Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor ki a bunkó? (Kutya...

Most akkor ki a bunkó? (Kutya Téma)

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves kisfiam,akit egyedül nevelek egy 60 negyzetmeteres lakasban. ( Balkon nélkül)


Mivel teljesen egyedül vagyunk,nagyon be kell osztanom mindent.A pénzt,az időmet,stb ....

Megprobalok tisztasagot tartani mivel ez a számomra nagyon fontos. Ezzel napi minimum 1.5-2 óra elmegy.


Van egy barátnőm, akivel 10 éve ismerjük egymást. Van egy kisebb testű kutyája,akit Kb mindenhova magával hordoz. Engem nem sok minden zavar az életben, de a kutyaszőrtől egyenesen rosszul vagyok. Sajnálom, nem tehetek róla. Utálom. Nem ,nem a kutyával van a gond ,de szerintem a kutyának semmi keresnivalója nincs bent a házban. A barátnőm zokon veszi hogy szóltam, hogy ha át akar jönni, akkor hagyja otthon a kutyajat, értse meg hogy gyerek mellett nincs kedvem utána 1 órán át porszívózni és fertőtleníteni. Ezen ő megsértődött. Azt is emlegeti, hogy ha jön, nem hívom be ,hanem a kertben ülünk kint ,ahol mindenki lat és hall minket .


Szerintem ha benne nincs ennyi megértés, akkor nekem sem kotelessegem elviselni őt a kutyajaval együtt. Q másik hogy mindig ő akar hozzám jönni amikor mondom hogy mi megyünk, akkor nemet mond ,mert az én gyerekem ne hogy már valamit összekoszoljon, meg hangos is ,ezért inkább csak ő jönne hozzám.


Ő a gyerekemet sem tűri meg,de én takaritsak az állata után és ugraljam őt körbe órákon keresztül, mindezt abban a kevés szabadidőmben. Mondtam neki hogy számomra ez nem barátság. Nem is segítség nyújtás, és ha ő lenne az én helyzetemben, én inkább megprobalnek valamennyi terhet levenni a vallarol ahelyett hogy plusz munkát viszek neki a házba.


Legutóbb amikor itt volt, a kutya a konyhában, az ágyon mindenhol ott volt és 3 héten keresztül takaritottam de még mindig van hogy látok valahol egy szőrszalat. Számomra teljesen oké ha valakit nem zavar. Nálam sincs patikai tisztaság, de ez az egy dolog iszonyatosan taszít.


2022. aug. 11. 13:26
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:
Mert többen is kérdezték: 1.5 óra az a teregetes, ruhák össze hajtasa, mosogatás, felmosom minden nap a padlót, letörlöm q felületeket,stb.... heti 1x q fürdőt takaritom, ágyneműt cserélek. Ahol egy 3 éves gyerek van , ott igenis folyton kupi van és van mit csinálni, úgyhogy simán elmegy 1.5 óra naponta takaritassal, rendezgetessel anélkül hogy tisztasagmanias lennek.
2022. aug. 11. 16:50
 22/49 A kérdező kommentje:

Es ahogy emlitettem a kutya után, q sarokban vagy épp egy eldugott helyen 3 hettel azután is talaltam szorszalat hogy itt volt . Ugyhogy hiába porszívoztam, felmostqm stb ,hetekkel később is láttam a kutyaszort .


Sokszor talalkoztunk már kint , játszótéren, parkban ,kavezoban, de mivel 2 óra után sem megy haza ,mindig be akar hozzánk jönni és serelmezi ha nem hívom be és csak kint ülünk. Az ő lakasaban (ahova ugyebár mi nem mehetünk be ,mert az egy szent ,tiszta hely ) ő hozza a szabályokat és értelemszerűen vagy alkalmazkodok vagy nem megyek . Akkor ez fordított esetben miért nem működik?

2022. aug. 11. 16:54
 23/49 anonim ***** válasza:
93%
Miért ne mehetne? Megmondod, hogy nem szeretnéd, ha bemenne kutyával és kész. Megsértődni semmi oka, hisz te sem vársz többet tőle, mint ő tőled. Ha mégis megsértődik, az ő dolga, egészségére. Nehogy már csak az ő akarata érvényesüljön.
2022. aug. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
88%
Bocs, elírtam, szóval: miért ne működhetne?
2022. aug. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
36%

Igen, bunkóság más házába kutyát vinni.


De te is menjél el egy pszichológushoz, ha a 3 éves gyerekeddel való foglalkozás helyett napi 2 órát takarításra b*szol el.

2022. aug. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
93%
A barátnőd a hibás, meg kell értenie, ha te nem akarod a kutyát a lakásba. Főleg, hogy ő meg nem engedi be a gyerekedet. Ha lenne kellő intelligenciája, megértené, hogy ahogy ő nem akarja a gyereket a lakásba, úgy te sem a kutyát. Ezt a konfliktust fel kellene vállalnod, mert ez így egy nagyon egyoldalú barátság, nem egészséges. Másrészt, mi is ekkora lakásban lakunk ketten, és egyszerűen nem értem, mit lehet ennyit takarítani, hiába írtad le, hogy mit csinálsz. Minek naponta felmosni pl? Elég, ha feltörlöd, ami konkrétan kosz keletkezik frissiben, de szisztematikusan végigtörölni az egész lakást...meg mindennap teregetni kell? Szerintem azért érdemes átgondolni, nem túlzás-e, mert nem egészséges egy gyereknek a sterilen tartás sem. Ettől lesz mindenféle hülye allergia, és nem is feltétlenül csak ártatlan szénanátha.
2022. aug. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
100%
Te nem türöd meg a kutyát, Ő a gyereket. Senki nem hibás vagy mind2. Nem vagytok olyan nagy barátnők ezek szerint, szóval nem értem a problémát.? Nem kell vele találkozni és kész.
2022. aug. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
100%
Szakitsd meg a kapcsoaltot.
2022. aug. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
100%
Nem nevezném barátnak azt, akivel ilyesmit nem lehet megbeszélni. Ha allergiás lennél, akkor is vinné vagy mi? Nekem is van kutyám, a szemem fénye és kb gyerekstátuszban van, de még ha olyan barátokhoz is megyek, akiknél járt már, rá szoktam kérdezni, hogy jöhet-e. Mégis csak ő a házigazda...
2022. aug. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
78%
Ja azt mondanom sem kell, hogy az én házamba sem jöhet gyerek. Tele van az otthonom törékeny dolgokkal, milliós nagyságrendű munkaeszközökkel, amiknek nincs külön szoba. Én sem viselem el, hogy valaki bejöjjön és ahelyett, hogy leül, összejár meg tapicskol mindent, nyúzza a kutyát meg baszakszik.
2022. aug. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!