Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha rettegek az...

Mit tegyek, ha rettegek az anyámtól?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Noha már 18 éves lány vagyok, máig nagyon tartok a saját anyámtól. Egyedül nevelt fel engem és a két testvérem, és talán épp ezért régen szinte mindig depressziós volt.

Persze, megértem, hogy nem volt könnyű neki sem, de az egész gyerekkorom úgy telt el, hogy ha rossz kedve volt (egy héten minimum öt napon), folyton ordított, arcokat vágott, gyakran bántott is minket.

Illetve főleg engem, talán mert érzékeny lévén én bírtam legkevésbé ezt az örökös tortúrát. Ha valami nem tetszett neki, durva volt és rengetegszer megalázott.

Talán nem is csoda, hogy mindig féltem tőle, és még most is él bennem valami nagyon-nagyon mély félelem.


Mára azért változott, legalábbis elmúlt a depressziója, tehát sokkal könnyebb kijönni vele - csak ez nem oldotta meg az én problémám. Nem az a kifejezetten engedékeny szülő, ritkán járok bulizni és csak néha ruccanok el az utolsó buszig találkozni a barátaimmal - mert egyszerűen tudom, hogy ő ezt nem nagyon szereti, én pedig előre tudom, hogy már megint pofákat vág majd, beszól és morog. Ha el akarok menni valahova, néha egy hétig is gyűjtöm a bátorságot, mire engedélyt merek kérni. Mert egyszerűen rettegek attól, hogy megint megaláz, megint bánt.


Mit tehetnék, hogy ez a belső félelem elmúljon?


2011. márc. 17. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen az apám,én úgy kerültem ki ebből a dologból hogy párom lett.Érzi hogy nem tartok tőle és amióta nem mutatok felé félelmet azóta már nem morog annyit csak puffog halkan.Ne félj tőle,mert megérzi plusz 18 vagy ergó felnőtt ember nem kötelezhet már semmire
2011. márc. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem szintén anyukám hasonló. Nálunk a megoldás az volt, hogy egyetemre jelentkeztem, és az ország másik végében landoltam. Azóta a kapcsolatunk hihetetlenül sokat javult, egy mukkot nem szól, ha bulizni megyek (mondjuk most is havonta max. kétszer megyek), és örül, ha hazamegyek kéthetente. :)

19L

2011. márc. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szintén zenész... A mai napig tartok tőle egy picit, bár már közel sem annyira, mint korábban. Nekem az hozta meg az áttörést, hogy elköltöztem. Itt már mindent úgy csinálok, ahogy én azt jónak látom, tehát önálló vagyok. Természetesen, ő a mai napig elmondja a véleményét, megpróbálja irányítani az életem,de megtanultam nemet mondani, és kiállok magamért. Ennyi. Sok sikert neked is! :)
2011. márc. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Engem is megalàzott mindig az anyàm. Legjobban amire visszaemlékszem a gyerekkoromból. Elsõ osztàlyos voltam, és olvastatott a bàtyjàmmal. Valamit nem olvastam jól. Azt mondta a bàtyàmnak, hogy verje a fejemet az asztalba. Ettõl még ma is összerezdülök, pedig elég rég volt màr. Arra nem emlékszem, hogy egy puszit vagy szeretetet adott volna. Viszont ma màr csakis nekem panaszkodja a dolgàt, mindig ùjra és ùjra bocsàjtok neki, mert sajnos kihat a felnõttkoromra, hogy nem igazàn van bennem önbizalom. A kivülàllók, akiktõl megkapom azt, amit tõle soha.


Fel a fejjel majd te is kapsz olyat, aki talàn megvéd és vigyàz ràd.

2011. márc. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Személy szerint én is a költözésen gondolkodom, és nem is tervezek kétszáz kilométernél közelebb élni... csak egyelőre nincs még arra sem pénzem, hogy az egyetembe belevágjak.
2011. márc. 18. 09:09
 6/6 anonim válasza:

Én egy 17 éves lány vagyok és nekem is anyám ilyen....csak ő nem depressziós hanem egy mártír anya egy Mary Poppins aki tökéletes anya...és nem lehet megmaradni mellette

én úgy kerültem ki a tőle való függésből h szerelmes lettem...a problémája az volt h egy lányba...a sors fintora

de nem ez a lényeg...volt valami amit nem hagytam annyiban amibe már nem lehetett beleszólása és láttam h ő se tökéletes sok hibája van...hallgattam hogy csalódott és hogy az a sok munka amit a nevelésembe fektetett teljesen felesleges volt...márpedig én boldog vagyok és szerintem ettől még normális ember...

Ha jön majd valami amiért harcolnod kell ellene mert nem tudsz meglenni nélküle és anyukádnak az nagyon nem tetszik kikerülsz a hatása alól

2011. márc. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!