Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Korrekt dolog ez anyámtól? 20/L

Korrekt dolog ez anyámtól? 20/L

Figyelt kérdés

Ma veszekedtünk. A fejemhez vágta, hogy a barátommal hogy merek szexelni a saját szobámban. És hogy miért nem éjjel ha már... (jah és közölte hogy nem aludhat nálunk a barátom.) Ezt még megértem, csakhogy ő is tudja hogy úgy hogy nálunk vagyunk, könnyebben össze tudjuk hozni a dolgokat (a barátom nagyon messze lakik, csak miattam jár fel PEstre kb..)

Akármi összeütközésünk van, azonnal azzal jön hogy a barátom hülye hogy velem jár, úgyis ott fog hagyni, én meg ostoba vagyok mert "tálcán kínálom magam"(ez amúgy rohadtul nem igaz.)

költöznék én, csak két suli mellett nem tudok annyit dolgozni hogy eltartsam magam. 20L


2010. szept. 19. 22:50
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
38%

Miért ne ápolhatnád te a nagyanyádat?? Hiszen az unokája vagy!!!

Én bármit megadnék azért,hogy csak egyszer ápolhassam a nagymamámat,de sajnos már rég halott!!!

Örülj neki,hogy még él...Elég szomorú,ha te ezen is kiakadsz!

2010. szept. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
nem. Azon akadtam ki, hogy anyám simán rám testálta az egészet, két egyetem mellett. Azon, hogy még csak azt se mondta hogy jól van te hülye. Azon, hogy simán lek.urváz, ler.ibancoz. például.
2010. szept. 19. 23:43
 23/43 anonim ***** válasza:
Kollégium.
2010. szept. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:
pestről pestre?!
2010. szept. 19. 23:54
 25/43 anonim ***** válasza:
56%
Igen. Mivel tanulmányi eredményt néznek, nem lakhelyet.
2010. szept. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:
Hm.. .ez új info. köszi :)
2010. szept. 20. 00:14
 27/43 anonim ***** válasza:
80%

23.35: Aki gyermeket vállal, egyben magára vállalja azt, hogy eltarjta, enni ad neki, felneveli, és feltétel nélkül szereti! Ez a világ legtermészetesebb dolga. El lehet várni, hogy viselkedjen normálisan, legyen tekintettel az ő igényeire (10 után ne üvöltsön a zene, ne csinájon koszt és kupit, ne legyen bunkó stb), de NEM AZ ELTARTÁSÉRT CSERÉBE! Hanem mert tanulja meg, és mert együtt élnek. Lakótársak esetén is ugyanúgy vannak szabályok, kompromisszumok az észerűség határain belül.

Aki azért vár el valamit (pl hálát) a gyermekétől cserébe, mert eltartja, az ne vállaljon gyermeket. Mert nem tartja ezt természetesnek. Pedig ez az élet rendje! Ez nem egy szívesség, amiért a gyereknek születésétől fogva lekötelezve kell lennie!! Tanulja meg az együttélés szabályait (ha ésszerűek!), de nem azért, mert milyen jófejek hogy eltartják, hanem mert gyütt élnek.

Természetesen ha a gyermekből felnőtt lesz, a szülőből meg idős ember, kötelessége támogatni, ápolni. (Szóval ha úgy tetszik, "kifizetődik" a dolog, csak hosszú távon.)

Képzelj el egy olyan helyzetet, hogy pl apuka a szőnyegre szarik, és arra kényszeríti a gyermekét, hogy egye meg kiskanállal. Akkor a gyereknek kötelessége szó nélkül teljesíteni a kérést, mert "az ő házában él, az ő kenyerét eszi, és addig neki kuss a neve"?? (Bocs a szélsőséges példát.)

Ez nem a hatalomról meg az anyagiakról szól, hanem a szeretetről, ami feltétele annak, hogy egészséges, normális, erős felnőttet állítsunk ki magunk "helyett".

Ezzel sajnos nem mindenki van tisztában. Sokan nevelkedtek ilyen ellenséges légkörben. Sajnálok mindenkit, aki valaha hallotta azt a mondatot a szüleitől, ami úgy kezdődik: "amíg te az én kenyeremet eszed.."


