Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetünk, hogy a fiunk...

Mit tehetünk, hogy a fiunk beköltözhessen (átmehetileg) a férjem lányához heti 3-4 éjszakára?

Figyelt kérdés

Kicsit összetett a problémánk.

A fiunk szeptembertől egyetemre fog járni, csak pesti helyeket jelölt.

Nézegettem most az albérleteket, hogy kb. mennyivel számoljunk, hát dobtam egy hátast... Minden lakás díja az egekben van, még úgy is egy vagyon lenne, ha 1-2 barátjával összeköltözne.

A férjem előző házasságából született lánya viszont ott él, ő 5 éve kapott egy lakást. Arra gondoltunk, hogy amikor hétközben Pesten lesz a gyerek, ott alhatna. Mindenképpen hazajárós lesz, mert hétvégente a nagyapjánál dolgozik, tehát vasárnaptól/hétfőtől csütörtökig lenne ott.


Anyósomat kértük meg, hogy beszéljen a lánnyal, mondta a férjem, hogy így a rezsi felét akkor állnánk mi természetesen (függetlenül attól, hogy a lánya egész hónapban ott van, a fiunk meg a hónap felében durván). A lány annyit üzent vissza, hogy felejtsük el, ő nem kerülget egy félidegent ott. Utána a férjem is felhívta, de nem jutottak dűlőre, csak a régi sérelmeit sorolta. Ő mondta, hogy szerinte ez veszett fejsze, de nem hiszem el, hogy ilyen van... Hogy ő éldegél ott vígan, ránk ezzel hatalmas plusz kiadást róva (szerényebb lakásban, lakótárssal is). Nekünk ez rengeteg pénz.


2022. jún. 11. 15:42
 81/112 anonim ***** válasza:
94%
Szokás szerint, 18:32? Aztán te honnan tudsz ilyen szokásról?
2022. jún. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/112 anonim ***** válasza:
97%
Hát nézd, én sem engedném a lány helyében, pláne ha még arra se volt képes apuci hogy ő hívja fel és kérdezze meg.
2022. jún. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/112 anonim ***** válasza:
100%
Már kitiltották amugy.
2022. jún. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/112 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező az élősködés látom megy, de az előregondolkozás kevésbé.
2022. jún. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/112 anonim ***** válasza:
87%

A ti problémátokat miért neki kéne megoldani? Minek szexeltetek 18-20 évvel ezelőtt, ha az eltartásra nem volt pénz?

Alternatív megoldás a kollégium, levelező vagy közelebbi egyetemen az esti tagozat. Mellé a gyerek mehet dolgozni akár Pesten is. :)

2022. jún. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/112 anonim ***** válasza:
93%

Kollegiumrol hallottal mar? Vagy az tul degradalo lenne a fiatal urnak? 🤔


A lakas nektek egy fillerbe sem kerult, a rezsi felevel pedig mit akartok? Kifizeti azt amit amugy is elfogyaszt, cserebe a lany kerulgesse? Nem jo uzlet.

2022. jún. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/112 anonim ***** válasza:
95%
kolesz lesz ebből
2022. jún. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/112 anonim ***** válasza:
87%

Tuti kamu.

Amúgy pedig lehetett volna félretenni a gyerek egyetemi éveire pénzt, és akkor nem itt tartanátok, hogy most csodálkoztok rá az albérlet árakra.

A lánynak igaza van. Amúgy én az édes testvéremet sem kerülgetném, ennyi.

2022. jún. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/112 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez egy elképzelhető megoldás lenne és nem is olyan ritka az ilyesmi (nagyon sok hasonló példát látok én is), viszont a kérdés alapján úgy szűrtem le, hogy itt valójában nincsen meg az a kapcsolat, ami ezt működőképessé tenné. Az a lány saját lakása, nem tőletek kapta, nem jó a kapcsolatuk a "gyerekeknek" stb., tehát ezek alapján én maximum rákérdeztem volna, de biztosan nem lennék meglepődve vagy felháborodva a nemleges válaszon. Egyetemistaként magam is tisztában vagyok vele, hogy az egyetem rengeteg költséggel jár és nem egyszerű megoldani, hogy mindenre jusson pénz. Én ezért a szülőket sem hibáztatnám, hogy mire vállaltak gyereket stb., mert szerintem ez nem ez a kategória. Viszont az tény, hogy ezt nektek kell valahogyan megoldani. Ha láttok rá lehetőséget, akkor mindenképpen érdemes megpróbálkozni a kollégiummal, mert az lényegesen kevesebb pénzbe kerül mint az albérlet. Sajnos nem olyan egyszerű bekerülni, ezért én azt javaslom, hogy érdemes erre előre készülni és akár csalni is a papírokkal, amivel csak lehet (Most ez lehet nem egy szimpatikus tanács, de én azt látom, hogy egyszerűen muszáj mert mindenki csal pl. átjelentkezik a kis nyugdíjas nagyszülőkhöz, a vállalkozó szülők minimálbérre vannak bejelentve stb. és ezáltal feljebb is mennek a ponthatárok. Én sem kaptam minden évben kollégiumot miközben nálunk sokkal jobb anyagi helyzetben lévők igen, úgyhogy azóta mi is mindig csalunk, hogy bekerüljek mert nekünk is nagy anyagi terhet jelent az albérlet, akár csak a szoba bérlés is. Én vidéken tanulok egyébként, de itt sem olcsó egyáltalán, úgyhogy ebből a szempontból szerintem nem oszt nem szoroz, hogy most pesti egyetemről van szó vagy vidékiről - hacsak nem tud valaki otthonról bejárni.) Valamint, ha majd elkezdi az egyetemet érdemes megpályázni minden ösztöndíj lehetőséget pl. rendszeres szociális ösztöndíj vagy nálunk (de szerintem más egyetemeken is) van lakhatási támogatás is, illetve később majd kaphat tanulmányi alapú ösztöndíjakat is. Valamint ugye diákmunka, bár tapasztalatom szerint az első évben azért annyira nem reális bevállani, de ez sok mindentől függ.
2022. jún. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/112 anonim ***** válasza:
87%

Voltvmárxezxa kerdés...

Nettó kitaláció. Gumicsont.

2022. jún. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!