Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak a rokonok szerint gáz,...

Csak a rokonok szerint gáz, hogy jelenleg szüleimnél lakom és itthonról dolgozom?

Figyelt kérdés

6 évig Budapesten éltem albérletben, miután felmentem vidékről. Most a járvány alatt bezárták a irodát, home office-ból viszont ugyanúgy teljes értékűen tudom végezni a munkámat. Még a járvány legelején hazaköltöztem, mert több hónapos bezárásról beszéltek, feleslegesnek láttam fizetni a drága, 6m2-es szobát, amikor a szüleimmel is lehetek "ingyen" három idegen lakótárs helyett.

Most meglátogattuk a rokonokat, akik közül keresztapám meg a hasonló korú gyereke megjegyzéseket tettek, hogy felnőtt ember ne lakjon már otthon, és hogy könnyű úgy takarékoskodni, hogy mindent más fizet... A srác teszem hozzá felszolgáló, és jelenleg kérdéses, hogy lesz-e munkája továbbra is, vagy ha igen, mennyi pénzért. Én home office-ból most is megkeresem vállalkozóként a havi 4-500-at távmunkában, tehát nem arról van szó, hogy engem el kéne tartani. A rezsinket, kaját csak azért nem fizetem fullosan, mert szüleim ezerrel tiltakoznak minden "pénzadomány" ellen, így becsempészek a tárcájukba néha 10-20 ezreket. 31/F



2020. júl. 22. 16:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
26%
Ha enyhit keresel, akkor miért nem a saját lakásodban élsz önállóan?
2020. júl. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%
Tipikus irigy rokonok, akik folyamatosan keresik a támadófelületeit annak a családtagnak, akinek jobban megy náluk. A helyedben biztos megmondanám nekik, hogy semmi közük hozzá, hogy hol lakom.
2020. júl. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
27%
Ilyen formában tényleg furcsa.
2020. júl. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%

Most komolyan... tényleg ennyire érdekel mások véleménye? Ott laksz és úgy ahogy akarsz. Akinek nem tetszik, kösse föl magát. Vedd meg neki a kötelet ajándékba.

37N

2020. júl. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%
En visszakezbol helyretettem volna oket, hogy pofatok lapos, foglalkozzatok a magatok dolgaval. Es megkerdeztem volna cinikusan, hogy "pityuka hogy halad a felszolgaloi rangletran amugy?!"
2020. júl. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

1: az még most jön. Jövőre lejár a lakástakarék és akkor. Másrészt nem 6 éve keresek ennyit, csak 2.


2: ebben van valami, mert azzal is megy az arcolás, hogy a másik gyereknek már állítólag 2 kocsijuk van a családdal otthon, amiből kiderült, hogy az egyik céges, a másik bérelt, tehát lényegében egyik sem sajátjuk.

2020. júl. 22. 16:28
 7/25 anonim ***** válasza:
14%

Ne is haragudj, de 31 évesen a minimum, hogy önfenntartóvá válsz ilyen fizu mellett.

Mamahotel az kényelmes, csak ippeg sosem fogsz felnőni.

2020. júl. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
11%
7+És: Teljesen más egyedül élni mint otthon. Én amondó vagyok, hogy egy kora szerint felnőtt ember, abban a pillanatban dobbantson otthonról, ahogy fent tud tartani egy albérletet, vagy lakást. Abban a pillanatban.
2020. júl. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

7: bizonyára nem olvastad már a legelső mondatomat, hogy 6 évig éltem önállóan a fővárosban, pedig senki nem rugdosott és támogatott, hanem magamtól tettem meg. Te is azon akadsz fenn, hogy "otthonlakik", miközben nem látod, hogy nem az van mögötte, hogy csóró lennék vagy lusta dolgozni, vagy nem nőttem volna fel.

Amúgy ez is jellemző a magyarra, hogy a felnőttséget kizárólag az anyagi dolgokhoz meg a látványosan elért sikerekhez köti.

2020. júl. 22. 16:39
 10/25 anonim ***** válasza:
96%
Nem gáz, egyértelműen az irigykedés az oka. Az ilyen embereket el kell távolítani az életedből.
2020. júl. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!