A kérdezőnek (ennek fényében): Természetesen nem korrekt. Nem azért, mert automatikusan a kérdező oldalán állnék, és nem azért, mert "mindeig a szülő a hibás". Hanem mert valóban igazságtalan. Ha a barátod vidéken lakik, nyilvánvalóan ez az egyetlen mód, hogy találkozzatok, és ő ennek tesz keresztbe! És nincs joga beleavatkozni a nemi életedbe (kivéve ha zavarja a szex zaja, ami azért kellemetlen tud lenni). És 20 éves vagy, mi az, hogy "nem alhat ott". Nem vagy már kisiskolás, akinek engdélyt kell kérnie a pizsipartira.

Az meg, hogy "hülye, hogy veled jár" meg "ott fog hagyni" közönséges sértegetés. Nem bántani akarom őt, vannak ilyen természetű emberek, akik indulatból sértéseket vágnak a másik fejéhez, de tudnia kéne, hogy ez nagyon rossz dolog!

Én is azt gondolom, hogy az ő magánéletéből indul ki a probléma. mondjuk magányos. (A tálcánkínálós szöveg erre utalhat.) Egyértelműen nem a sráccal van baja, és nem téged utál, hanem valamiért zavarja, hogy boldogok vagytok együtt. Talán mert irigykedik.

A másik ami lehetséges, hogy nem akar elszakadni tőled, azt szeretné, ha örökre a pici lánya maradnál, és ezért zavarja, hogy kötődsz valakihez. Ez elég gyakori jelenség.

Sajnos nem tudom, hogyan lehetne ezt kezelni, de talán ha sejted a probléma okát, könnyebb.

Amit az egyik válaszoló írt, hogy üljetek le megbeszélni, kézenfekvőnek tűnik. Lássa rajtad a kompromisszumkészséget, ez fontos! Mondd el neki, hogy tudod te, hogy ezeket csak indulatból mondja, de neked nagyon fáj, mert szereted a barátod, és ez számodra szent, amit ő ilyenkor lábbal tipor. (Jó mondjuk annyira ne ragadjon el a hév, mert a végén összevesztek megint.) És hogy ti csak így tudtok találkozni. És ő is nagyon szerethet, ha ennyit utazik.. (Ez máris ellentmond a tálcánkínálós vádnak amúgy..) Stb, lényeg, hogy minél több mindent mondj el őszintén, barátságos légkörben.

2010. szept. 20. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm :))) Ez a válasz sokat segített. Próbálok vele beszélni, de úgyis neki van igaza, mert ő mindig csak mondja, mondja...
2010. szept. 20. 07:59
 29/43 anonim ***** válasza:

"az okés, de az engem mondjuk miért nem zavart 13 évesen amikor hallottam hogy a nevelőapámmal szexelnek, akit mellesleg gyűlöltem?"


Nem tudom... Ezt neked kell tudnod. Engem zavart volna a helyedben. Szerintem ez olyan dolog, ami nem tartozik másra. Én nem is tudnék úgy szexelni, hogy közben tudom, hogy a szüleimtől vagy bármely családtagomtól csak egy vékony fal és egy ajtó választ el. Zavarna, hogy tudom, hogy minden zaj, zörej kihallatszik és pontosan tudnák, hogy mi történik itt bent.

Tudom, hogy ez manapság nem divat, de pl mi nem szoktunk a párommal nyilvános helyen pl metróban nyalni-falni magunkat és ott taperolni egymást a tömeg közepén. Én ha feltűnő ilyen esetet látok, inkább undorodni szoktam tőle és még én érzem magam kellemetlenül. Úgyhogy teljesen meg tudom érteni anyukádat. Ez tényleg olyan intim dolog ami nem tartozik másra és nem is kell másra ráerőltetni. Gondolom ő sem azt mondja hogy vonulj zárdába és soha senkivel ne szexelj. Csináljátok pl akkor, mikor nincs otthon senki és akkor nincs belőle probléma.

2010. szept. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
Ki nem mondja, de gyakorlatilag egyértelmű, hogy meg akarja tiltani a szexet: tudja, hogy csak nálatok lehettek együtt, de ott aludnia tilos, és nappal sem csinálhatjátok.
2010. szept. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!