Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám velem vergődik amiért...

Anyám velem vergődik amiért nem kapta meg az orvosi alkalmasságit Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tehát ott kezdődött minden, hogy pár hónapja történt egy nagy tragédia, aminek hatására szó szerint bekattant. Megpróbált öngyilkos lenni, míg munkában voltam, de azt észrevettem. Akkor megúszta a zárt osztályt. Közben hetekig azzal zsarolt, hogy úgy menjek el dolgozni, hogy kinyírja magát, stb. A végén addig balhézott míg ott kellett hagynom a munkahelyemet. Majd egy nap bekattant és kikergetett engem a lakásból egy nagy késsel. Ott betelt a pohár és felhívtam a 112-t. A zártra vitték. Onnan kijött pár hónapja, és ma ment volna a jogsihoz alkalmasságit csináltatni, de az orvos emiatt nem csinálta meg. Most engem hord el mindenféle aljas szemétnek, meg dögöljek meg stb. amiért én rá mertem hívni akkor a mentőket, és őt zártra csukták. Most csapdossa rám az ajtót, és úgy beszél velem, mint egy utolsó kur vàval.

Mit tegyek? Nem bírom őt elviselni már. Hónapok óta nem enged engem dolgozni sem. Fogyóban van a pénzem is, tb-m sincs, de nem érdekli. Kérlek adjatok tanácsot!!!


2022. júl. 27. 13:05
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
89%

#49


Ne könyörögj, hanem értelmezz!

Hasznosabb és kevesebb negatív energiát generál.


NEM AZÉRT kell gondnokság alá helyeztetni, mert nem szerezhet jogosítványt!!! (Huhh, ezt hogy sikerült bele és összekeverned, mert nem ezt írtam?)


Hanem azért, mert megjárta a zártosztályt és azóta is 24 órás (szak)felügyeletre szorul(na), késsel kergetődzik, öngyilkossággal fenyegetődzik,...


...és mindehhez egy normális embernek 24 órában, egy helyiségben vele rendelkezésére kell állnia, a munkáját és az ehhez kapcsolódó összes jogokat feladva. Feladva az emberi kapcsolatait, a párkapcsolat és egy normális saját család reményét is, valamint mentálisan rongyolja a szidalmaival, átkaival, fenyegetéseivel, a testi épségét veszélyeztetve késsel kergeti!


Tényleg figyelj oda és értelmezz, mert sem én, sem mások nem vagyunk itt gyógypedagógusok, hogy minden mondatot a szádba rágjunk!

2022. júl. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
4%
Hát elég sok negatív energiát keletkeztetsz bennem, 51-es, ezt igen bosszúsan tapasztalom! A szövegértés gyakorlását inkább neked javaslom! Egyszer fenyegetőzött a nő késsel, majd bekerült a zárt osztályra, ahonnan, mivel már nem volt ön- és közveszélyes, kiengedték! Bármennyire is szeretnéd, öreg, a pszichiátria megjárása, majd az onnan való kikerülés nem indok a gyámság alá vételhez! Még az öngyilkossággal való fenyegetőzés sem, ezt azért te se gondolhatod komolyan! A 24 órás felügyelet nem orvosi diagnózis, hanem te találod most ki, de az sem indok a gondnokság alá vételhez, mert megmarad az önrendelkezése. Hülyeségeket ne is próbálj a számba rágni, mert nem fog sikerülni!
2022. júl. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
72%

#52


1)

Nem gyámság, hanem gondnokság. Ha már jogászkodsz, legalább a fogalmakkal legyél tisztában!


2)

A 24 órás felügyeletet nem én találtam ki, hanem a Kérdező írta a 7-es válaszában:


"Meg mindig azzal jön, hogy az orvos azt mondta, hogy nem lehet egyedül hagyni. Oké, nem lehet."


3)

Mondtam, kicsit több figyelmet, akkor nem csinálnál hülyét magadból!


Menj aludni, álmos vagy!

