye vagy te is, meg a párod is
ma 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
80%

Nettó 500-zal hazaköltözik összeszedni magát? Mekkora kamu már ez!

Még ha nettó 200 lenne a fizuja és kirakták volna a társbérletbők, vagy válnának a feleségével és gyűjteni akar...

Akkor befogadnám és tartanám egy évig is akár.

De nettó 500-ból nehogy ne jöjjön már ki egyedül egy ember! Még ha olyan luxusra is vetemedik, hogy egyedül vesz ki egy nagy lakást, akkor is ki kellene jönnie.

ma 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Amúgy mi az a helyzet, amiből össze kell szednie magát?
ma 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!