Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mamahotel, mennyi pénzt...

Mamahotel, mennyi pénzt kérnétek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Fiam 27 éves, netto 500 ezer körül van a fizetése. Egy éve költözött haza, amíg összeszedi magát anyagilag. Eddig egy forintot sem kértünk tőle. Viszont már úgy érzem, kihasznál minket. Elveri az összes pénzét, cigizik, bulizgat, hétvégente inni jár a haverokkal. Itthon semmit nem segít. Minden nap főzve van rá is, de soha nem vesz semmit a háztartásba, csak ha esetleg meg van külön kérve, hogy hazafelé hozzon a boltból valamit. Nekem kell rá mosni, és elpakolni is, mert semmire nincs motivációja. Beszéltem már vele erről, de falra hányt borsó. Nekünk így nagyon sok lemondással jár, hogy velünk lakik, anyagilag is megviseli a családot, mert a testvére még kiskorú. Plusz munkát kell vállalni emiatt a főállás mellett a páromnak is, meg nekem is. Nem a párom az édesapja, így ez nem korrekt szerintem.

Arra gondoltam, megkérem, hogy ezentúl vegye ki a részét a költségekből. Ti mennyit kérnétek?


ma 13:25
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
24%
Ha nem gond anyagilag, akkor semmit sem kérnék. De az alap, hogy ő is kivegye a részét az otthoni feladatokból. Ha meg azért költözött haza, hogy összeszedje magát, akkor ne verje el a pénzt bulira, piára.
ma 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
96%

Hát már rögtön az elején kellett volna, de akkor írj össze a legközelebbi fizuja idejére egy bazi hosszú listát és küldd el nagybevásárolni, meg fogd be a házimunkába (te be se menj a szobájába!!!) hogy ezentúl neki is ki kell vennie a részét a költségekből + fizesse ki a rezsi ráeső részét meg a te cselédmunkádat vagy elköltözik....


Nem is értem, hogy lehet az, hogy 500 ezerből nem marad egy vasa se?!


Mit dolgozik a fiad, hogy ilyen trehány?!

ma 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
92%
Majd lesz motivációja, ha nem lesz egy tiszta gatyája se - csak várd ki a végét! :D
ma 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
88%

Ha csekken fizetitek a rezsit, akkor add oda a fiadnak, hogy fizesse be ő...

Ha lázadozik, akkor el lehet mennie albérletbe és ott nem csak a rezsi lesz...

Húzzál határokat és kérjél annyit, amennyi az összköltségetek 1/3-a.

ma 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk idővel azt a szabályt hozták a szüleim, hogy a kereset harmadát minden gyereknek félre kell tennie. Ha kijönnek a fizetésükből, nem nyúlnak hozzá és akkor gyűlik a gyerek spórolt pénze. De a testvérem nem bulira költötte a pénzét, hanem simán kifolyt a keze közül. A házimunkából mindenkinek ki kellett vennie a részét. Nem hotel vagytok, hanem család!
ma 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
29%
Egy ilyen élősködő bugris, milyen munkakört lát el, ahol ilyen jól megfizetik?
ma 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
26%
Engem is érdekelne, hogy hol, milyen munkakörben alkalmaznak ilyen embert?!
ma 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
32%

17.

Ugye?

ma 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
82%

Semmit se kérnék. Mondanám neki hogy egy év alatt biztos összeszedte már magát annyira, hogy megálljon a saját lábain. Jövő hónapban menjen el.

Hónap elejéigaradhat. Ha nem megy, kiteszem a ház elé a cuccait.

ma 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
15%
Depressziós, vagy mi az oka, hogy ennyire nincs motivációja semmire? Egészséges?
ma 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!