2022. júl. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező, megjött a habókos anyád a 49, 52 és még akárhányadik válaszoló személyében! :D:D:D
2022. júl. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
52%

A nénikéje jogászkodik, én nem, mert nem vagyok jogász, csak átlagos jogismerettel rendelkező állampolgár! Tök mindegy, hogy hétköznapi szóhasználattal minek nevezem, ez itt nem a bíróság, mindenki tudja, hogy miről van szó, de jó, hogy talált mibe belekötni valót, ha már érvelésbe nem tud! Az, hogy egy bolond nő azt állítja, hogy az orvos azt mondta, hogy nem lehet egyedül hagyni, még nem orvosi diagnózis. Ha az lenne, arról a kérdezőt tájékoztatta volna! De hogy valakit nem lehet egyedül hagyni, nem indok a jogaitól való megfosztásra, cselekvőképtelenné nyilvánítására. Mivel nekem igazam van, ezért nem én csinálok magamból hülyét, maga viszont egy darab érvényes érvet nem bírt felhozni annak bizonyítására, hogy a nő mért lenne cselekvőképtelen. Semmi mást nem tudunk, mint hogy a lányával üvöltözik, furikáztatja magát és nem szeret egyedül lenni.

"A bíróság cselekvőképességet teljesen korlátozó gondnokság alá azt a nagykorút helyezi, akinél az alábbi feltételek egyidejűleg fennállnak:

• nagykorú személy mentális zavara;

• a mentális zavar következtében az ügyei viteléhez szükséges belátási képességének tartós és teljes körű hiánya;

• a belátási képesség tartós és teljes körű hiánya miatt – egyéni körülményeire tekintettel - gondnokság alá helyezése indokolt;

• az érintett személy jogainak védelme szempontjából más kevésbé korlátozó eszköz alkalmatlan.

Tekintettel arra, hogy a cselekvőképességet teljesen korlátozó gondnokság alá helyezett személy gyakorlatilag cselekvőképtelen, és néhány kivételtől eltekintve semmilyen jognyilatkozatot nem tehet – még gondnokával együtt sem –, garanciális szempontból fontos és hangsúlyozandó, hogy erre csak kivételes esetben kerülhet sor." "A mentális zavar fennállta, annak megállapítása mindenképpen szakértői kérdés, ezért a gondnokság alá helyezési perben az igazságügyi elmeorvos-szakértő meghallgatása, véleményének beszerzése nem mellőzhető. A bizonyításnak arra is ki kell terjednie, hogy az alperes ügyeinek viteléhez szükséges belátási képessége milyen szintet ér el, ehhez pedig elengedhetetlen az alperes személyes meghallgatása is, amelyen keresztül a bíróság információt szerezhet az alperes életkörülményeiről. Döntő szempontú kérdés, hogy az alperes el tudja-e látni magát, háztartását, valamint képes-e vagyonára vonatkozóan a saját érdekeinek megfelelő döntést hozni. A személyes meghallgatás arra is szolgál, hogy a bíróság – miután a cselekvőképesség részleges korlátozásáról döntött – meg tudja határozni azon ügycsoportokat, amelyekben a korlátozásra szükség van."

A forrást majd megkeresi, én is megtaláltam.

2022. júl. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
91%

Neem, egy hetet se legyél otthon. A munkásszálló jó, csak titkold mindenki elől, hogy hol vagy. Legjobb, ha külföldre mész, oda talán nem követ.


Egy pillanatot se legyél vele. Legjobb, ha már most összecuccolsz.

2022. júl. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
80%

55!

Én eddig nem vettem részt a vitában, csak erre a mondatodra reagálnék:

"Az, hogy egy bolond nő azt állítja, hogy az orvos azt mondta, hogy nem lehet egyedül hagyni, még nem orvosi diagnózis."

Az ilyesmit nem a beteggel közli az orvos, hogy "Assonyom maga olyan bolond, hogy egy percre nem lehet magára hagyni!" hanem a hozzátartozóval.

Ahogy nagy valószínűség szerint itt is történt, csak az anya tudomására jutott és ezzel zsarolja a Kérdezőt.

2022. júl. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
32%

a #57-et kiegészítve:

meg az is lehet, hogy az anyja találta ki ezt, ami rosszat mond a lányának, de magáról mondja.

2022. júl. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
39%
A legkisebb valószínűség szerint sem történt így, mert akkor a kérdező ezt írta volna. És intézkedett volna. Az anya nem olyan értelemben bolond, hogy önellátásra képtelen, csak szemét.
2022. júl. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:
70%

59!

Bocs, de csak a te szavaidat idéztem.""Az, hogy egy bolond nő azt állítja..." Te tituláltad bolondnak. Na mindegy, ennek tényleg semmi értelme!

2022. júl. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!