Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetünk, hogy a fiunk...

Mit tehetünk, hogy a fiunk beköltözhessen (átmehetileg) a férjem lányához heti 3-4 éjszakára?

Figyelt kérdés

Kicsit összetett a problémánk.

A fiunk szeptembertől egyetemre fog járni, csak pesti helyeket jelölt.

Nézegettem most az albérleteket, hogy kb. mennyivel számoljunk, hát dobtam egy hátast... Minden lakás díja az egekben van, még úgy is egy vagyon lenne, ha 1-2 barátjával összeköltözne.

A férjem előző házasságából született lánya viszont ott él, ő 5 éve kapott egy lakást. Arra gondoltunk, hogy amikor hétközben Pesten lesz a gyerek, ott alhatna. Mindenképpen hazajárós lesz, mert hétvégente a nagyapjánál dolgozik, tehát vasárnaptól/hétfőtől csütörtökig lenne ott.


Anyósomat kértük meg, hogy beszéljen a lánnyal, mondta a férjem, hogy így a rezsi felét akkor állnánk mi természetesen (függetlenül attól, hogy a lánya egész hónapban ott van, a fiunk meg a hónap felében durván). A lány annyit üzent vissza, hogy felejtsük el, ő nem kerülget egy félidegent ott. Utána a férjem is felhívta, de nem jutottak dűlőre, csak a régi sérelmeit sorolta. Ő mondta, hogy szerinte ez veszett fejsze, de nem hiszem el, hogy ilyen van... Hogy ő éldegél ott vígan, ránk ezzel hatalmas plusz kiadást róva (szerényebb lakásban, lakótárssal is). Nekünk ez rengeteg pénz.


2022. jún. 11. 15:42
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/112 anonim ***** válasza:
96%
Teljesen felesleges a válaszolgatás, a felhasználó már törölte magát, vagy az adminok vágták ki... a lényeg az, trollal állunk szemben. Vagy inkább álltunk :)
2022. jún. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/112 anonim ***** válasza:
97%
Nem biztos, hogy troll volt. A világ tele van ilyen önző emberekkel!
2022. jún. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/112 anonim ***** válasza:
87%

Az a lakás a SAJÁTJA!


Én fixen nem fogadnám be az öcsémet. Hogyne, hogy aztán, amikor bromságot csinál, meg hullarészegen hazatántorog (egyetemistaként simán), majd én próbáljam megnyugtatni meg ágyba tenni 55 kilós létemre, és ha valami baja esik, engem bxszon le mindenki.


Hát persze.

2022. jún. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/112 anonim válasza:
91%
Kollégium miért nem jóa fiadnak? A férjed lányának teljesen igaza van, nektek semmi közötök ahhoz a lakáshoz, neki saját élete van ott, nem szeretne bérlőtársat a saját lakásába.
2022. jún. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/112 anonim ***** válasza:
89%
A lánynak van igaza. Ne ő igya meg a levét, hogy a mostohaanyja felelősségtudat nélkül vállalt újabb gyereket
2022. jún. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/112 anonim ***** válasza:
85%

Értem, troll.


Azonban azt senki nem véleményezte:

Szerintem jogos, hogy az apától kérték, hogy adjon bele a házba, elvégre az ő lánya is, segíthetne az életkezdésben. Sokatmondó, hogy ebbe egy jelképes összeggel sem szállt be, hagyta, hogy az anya meg az élettársa oldják meg egyedül.

2022. jún. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/112 anonim ***** válasza:
17%

96!


Nem, nem jogos. Majd a szülő eldonti, van e pénze támogatni a gyereket. Attól, hogy nevelő apa milliárdos, apuka megnem lesz az és elég nagy idiotizmusra vall, ha valaki elvarja ebben a helyzetben, hogy bele szálljon egy lakás vásárlásába.

2022. jún. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/112 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ha a nevelő apa milliárdos, akkor is illene felajánlani, hogy valamennyivel segít a saját gyerekének. Jelképes összeg, mond neked valamit?

Nekem anyám fele annyit keres mint én, mégis felajánlotta, hogy segít, amikor nagyobb kiadásom volt. Nem fogadtam el, de értsd a különbséget: itt megvolt a szándék.

2022. jún. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/112 anonim ***** válasza:
6%
Mond bizony. Sokat segített volna mondjuk 10e ugye.
2022. jún. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/112 anonim ***** válasza:
15%

100. 😁

Éljek!!!😂

A kerdezo meg sehol, de hogy porog a kerdes, gratula

2022. jún. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!