Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Jogom" van továbbállni anyámtól?

"Jogom" van továbbállni anyámtól?

Figyelt kérdés

hisz világra hozott és felnevelt (nevelt?)

annyira idegesítő a természete, hogy nem lehet bírni, amugy másoknak mosolyog ólyannyira ha valaha is kimertem ejteni a számon hogy valami nem oké akkor mindenki lehordott mindennek hogy szegény asszony mennyit dolgozott értünk s én nem becsülöm

a tesom lelépett már pár éve, kb évente egyszer jön egy két hétre, apám nem él.

naponta hallgatom számtalanszor hogy milyen szemét apám volt (mellékesen megjegyzi h ráhasonlitunk tesoval)

lényeg hogy akaratlanul is kikészit pl olyanokkal hogy szóba kerül régi dolog s ő nem jol emlékszik (számtalanul bebizonyosodott hogy ő nem emlékszik jol) és akkor nekem hisztizik vagy esetleg kikacag hogy milyen hölyeségeket beszélek, az nem úgy volt, mondanivalóját naponta min százszor hallom stb

lényeg hogy minden hiszti nélkül és 20 év tapasztalata után mondom: kész itt az a pont hogy nem birom tovább, ha valami csoda nem történik meg bolondulok ...

ha én is itthagyom akkor ő fog jobban tönkre menni ez is volt tapasztalva hogy alkoholhoz nyúl meg nemszedi rendesen a gyógyszerét, ezenkivül már most naponta mondogatja hogy őt egyedül ne hagyjam soha mert ő nem birná ki stb.

mitcsináljak? az én életem vagy az ővé


2011. jún. 11. 21:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Beszélj vele, hogy csak akkor maradsz otthon, ha leszokik a "hisztiről". Nemtudom, az én véleményem szerint nem normális az anyád, hogy az elhunyt édesapádat szídja...
2011. jún. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%

Jogod van továbbállni, más kérdés, hogy ha emiatt tényleg teljesen tönkremegy, akkor soha nem fogsz tudni elszámolni a lelkiismereteddel, hogy ezt te okoztad.

Nehéz kérdés, de ebben neked kell döntened, helyetted senki más nem döntheti el. Idegenként ugyanis felelősség nélkül beszélhet az ember bármit, megalapozatlanul is.

2011. jún. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
én azt mondom h ne legyél paraszt az anyáddal szemben,én se örülnék hogyha a lányom elköltözne.anyád már nem fog változni,örülj neki hogy még az egyik szülőd él.gondolj bele neki is szar lehet hogy a férjét elvesztette,ha te is elmész,egyedül marad.
2011. jún. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Természetesen jogod van, nagykorú vagy.
2011. jún. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jogod van. Felnőtt ember vagy, ha nem akarod a saját életedet tönkretenni, tedd meg. Az érzelmi zsarolásnak meg ne engedj.
2011. jún. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem szedi rendesen a gyógyszerét, írod. Meg azt is írod, hogy azóta iszik, hogy a papa "elment".

A kettő együtt nem igazán vág össze, és nem csoda, hogy szellemileg kezd "nem kerek" lenni.

Talán hatni kellene rá, hogy gyógyszer mellett ne igyon, mert az lesz az eredménye, hogy a végén teljesen "elbutul"

2011. jún. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

nem lehet vele kommunikálni, aki nem ért vele egyet azt támadja szavakkal

igaza van annak aki a lelkiismeretről írt

de talán majd magamnak is el kell számolnom h mit csináltam az életemmel, nem? amugy mind1 lesz ha megbolondulok :p tudom hogy az írás nem tükrözi a valóság sulyosságát, de tényleg értem logikailag hogy miért nem kellene őt hibáztatni csak érzelmileg meg ép ésszal nem birom már

2011. jún. 11. 21:45
 8/18 A kérdező kommentje:

21:45

ezen a világon amióta élek még senki sem tudott hatni rá, amnit ő ki gondol az ugy van

nem írtam olyat hogy azóta iszik mióta apu meghalt

volt h elmentem pár hónapra külföldre és részegen telefonálgatott nekem naponta

ha itt vagyok akkor kb havi 2 3 alkalommal piás

2011. jún. 11. 21:49
 9/18 anonim ***** válasza:

Na, 3. gratulálok, látszik, hogy nálatok minden rózsaszín felhős.


Kérdező: menj, mert csak tönkreteszed magad. Ne engedj a zsarolásnak. Ha anyud ilyen szinten "szeret", akkor sajnos nem tudsz mit tenni. Szurkolok, hogy sikerüljön. Ja, és azért, mert ő nevelt fel, ne maradj, és ne érezz bűntudatot, amiért elmész. Igen, felnevelt, de nem magához láncolt. A köldökzsinór elvágásától önálló vagy (jó, képletesen, persze), egy tőle különböző egyén.

Ha megtehetném, én is lelépnék innen, mert behalok - szó szerint. :(

2011. jún. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Engem is kikészített a nagyapám, ő "nevelt" fel. Nagyon beteg, de egyszerűen annyira borzalmas a természete, hogy nem bírtam. Amint végeztem a gimivel elköltöztem. Szeretem a papám, de nincs lelkiismeret furdalásom. Nagyon sokat hisztériázik, tipikusan az a személyiség aki ha tv-t néz, akkor is mellette kell, hogy üljek (még akkor is ha nem értem, mert oroszul nézi), ha felállok ordít, hogy már megint itt hagysz??? Ez az én életem és ő megkeserítette az ott töltött időmet(egész nap körül kell ugrálni). Hosszú oldalakon keresztül ecsetelhetném, hogy milyen dolgai vannak. Egyébként nagyon valószínű, hogy akkor is eljöttem volna, ha normális. Szerintem te se engedj az érzelmi zsarolásnak, éld az életed és ne engedd, hogy ezt bárki tönkretegye, még akkor se, ha éppen anyukádról van szó.
2011. jún. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!