Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengednétek a gyereket az...

Elengednétek a gyereket az exférjjel és az új párjával nyaralni?

Figyelt kérdés
2 éve váltunk el, exférjem már a házasság alatt viszonyt folytatott azzal a nővel, akivel a válás óta együtt is élnek. A lányunk 14 éves, nem kicsi már, nehezen viselte a válást, de már jól van, az apjával is jó a kapcsolata. Ismeri a nőt is, egész jól kijönnek, vannak közös programok nekik hármasban, de ez mindig csak 1-1 nap. Én nem ismerem a nőt, őszintén szólva nem is nagyon szeretném, elég fájó dolog ez még nekem. Viszont most az exférjem mondta, hogy nyáron szeretnék elvinni a lányunkat, hármasban mennének egy hétre, a Balatonhoz. Kérdeztem a lányomat, hogy ő mit gondol erről, van-e egyáltalán kedve, mondta, hogy végülis nem lenne rossz, bár szívesebben menne csak kettesben az apjával, de szerinte nem lesz gond. Ti mit tettetek hasonló helyzetben? Elengedtétek a gyereket, rábízva tulajdonképpen egy idegenre az apján kívül? Nem volt fura érzés? Hogy oldottátok ezt meg?
2022. jún. 7. 11:21
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
85%

"Nyilván furcsa érzés nekem, hiszen sosem volt még nélkülem nyaralni"


Itt inkább ez a problémás szerintem. Iskolai tábor? Nagyszülők, nagynénik, keresztszülők, bármi? 14 évesen nagyon gáz, és káros a lányra nézve, ha ez tényleg így van, hogy soha sehol nem volt nélküled hosszabb időre.

2022. jún. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem engednéd el (vagy hasonló helyzetben bárki), akkor számítanod kell egy évek múlva történő számonkéréssel lányod részéről, hogy keresztül húztad nyaralási élményét.

Az pedig neked nem rossz, hanem tragikus lenne.

Ezt megelőzöd, hiszen írtad: elengeded.

.

Elengeded, de ne úgy engedd el, hogy exférjeddel megy, hanem az APJÁVAL.

2022. jún. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 A kérdező kommentje:
Nem az én "féltésem" miatt nem volt sehol. Egy-egy napos osztálykirándulásokon volt, de táborba soha nem akart menni, nagyszülők pedig már nem élnek, akik vannak rokonok, egy részük kint él külföldön, aki pedig itthon él, mélyszegénységben, oda együtt szoktunk menni egy napos látogatásokra. Covid óta pedig az iskola sem szervezett egy naposnál hosszabb programot. Én nem látom ezt problémának, a lehetőség adott, ha bármilyen tábort szeretne, vagy egyéb programot, mindig nyitottan álltunk, álltam hozzá. Elég introvertált gyerek, megvannak a barátai, a hobbijai, de nem az a típus, aki elmenne pl. egy táborba, nem érezné jól magát még úgy sem, hogy a barátai ott vannak. Erőltetni meg nem fogom.
2022. jún. 7. 15:14
 44/55 anonim ***** válasza:
87%
Miért, ha majd lesz párod, akkor majd kihagyod a nyaralásból és kettesben mész a lányoddal?
2022. jún. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
100%
Értem, ez esetben mindenképp biztatnám, hogy menjen az apjával, jól fogja érezni magát.
2022. jún. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
94%
Nem engedély kérdése, az apjának hajszálpont ugyanannyi joga van elvinni, mint neked. Szülők vagytok mindketten. Nem merülhet fel a nem elengedés.
2022. jún. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne mehetne, apja is ugyanúgy szülő.
2022. jún. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

Ha neked lesz új párod, akkor veletek elmehet, sőt együtt is élhettek majd gondolom. Akkor?

Ha a gyerekem szeretne menni, neki így jó akkor elengedném.

Nekem még kicsi volt a fiam (5éves) mikor elment nyaralni az exemmmel és a párjával. Ismerte már a nőt, ( én nem) viszont az exemben bíztam ilyen téren

2022. jún. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
68%

Rabiznam. Elvalt vagyok, volt hasonlo helyzet.

En ugy tartom, hogy az edesszulo felelos a gyerekert egy nyaralason, h kettesben mennenek akkor is feltened? Ha igen, akkor az necces, mert nem az uj parjaval.van akkor a gondod, hanem a.ferjed apakent valo szerepevel, benne nem.bizol.

Az uj pár egyfajta jutalom nagyneni/nagybacsi kellene legyen ilyenkor az uj parkapcsolatokban. Esetetekben egy 3-asban nyaralaskor a lanyodra az apukanak kell figyelnie, szabalyokat allitania, elengedni bulizni stb., de plusz egy felnott nő (feltetelezve, hogy nem egy 18 eves fiatal kiscsaj utott ki teged a nyeregbol) csak jol jon, ha esetleg odaszol apunak, hogy a kiralylanyat megse kellene elengedni a diszkoba ejfelig, hanem inkabb el kellene kiserni vagy van felnott no, akihez a lanyod fordulhat, ha "olyan" gondja tamadna.


Tehat megoldas, engedd el, de elotte az exeddel ti beszeljetek meg a balatoni nyaralas szabalyit a lanyodra vonatkozoan (gondolok olyanra, hogy egyedul uszhat-e a strandon, elmehet e tancos buliba ottani masik baratnovel, ihat-e kavet, belekortyolhat e a ciderbe, ha megis valami baleset van, akkor teged azonnal hivjanak, megadni a szallas elerhetoseget, a lanyod mobilja be legyen e folyamatosan kapcsolva, stb.)

Ha apukaval sikerul.megegyezned, lanyoddal sinca utana vita a nő meg plusz egy vigyazo szem. Te meg szervezheted a sajat nyralasotokat egy még menőbb helyre kettesben:-)

2022. jún. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
80%
Az anya nem az apa főnöke, 49-es! Nem állíthat szabályokat az apának. A gyerek biztonságáért felelős, de hogy ezt hogyan valósítja meg, iszik-e kávét és be van-e kapcsolva a mobilja, ebbe nem szólhat bele. A nyaralás alatt a felügyelet az apáé.
2022. jún. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!