Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Jogom" van továbbállni anyámtól?

"Jogom" van továbbállni anyámtól?

Figyelt kérdés

hisz világra hozott és felnevelt (nevelt?)

annyira idegesítő a természete, hogy nem lehet bírni, amugy másoknak mosolyog ólyannyira ha valaha is kimertem ejteni a számon hogy valami nem oké akkor mindenki lehordott mindennek hogy szegény asszony mennyit dolgozott értünk s én nem becsülöm

a tesom lelépett már pár éve, kb évente egyszer jön egy két hétre, apám nem él.

naponta hallgatom számtalanszor hogy milyen szemét apám volt (mellékesen megjegyzi h ráhasonlitunk tesoval)

lényeg hogy akaratlanul is kikészit pl olyanokkal hogy szóba kerül régi dolog s ő nem jol emlékszik (számtalanul bebizonyosodott hogy ő nem emlékszik jol) és akkor nekem hisztizik vagy esetleg kikacag hogy milyen hölyeségeket beszélek, az nem úgy volt, mondanivalóját naponta min százszor hallom stb

lényeg hogy minden hiszti nélkül és 20 év tapasztalata után mondom: kész itt az a pont hogy nem birom tovább, ha valami csoda nem történik meg bolondulok ...

ha én is itthagyom akkor ő fog jobban tönkre menni ez is volt tapasztalva hogy alkoholhoz nyúl meg nemszedi rendesen a gyógyszerét, ezenkivül már most naponta mondogatja hogy őt egyedül ne hagyjam soha mert ő nem birná ki stb.

mitcsináljak? az én életem vagy az ővé


2011. jún. 11. 21:34
1 2
 11/18 anonim válasza:
Teljesen igazad van abban, hogy magaddal is le kell számolnod, hogy éltél-e vagy nem. És neki is le kell számolnia vele, hogy hagyott-e élni vagy nem. Tudom, hogy nehéz a döntés, de gondolj úgy anyádra, hogy minden ember a legjobbat akarja amikor cselekszik. Nem tudhatod azt sem, hogy mi az ami folytán ide jutott, miért lett ilyen, mert kisgyermekként még mindenki anygyali természtű. Teljesen átérzem a helyzeted, és nem szeretnék ide ilyeneket írkálni, de az én helyzetem is közel ilyen dúrva. Ez van, viszont, a mostani cselekedeteinkkel és gondolatainkkal megváltoztathatjuk a jövőt, nincsen lehetetlen, minden változik. Sok sikert mindkettőnknek! :)
2011. jún. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

az agyam azt mondja hogy a lehető leghamarabb lépjek

a szívem nem enged

elég fájdalmas dolog ez

mintha egy hatalmas nagy fa lennék aminek mindennap levágták egy kis ágát, ma már nincsenek ágai

2011. jún. 11. 22:38
 13/18 anonim ***** válasza:

Esetleg köztes megoldás? Ha nem költözöl messzire (mellesleg saját pénzből mennél külön?), akár eleinte naponta (suli vagy munka után) majd hétvégenként meglátogathatjátok egymást. Sok macera, de ha külön házban alszotok, esztek, barátkoztok, lakberendeztek... stb., az már neked nagy segítség lehet, viszont így talán ő sem érezné elhagyottnak magát. Szerintem ha nem hanyagolod el, beszélgetsz, törődsz vele rendszeresen a különköltözés után is, tiszta lehet a lelkiismereted. Mindenesetre ha úgy döntesz, elmész, szerintem érdemes őt is belevonni, minden erőddel megpróbálni lelkesíteni, kikérni a véleményét a lakáskeresésnél, hogy ne cserbenhagyásnak érezze, hanem hogy fontos neked és hasznosítsa magát.

Ha úgy alakul, megpróbálhatsz vele őszintén, de kedvesen beszélni is vele az érzéseidről. Hangoztatni, hogy milyen hálás vagy és mennyire szereted, de felnőttél és ki kell próbálnod magad. Ez nem azt jelenti, hogy örökre elhagyod, és ha baj van vagy csak látni akar, itt leszel. Rákérdezhetsz arra is, mitől fél, mi történhet vele, ha ezentúl nem "együtt mostok fogat"? Hiszen gondolom most sem 24 órában vagy otthon.

Ha meg tudod oldani és vannak, jó ötlet lehet bevonni a barátait, nagyon sokat használhat a "jaj hát kirepültek a gyerekek, de ez az élet rendje" közös sóhajtozás is.

2011. jún. 12. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Te nem vagy felelős az ő életéért!


Az ő feladata, hogy találjon magának társaságot. Nem azért kell gyereket szülni, hogy aztán legyen valaki az emberrel.

Jogod van az önálló élethez.


Ajánlanám neked a Határaink c könyvet (Harmat Kiadó). Van benne egy adag vallás, de nem az a lényeg - én sem vagyok vallásos, de sokat segített (azok a részek egyik fülemen be...)

2011. jún. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Mármint nem a könyv vallással kapcsolatos részei segíthetnek - nem szeretnék senkit megbántani -, hanem nagyon jól rámutatnak ilyen és ehhez hasonló dolgokra.
2011. jún. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
köszönök szépen minden válszt
2011. jún. 14. 08:45
 17/18 A kérdező kommentje:
beszerzem azt a könyvet :)
2011. jún. 14. 08:45
 18/18 anonim ***** válasza:

Van belőle egy felnőtt-gyerek változat is, én azzal kezdtem és olvasás közben döntöttem el, hogy megveszem a másikat.

Megrendeltem az Alexandránál, -15% :)


Sok sikert Neked!

2011. jún. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!