Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor ki a bunkó? (Kutya...

Most akkor ki a bunkó? (Kutya Téma)

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves kisfiam,akit egyedül nevelek egy 60 negyzetmeteres lakasban. ( Balkon nélkül)


Mivel teljesen egyedül vagyunk,nagyon be kell osztanom mindent.A pénzt,az időmet,stb ....

Megprobalok tisztasagot tartani mivel ez a számomra nagyon fontos. Ezzel napi minimum 1.5-2 óra elmegy.


Van egy barátnőm, akivel 10 éve ismerjük egymást. Van egy kisebb testű kutyája,akit Kb mindenhova magával hordoz. Engem nem sok minden zavar az életben, de a kutyaszőrtől egyenesen rosszul vagyok. Sajnálom, nem tehetek róla. Utálom. Nem ,nem a kutyával van a gond ,de szerintem a kutyának semmi keresnivalója nincs bent a házban. A barátnőm zokon veszi hogy szóltam, hogy ha át akar jönni, akkor hagyja otthon a kutyajat, értse meg hogy gyerek mellett nincs kedvem utána 1 órán át porszívózni és fertőtleníteni. Ezen ő megsértődött. Azt is emlegeti, hogy ha jön, nem hívom be ,hanem a kertben ülünk kint ,ahol mindenki lat és hall minket .


Szerintem ha benne nincs ennyi megértés, akkor nekem sem kotelessegem elviselni őt a kutyajaval együtt. Q másik hogy mindig ő akar hozzám jönni amikor mondom hogy mi megyünk, akkor nemet mond ,mert az én gyerekem ne hogy már valamit összekoszoljon, meg hangos is ,ezért inkább csak ő jönne hozzám.


Ő a gyerekemet sem tűri meg,de én takaritsak az állata után és ugraljam őt körbe órákon keresztül, mindezt abban a kevés szabadidőmben. Mondtam neki hogy számomra ez nem barátság. Nem is segítség nyújtás, és ha ő lenne az én helyzetemben, én inkább megprobalnek valamennyi terhet levenni a vallarol ahelyett hogy plusz munkát viszek neki a házba.


Legutóbb amikor itt volt, a kutya a konyhában, az ágyon mindenhol ott volt és 3 héten keresztül takaritottam de még mindig van hogy látok valahol egy szőrszalat. Számomra teljesen oké ha valakit nem zavar. Nálam sincs patikai tisztaság, de ez az egy dolog iszonyatosan taszít.


2022. aug. 11. 13:26
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
91%

Abban egyetértek,hogyha nem tiszteli a kérésed, az bunkó dolog. Nem barátokra jellemző.


Viszont azt én sem értem mit tudsz 2 órán át takarítani. Meg ez az egy szőrszálas dolog is. Ehm. Nem vagy tisztaságmániás?

2022. aug. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
90%
Komolyan magyarázza már el valaki miért kell napi két órát takarítani. Naponta porszívózol mindent, fertőtleníted a fürdőszobát, konyhát úgy hogy állat sincs? Vagy mit? Úgy hogy ti magatok sem vagytok otthon egész nap?
2022. aug. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
87%
Esetleg naponta pucolod az összes ablakot? Mi veszi el az időt ennyire?
2022. aug. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
86%
Csak mondom: az a gyerek, aki körül agyon vannak fertőtlenítve a dolgok, sokkal nagyobb eséllyel lesz allergiás, és kap el minden vacakot.
2022. aug. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
40%
A kérdező nyilvánvalóan tisztaságmániás. És? Ez legyen a legnagyobb baj egy emberrel. Az ő ideje, ő dolga. Nem olyan ritka ez, az én környezetemben is van ilyen ember. Hadd csinálja, nem árt senkinek.
2022. aug. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
88%

Hát ha neked ennyit megér a fertőtlenitett, szöszmentes, steril padló...

Nyilván nem kell koszban és kutyaszőrben élni, de mindketten olyan kellemes emberek lehettek a barátnőddel mint egy szoros cipő.

2022. aug. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
80%
Csak a gyerekének, legalábbis a ezredorvosunk szerint. Plusz az idő amit a fölösleges takarítással megy el pihenés is lehetne -kevésbé lenne ideges meg feszült- , vagy a gyerekkel töltött program...
2022. aug. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
80%
*gyerekorvosunk
2022. aug. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
15%
:)
2022. aug. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem hajlandó kutya nélkül menni hozzád, akkor nem megy. Pont. A te otthonodban te hozod a szabályokat.

De miért nem találkoztok valami külső helyszínen, pl. egy parkban? Ott rohangálhatna a kutya, a gyerek is tudna játszani, ti meg beszélgetni.

Ezt a takarításmániát én sem értem. Ketten vagytok, állatotok nincs, biztos nem koszoltok többet, mint az átlag, mi a fenét tudsz napi másfél-két órát takarítani? Meg mi az ördögöt takarítasz három hétig egy kutya után?

2022. aug. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!