Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetünk, hogy a fiunk...

Mit tehetünk, hogy a fiunk beköltözhessen (átmehetileg) a férjem lányához heti 3-4 éjszakára?

Figyelt kérdés

Kicsit összetett a problémánk.

A fiunk szeptembertől egyetemre fog járni, csak pesti helyeket jelölt.

Nézegettem most az albérleteket, hogy kb. mennyivel számoljunk, hát dobtam egy hátast... Minden lakás díja az egekben van, még úgy is egy vagyon lenne, ha 1-2 barátjával összeköltözne.

A férjem előző házasságából született lánya viszont ott él, ő 5 éve kapott egy lakást. Arra gondoltunk, hogy amikor hétközben Pesten lesz a gyerek, ott alhatna. Mindenképpen hazajárós lesz, mert hétvégente a nagyapjánál dolgozik, tehát vasárnaptól/hétfőtől csütörtökig lenne ott.


Anyósomat kértük meg, hogy beszéljen a lánnyal, mondta a férjem, hogy így a rezsi felét akkor állnánk mi természetesen (függetlenül attól, hogy a lánya egész hónapban ott van, a fiunk meg a hónap felében durván). A lány annyit üzent vissza, hogy felejtsük el, ő nem kerülget egy félidegent ott. Utána a férjem is felhívta, de nem jutottak dűlőre, csak a régi sérelmeit sorolta. Ő mondta, hogy szerinte ez veszett fejsze, de nem hiszem el, hogy ilyen van... Hogy ő éldegél ott vígan, ránk ezzel hatalmas plusz kiadást róva (szerényebb lakásban, lakótárssal is). Nekünk ez rengeteg pénz.


2022. jún. 11. 15:42
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/112 anonim ***** válasza:
22%
Még mindig nem érted? JELKÉPES összeg. A tízezer forint nem segít, hanem azt mutatja, hogy nem szrok teljesen rád, hanem ennyire futotta, de MEGPRÓBÁLTAM és fontos vagy nekem.
2022. jún. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/112 anonim ***** válasza:
85%

Lehet, hogy nálatok megmosolyogják pl a nagymama karácsonyi ajándékát, amit a nyugdíjból vett 5000 forintért, nem pedig a legmenőbb játékot 50 ezerért. Mi inkább jólesőnek nevezzük a gesztust.

Így meg az apát nem megmosolyogják, hanem egy tahó parasztnak tartják aki leszarja a saját gyerekét. Nem mellesleg jogosan.

2022. jún. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/112 kovpet ***** válasza:
41%

Ötlet: 8,3

Kivitelezés: 7,6 [*]

Provokációs faktor: 9,9

Hihetőség: 8,4


Mondom, egyre jobbakat ír.


[*]: "Hogy ő éldegél ott vígan, ránk ezzel hatalmas plusz kiadást róva" <- emiatt vontam le pontot, ez sok volt.

2022. jún. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/112 anonim ***** válasza:
86%

102!


Nem a nagymama karácsonyi ajándéka volt a kérdés, hanem egy lakás

2022. jún. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/112 anonim ***** válasza:
75%
Egy lakás, amibe semmit nem tett az apa. Meg sem próbálta hogy segítsen, jelzésképpen sem.
2022. jún. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/112 anonim ***** válasza:
17%

105!


Nyilván azért nem segített, mert nem tudott. Jelképesen lehet hogy tudott volna adni 10ezret. Azt minek????

2022. jún. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/112 anonim ***** válasza:
27%

Jelképesen hogy lehet egy lakásvásárlásban segíteni?!? :D :D

Ennyire ne legyél már kretén.

2022. jún. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/112 anonim ***** válasza:
89%
A következő kérdése az lesz/lenne, hogy a féltesó lány létére miért nem képes kimosni a fia ruháit is, és ha már úgyis főz, ugyan miből állna dupla adagot készíteni :)
2022. jún. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/112 anonim ***** válasza:
92%
Semmi jogotok rákényyszeríteni a lányt és elvárni tőle, hogy fogadja be a féltestvérét. Önálló élete van, joga van úgy élni, ahogyan szeretné.
2022. jún. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/112 anonim ***** válasza:
61%
Nem sok információ. Ezek alapján nem tudom megítélni, hogy a kérdező mennyire számító kis..., viszont azok alapján, amiket meséltek, hogy a lány és az anyja követelte az apától, hogy fizesse ki a lakás felét, és utána jött az érzelmi zsarolás. Szóval ez a lányról is sokat elárul.
2022. júl. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!