Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak a rokonok szerint gáz,...

Csak a rokonok szerint gáz, hogy jelenleg szüleimnél lakom és itthonról dolgozom?

Figyelt kérdés

6 évig Budapesten éltem albérletben, miután felmentem vidékről. Most a járvány alatt bezárták a irodát, home office-ból viszont ugyanúgy teljes értékűen tudom végezni a munkámat. Még a járvány legelején hazaköltöztem, mert több hónapos bezárásról beszéltek, feleslegesnek láttam fizetni a drága, 6m2-es szobát, amikor a szüleimmel is lehetek "ingyen" három idegen lakótárs helyett.

Most meglátogattuk a rokonokat, akik közül keresztapám meg a hasonló korú gyereke megjegyzéseket tettek, hogy felnőtt ember ne lakjon már otthon, és hogy könnyű úgy takarékoskodni, hogy mindent más fizet... A srác teszem hozzá felszolgáló, és jelenleg kérdéses, hogy lesz-e munkája továbbra is, vagy ha igen, mennyi pénzért. Én home office-ból most is megkeresem vállalkozóként a havi 4-500-at távmunkában, tehát nem arról van szó, hogy engem el kéne tartani. A rezsinket, kaját csak azért nem fizetem fullosan, mert szüleim ezerrel tiltakoznak minden "pénzadomány" ellen, így becsempészek a tárcájukba néha 10-20 ezreket. 31/F



2020. júl. 22. 16:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
90%
A 7-esnek az a problémája, hogy valószínűleg kétszer annyit keresel, mint ő :D
2020. júl. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
88%
Sosem értettem azokat az embereket, akik szerint ha a felnőtt gyerek a szülőtől kér segítséget, esetleg otthon lakik, akkor már rögtön gáz az adott ember. Szerintem alapból nem akkora tragédia, ha valaki a szüleinél lakik. Ha valaki a szüleinél lakik, tegyük fel 30 évesen, és nem segít otthon semmit, a szülők tartják el, nem önálló, meg minden, avval nyilván van azért probléma. De szerintem egy olyan ember, aki önálló, dolgozik, eltartja magát, de a szüleinél lakik, az viszonylag tök okés.
2020. júl. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
34%
Elég fura. Biztosan nem költöztem volna azonnal vissza a szülőkhöz 31 évesen, főleg, ha nem is szorulsz rá.
2020. júl. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem senkinek semmi köze a döntéseitekhez.

Miután önálló voltál évek óta, semmi szégyen nincs benne, hogy albi helyett most a szuleiddel élsz. Ha saját ingatlan a cél jövőre, ahogy írtad a kommentekben, akkor meg még inkább nem értem a rokonokat.

Inkább tedd félre az albi árát, ha teheted és pótold bele majd a sajátba. 🤷‍♀️

2020. júl. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
98%
Ha nektek így jó, és közben dolgozol, akkor nem látom, hogy hol itt a gond
2020. júl. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
90%
Nem gáz szerintem, de legközelebb mondd nekik, hogy már nézegeted a lakásokat. Pukkadjanak meg.
2020. júl. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
92%

Nem csak a rokonaid szerint gáz, hanem előfordulhat, hogy idegenek szerint is.


Szerintem nem, rendben van, dolgozol, független vagy! Nem tudom az mivel jobb ha albérletben laksz lakótársakkal vagy egyedül és miért elítélendő ha szüleiddel?! Ugyanúgy csinálod a saját dolgaid, mintha máshol laknál. Akinek nem tetszik, hát mindegy nem... az ő véleménye nem a tiéd.

2020. júl. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
90%
Egyáltalán nem gáz,a rokonaid pedig prolik.
2020. júl. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
81%
Nem necces egyáltalán. Gondolom a családod is örül neked hogy többet láthatnak. Szerintem nem kéne foglalkoznod az olyan emberekkel akiknek gőzük nincs ilyen dolgokról és különben is magánügy. Mit dolgozol amúgy, ha szabad kérdezni? Kíváncsi lettem, ne hari. Van egy-két tippem de nem bizta.
2020. júl. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
77%
12-es kérdését kiegészíteném ha betegség miatt nem tud dolgozni és a szülei segítenek az sem gáz bármennyire is nehezen tudja ezt elfogadni aki beteg pl. Van aki nem tehet róla hogy munka nélkül maradt vannak olyan élethelyzetek és szituációk.
2020. júl. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!