Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sportorvosnál az orvosi...

Sportorvosnál az orvosi alkalmassági vizsgálatnál teljesen le kell vetkőzni a légzés és vérnyomás méréshez? Nekem le kellett.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Voltam ma a sportorvosnál alkalmasságit csináltatni (17 éves lány vagyok) és az orvos kérte,hogy teljesen vetkőzzek le. A melltartómat is le kellett vennem. Szerintetek ez normális egy légzés-vérnyomás vizsgálaton?? Tényleg kellett ez? A melleim körül nem is mért, csak valamiért akarta,hogy vegyem le...anyukám sem értette utólag,de Ő kint várt rám. Köszönöm a segítséget!


2022. júl. 19. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha szorít a melltartó, meghamisítja a vérnyomásmérés eredményét. Nem mindenki veteti le, nem is mindig, de nem szabálytalan.
2022. júl. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
2x voltam sportorvosnál, egyik levetette másik nem. Mindketten öregebb nők voltak. 17L
2022. júl. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
teljesen normális, nőnek mutatod, nincs félnivalód.
2022. júl. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze, önmagában nincs vele gond. Ekg-t nem csinált?

Amúgy mellkasi deformitástól kezdve sok dolog látható kívülröl is, ami egy sportoló esetében kimondottan fontos lehet.

2022. szept. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Normális, nekem is mindíg le kell, mikor meghallgat és ekg-t csinál. (Ha akarsz róla privátban beszélni, írj nyugodtan)
2022. szept. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!