Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetünk, hogy a fiunk...

Mit tehetünk, hogy a fiunk beköltözhessen (átmehetileg) a férjem lányához heti 3-4 éjszakára?

Figyelt kérdés

Kicsit összetett a problémánk.

A fiunk szeptembertől egyetemre fog járni, csak pesti helyeket jelölt.

Nézegettem most az albérleteket, hogy kb. mennyivel számoljunk, hát dobtam egy hátast... Minden lakás díja az egekben van, még úgy is egy vagyon lenne, ha 1-2 barátjával összeköltözne.

A férjem előző házasságából született lánya viszont ott él, ő 5 éve kapott egy lakást. Arra gondoltunk, hogy amikor hétközben Pesten lesz a gyerek, ott alhatna. Mindenképpen hazajárós lesz, mert hétvégente a nagyapjánál dolgozik, tehát vasárnaptól/hétfőtől csütörtökig lenne ott.


Anyósomat kértük meg, hogy beszéljen a lánnyal, mondta a férjem, hogy így a rezsi felét akkor állnánk mi természetesen (függetlenül attól, hogy a lánya egész hónapban ott van, a fiunk meg a hónap felében durván). A lány annyit üzent vissza, hogy felejtsük el, ő nem kerülget egy félidegent ott. Utána a férjem is felhívta, de nem jutottak dűlőre, csak a régi sérelmeit sorolta. Ő mondta, hogy szerinte ez veszett fejsze, de nem hiszem el, hogy ilyen van... Hogy ő éldegél ott vígan, ránk ezzel hatalmas plusz kiadást róva (szerényebb lakásban, lakótárssal is). Nekünk ez rengeteg pénz.


2022. jún. 11. 15:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/112 anonim ***** válasza:
98%
Az ő lakása, nem költöztethettek senkit be oda az akarata ellenére. Ezt nem is tudom, hogyan gondoltátok!? :o
2022. jún. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/112 A kérdező kommentje:

De nem ő vette azt a lakást!!

Kapta.

A testvéréről van szó, nekem a bátyámnak 3 gyereke van, de ha ma este becsengetne, hogy átmenetileg lakhatnának-e itt, gondolkodás nélkül beengedném őket.

2022. jún. 11. 15:46
 3/112 anonim ***** válasza:
88%
A lány kitől kapta a lakást? Neki annak idején kellett ez a cécó, hogy valakinek a nyakára költözhessen? A fiúnak is járna ugyanez a lehetőség. A férjed erre nem gondol?
2022. jún. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/112 anonim ***** válasza:
97%

Felejtős.

Egyébként amikor a lány megkapta 5 éve a lakást, azzal a feltétellel kapta, hogy az öccse/féltestvére ott fog lakni majd egyetemi évek alatt?

2022. jún. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/112 anonim ***** válasza:
91%
Kitől kapta a lakást. Legalább részben az apjától?
2022. jún. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/112 anonim ***** válasza:
98%

A lány azt csinál a saját lakásával, amit akar, nem köteles befogadni senkit. Már így is látszik, hogy nem jönnének ki jól, csak vita lenne. Ne tőle várjátok a megoldást, vegyen ki a fiú másokkal közösen albérletet.


Egyébként ha a fiatok csak pesti helyeket jelölt, nem gondolkodtatok előzetesen azon, hogy miből és hol fog lakni? Ne a lányra nyomjátok a kényelmetlenséget, oldjátok meg máshogy.

2022. jún. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/112 anonim ***** válasza:
98%
Tök mindegy, hogy kapta, ha már az övé.
2022. jún. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/112 anonim ***** válasza:
99%
Te mit képzelsz? Én sem fogadnám be, nem kerülgetném én se. Még ha a jóistentől kapta a lakást akkor se. Minek kell akkor pesti egyetemeket beírni ha ennyire nehéz lenne albérletet fizetni? És csak FÉLtestvére, nem édestestvére. Gondolom gyerekkorukba sem volt semmilyen kapcsolat közöttük, hogy valami kötelék kialakulhatott volna.
2022. jún. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/112 anonim ***** válasza:
98%
Namost ezeket a kiadásokat nem a lány rója rátok és sehogyan sem kötelezhetitek, hogy befogadjon bárkit a lakásába. Lehet nézni kollégiumot, diákhitelt vagy elhalasztani az egyetemi tanulmányokat későbbre, addig pedig félretenni a rávalót.
2022. jún. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/112 anonim ***** válasza:
99%
Amikor a fiatok csak pesti helyeket jelölt, mondtátok neki azt, hogy nem tudjátok az albérlet fizetésének a feltételeit nyújtani?
2022. jún. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!