Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Súlyos anyagi gondokal küzködü...

Funktasztikus kérdése:

Súlyos anyagi gondokal küzködünk ti is? :/

Figyelt kérdés
álandóan csak a pénz meg a pénz a bankok is hivogatnak =(3 honap mulva lehet kikel költöznünk anyuék elkezdet veszekedni a pénzen..mivel apu veni akart cigit anyu meg azt a 70 ft ot féltette:Saz a baj van még 2 kistesóm is...áh mindig csak a pénz:Sazon csodálkozom hoyg a szüleim még eggyüt vanak szerencsére..olyan roszz azt hallani amikor kérnél egy kis pénzt hogy nincs:S=(és még csak 14 éves vagyok az a szörnyű
2010. szept. 25. 20:28
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk hála Istennek nincsenek súlyos gondok. Nem mondom, hogy nem kell megnéznem, hogy mit veszek meg, de azért jut mindenre és a számlákat/hiteleket is ki tudjuk fizetni. Tény, hogy szerencsések vagyunk a családommal, mert a férjemmel mindkettőnknek van jól fizető állása (bár ezért meg is dolgoztunk rendesen), de sokat nyom a latba az is, hogy egyikőnk sem dohányzik (most már) és nem járunk kocsmázni sem. Korábban havi 30ezer ment el csak cigire (inni korábban sem jártunk), ez most megmarad. Viszont a saját példámból tudom, hogy nagyon nehéz leszokni a cigiről, nekem még most, 5 év után is hiányzik néha. Igazából nem is lehet róla leszokni, csak nem dohányozni többet.


Attól függetlenül, hogy most jobban élek tudom, hogy miről beszélsz, én is így nőttem fel. Azzal a különbséggel, hogy nekem mindkét szülőm dohányzott és anyám alkoholista is volt, ami nem kevés pénzt emésztett fel minden hónapban. Ha ezt nem csinálták volna, akkor egész jól éltünk volna. Akkor megfogadtam, hogy én más életet akarok a gyerekeimnek és eddig egész jól megy. Meglátod, neked is sikerülni fog!

2010. szept. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
93%
Igen, hát nagyon jó helye lenne annak a huszonvalahány ezer forintnak amit apádék cigire csesznek el.
2010. szept. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:
ok most lehet hogy ezt mondod Horcsog de ha te rálennél szokva nem ezd mondanád....
2010. szept. 26. 14:36
 34/37 A kérdező kommentje:
köszönöm edig a válaszokat mindenkinek:)
2010. szept. 26. 14:39
 35/37 anonim ***** válasza:
52%

A cigi elég nehéz ügy ilyenkor. Könnyen mondja az, aki sose dohányzott, hogy szokjon le, mert tényleg nagyon nehéz. Persze neki van igaza, hiszen jóval kevesebb pénz menne el szó szerint a levegőbe, de azért ez sajnos nem ilyen egyszerű.

Viszont az már más kérdés, hogy ha dohányzik valaki, és nagyon nincs pénz, akkor legalább annyit megtehetne, hogy csökkenti a mennyiséget, már azzal is kevesebbet költ cigire. Én is dohányzom, és nincs sok pénzem. Korábban lazán tudtam finanszírozni a napi egy doboz cigimet, most már úgy vagyok vele, hogy be van osztva a cigim. Nem gyújtok rá csak úgy, amikor épp unatkozom, vagy várok valamire, stb. Be van osztva, hogy étkezések után elszívok egy cigit, meg azon felül este 2 szálat, és slussz. Így 3-4 napra elég egy doboz, azaz kb. a negyedét költöm el rá, mint korábban.

2010. szept. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
hmm jó ötlet:D
2010. szept. 26. 15:29
 37/37 anonim ***** válasza:
73%

Mi olyan havi 150-200 forintból élünk úgy, hogy édesanyám diplomás, és napi 12 órát dolgozik a közszférában. Édesapám elhunyt.


Havi hitelekre elmegy 100 forint fölött, számlákra nem telik, és a hónap végére így sincs pénz, pedig nem élünk luxusban.

2010. szept. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!