Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

6 hetes terhes vagyok. A párom 26 éves és nem igazán akarja a babát(előbb jobb munka kell, több pénz meg ilyenek a kifogás). Én 24 vagyok. Mindketten dolgozunk, de még nem élünk együtt. Anyumékra számíthatok, csak félek, hogy egyedül nehéz lesz. Elvetetni nem szeretném.

Ti mit tennétek?


2010. szept. 28. 14:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
a kérdésedből az jön le hogy a baba "becsúszott". baj ha az apukája nem akarja mert félő hogy magatokra hagy majd talán még azelőtt h megszülnéd a gyereket. vele kell leülni és megbeszélni hogy hogyan tovább.ha vállalod akkor mennyire segít majd a későbbiekben. lehet h ahogy megy az idő ő is elkezdi várni a gyerekét. én is 24 vagyok de nem tudom mit tennék ebben a szituban, ehhez benne kéne lenni.igazából te döntesz.
2010. szept. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
megtartanám, ha már becsúszott!Neked pedig szurkolok, hogy jó életed legyen!
2010. szept. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
énis mindig ettől félek, hogy teherbe esek, és a vőlegényem kiakad ez miatt, hogy nem tudja megvalósítani az álmait a gyerek miatt, és hogy tönkre tettem az életét.Szóval megértelek....de megtartanám.
2010. szept. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Konkrétan azt kérte,hogy vetesd el,vagy csak nem örült neki kirobbanó lelkesedéssel?

Lehet csak megijedt első körben. Én 23 vagyok,és szerencsés, mikor kiderült,hogy várandós vagyok a velem egyidős párom az első sokk után lelkesen várja a kicsit.

Ha mindenki arra vár,hogy milliomos legyen mire gyereket vállal,akkor nemsokára bizony nem születnek majd gyerekek...

2010. szept. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
A párodnak azt üzenem, hogy a babát ketten csináltátok, ő is benne volt, úgyhogy vállalja ő is a következményeket, ha már "becsúszott". Mindenképp tartsd meg, ha meg a párod emiatt elhagy, akkor eleve egy paraszt volt.
2010. szept. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

Igen becsúszott, bár gyógyszert szedtem. Annyit mondott apuka, hogy neki ezen még gondolkoznia kell és, hogy nagyon nagy mínuszba fog vágni minket egy kisbaba, úgyhogy nekem se ártana ezen gondolkodni.

Hát azt hittem rosszul hallok. Szerintem egy gyerek sose jön tökéletes időben (valamit éppen fizetsz vagy amire vágytál pont akkor lehetséges). Szóval gyerek marad pasi megy (ha akar)

2010. szept. 28. 14:37
 17/28 anonim ***** válasza:
Én 16 voltam, amikor abortuszom volt és 24 voltam, amikor KÜZDÖTTEM HÓNAPOKIG!!!, hogy újra terhes legyek.Mielőtt még torkomat harapná bárki az apuka mindkét esetben ugyanaz a férfi volt.Azóta már 3 közös gyermekünk van, de a lelkiismeretfurdalásom mai napig megvan, amiért megöltem egy embert.Ne ölj.Én még nagyon fiatal voltam, ott volt az iskola és a férjem akkor vonult be katonának.Ennek ellenére mai fejjel szégyellem, hogy elvettem az esélyt egy embertől, hogy megszülethessen.És most 3 gyermekes anyukaként bizton állítom neked, hogy a gyermekvállalásban nem a pénz a mérvadó.Elsőre elhiszem, hogy nehéz, mert mindent először veszel meg, de másodszorra már minden ott lesz.Nem kell mindenvől új, nagyon olcsón lehet nagyon szuper dolgokat vaterázni-teszveszezni és a bababörzéken is potom pénzért juthatsz minőségi ruhákhoz, a turkálókban pedig 2-3000Ft/kg a babaruha.Én a múltkor 2600Ft-ért 11 pici rugit, bodyt és pulcsit turiztam ki, olyanokat, amik szinte újak és hó fehérek, hordhatja akár fiú, akár lány.
2010. szept. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
éppen a 7végén mesélte az egyik srác ismerősöm, aki 28 éves, hogy több hónapig volt egy lánnyal, aki teherbe esett tőle.A fiú, nem igazán szereti a lányt,de a kisbabát nagyon várja.Azt kérdezte, hogy mire várjon még?Hozzá kell tegyem, nem milliomos a fiú, csak egy rettentő jó lelkű, igen hatalmas szívvel rendelkező srác.Énis megtartanám a kicsit, ezt a történtet csak megosztottam veletek.
2010. szept. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Pont ezért nem értem a párom reakcióját mi 4 éve vagyunk együtt (nem egy pár hónapja) és "elvileg" együtt tervezzük a jövőnket.
2010. szept. 28. 14:46
 20/28 anonim ***** válasza:
69%

Miért kell mindenkinek azon szurkolni, hogy hajtsd el a párodat? Csak ez az egy megoldás van? Nem lehet, hogy csak baromira aggódik a jövő miatt? Aggódik, hogy nem tudja majd biztosítani a gyereknek a szükséges feltételeket, amire szüksége lenne? Esetleg nincs meg a megfelelő "alaptőke", hogy mindent meg tudjatok venni a kicsinek? Tényleg elég sokba kerül, mire mindent megvesztek (babakocsi, kiságy, kád, rengeteg ruha, babacuccok...). Lehet hogy csak emiatt aggódik. Próbáld ebből a szemszögből megközelíteni, esetleg megnyugtatni őt, akár afelől is, hogy ha más nem, a szüleitek kisegítenek. És figyeld meg, ha eloszlatod az aggályait, ugyanúgy tudja majd várni ő is a gyermekét, meg tudja látni a szépségeit, a lényegét. Tapasztalatból írom, voltam ilyen helyzetben. Nem kell ezért rögtön ellöknöd magadtól, ezzel megfosztva a gyermekedet attól, hogy apja is legyen.

36F

2010. szept. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!