Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Súlyos anyagi gondokal küzködü...

Funktasztikus kérdése:

Súlyos anyagi gondokal küzködünk ti is? :/

Figyelt kérdés
álandóan csak a pénz meg a pénz a bankok is hivogatnak =(3 honap mulva lehet kikel költöznünk anyuék elkezdet veszekedni a pénzen..mivel apu veni akart cigit anyu meg azt a 70 ft ot féltette:Saz a baj van még 2 kistesóm is...áh mindig csak a pénz:Sazon csodálkozom hoyg a szüleim még eggyüt vanak szerencsére..olyan roszz azt hallani amikor kérnél egy kis pénzt hogy nincs:S=(és még csak 14 éves vagyok az a szörnyű
2010. szept. 25. 20:28
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
86%
Majdnem az egész ország anyagi gondokkal küzd, sőt majdnem az egész fejlett világ (a fejlődő országok problémája meg még a miénknél is súlyosabb). Szóval nem vagytok egyedül. Élnek nálatok sokkal rosszabbul is, de véletlenül sem szeretném bagatellizálni a problémátokat. Amit írtál, az tényleg elég szomorú. A kérdés viszont az, hogy mit tesztek a kimászás érdekében. Leült-e már a család, hogy őszintén megbeszéljétek a pénzügyi helyzetetek? Csináltatok már egy tervet a kiútról? 14 évesen még nyilván nem rajtad múlik elsősorban, de már te is tudsz egy keveset tenni. Nézz utána miben tudsz MÉG segíteni a szüleidnek azon kívül, amit eddig is tettél.
2010. szept. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
78%
Mi is nagyon szarul állunk, engem csak az zavar, hogy így válság úgy szegény mindenki én mégis azt látom hogy mindenkinek a segge alatt az új kocsi meg az érintős telefon.Nem lesz jobb ez az tuti.. Az meg oké hogy drága a cigi de ha az ember dolgozik heti 6napot 8 vagy több órába és szószerint lassan robotként éli le az életet én azt mondom azzal a cigivel meg a kávéval legyen arra a pár percre "szabad".. Remélem lesz azért még jobb de szar az egész..szakmával kidolgozod a beled diplomával meg nem nagyon helyezkedsz el..kikell menni ebből az országból más lehetőséget nem nagyon látok.. Tanuld a nyelvet , és ne felejtsd el mindennél van lejjebb..
2010. szept. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
86%
Diákmelótól meg sokat ne várj.. átlagba a projektvezetők a saját egyetemi cimboráikat hivják melozni.. tisztelet a kivételnek..
2010. szept. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
Ha eddig jutott cigire, olyan nagy szarban csak nem lehettek...
2010. szept. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
MÉG mindig fiju vagyok:D
2010. szept. 25. 22:56
 26/37 A kérdező kommentje:
igen utolsó??:)biztos te tudod nem neked mondják fel a kocsit meg a lakást:)
2010. szept. 25. 23:02
 27/37 anonim ***** válasza:
57%

Hónapról hónapra élünk,nagyon kiszámitva:( Ez súlyos,ahoz képest,hogy régen úgymond ment a "dőzs"...

De bizok benne,hogy pár év múlva jobb lesz!!!

2010. szept. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

írjátok itt páran, hogy a net nem luxus. nos először le kéne tisztáznunk, hogy kinek mit takar a "luxus" szó.

nekem minden luxus, ami nem szükséges az életben maradáshoz.

de nyilván ez is attól függ, hogy ki hogy áll anyagilag. én úgy állok, hogy a net egy luxus dolog, és hálát adok az égnek, hogy végre nekem is van, mert sikerült kiszorítani a havidíjat.

de aki jobban áll, annak persze nem számít luxusnak, mert neki természetes hogy volt, van, lesz és kész.

például az egyik barátnőm, ő úgy nőtt fel hogy mindig is volt számítógépük meg netkapcsolatuk, és neki nem jelent szinte semmit. néha mikor nagyon nem tud magával mit kezdeni, leül elé. nekem nemrég lett, és kitárult a világ. amikor csak tehetem, itt kockulok a gép előtt, a barátnőm viszont nem érti, mi olyan jó ebben. neki ez tényleg olyan alap dolognak számít, mint mondjuk a tévé.

akik tényleg sz*rul állnak, azoknak igenis luxuscikknek számít az internet. én már csak tudom.

2010. szept. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
86%

" amikor csak tehetem, itt kockulok a gép előtt"


Hihi,azért csak módjával ,mert az internet függőséget okoz!Én is túlestem ezen...,már tiszta vagyok:D

2010. szept. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
89%

Nem vagy egyedül!

Sokan úgy élnek mint te, köztük én is csak annyi külömbséggel, hogy én már diákmelózhatók. Most éppen melót keresek, de nem sok sikerrel, pedig nagyon jól jönne.

Viszont van egy spórolásos módszer amit a szüleim is csináltak annó és amit most is be kéne vezetni. (na mind1) A havi fizetésból kiveszed a számlák díját a többit pedig egységesen négy boritékba rakod (elosztod). Egy boríték egy hét. A többit addig eldugod hogy még véletlenül se költsd el. Ami abban a borítékban van az az egy heti kiadásotok kajára meg esetleg cigire. Slussz. A hó végére ha jól sporoltál akkor félre tudsz tenni. És párszor ruhát is tudsz belőle venni. Ez hatásos módszer szerintem meséld el a szüleidnek és próbáljátok meg. Egy próbát megér és ki tudja talán rendbe is jöttök. Ha pedig betöltöd a 16-ot akkor keress diákmelót, de ha rám hallgatsz akkor hamarabb nézelödj mert úgy jársz mint én. Sehol, semmi.

Sok sikert és kitartást!

2010. szept. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!