Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengednétek a gyereket az...

Elengednétek a gyereket az exférjjel és az új párjával nyaralni?

Figyelt kérdés
2 éve váltunk el, exférjem már a házasság alatt viszonyt folytatott azzal a nővel, akivel a válás óta együtt is élnek. A lányunk 14 éves, nem kicsi már, nehezen viselte a válást, de már jól van, az apjával is jó a kapcsolata. Ismeri a nőt is, egész jól kijönnek, vannak közös programok nekik hármasban, de ez mindig csak 1-1 nap. Én nem ismerem a nőt, őszintén szólva nem is nagyon szeretném, elég fájó dolog ez még nekem. Viszont most az exférjem mondta, hogy nyáron szeretnék elvinni a lányunkat, hármasban mennének egy hétre, a Balatonhoz. Kérdeztem a lányomat, hogy ő mit gondol erről, van-e egyáltalán kedve, mondta, hogy végülis nem lenne rossz, bár szívesebben menne csak kettesben az apjával, de szerinte nem lesz gond. Ti mit tettetek hasonló helyzetben? Elengedtétek a gyereket, rábízva tulajdonképpen egy idegenre az apján kívül? Nem volt fura érzés? Hogy oldottátok ezt meg?
2022. jún. 7. 11:21
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:
Hol írtam olyat, hogy nem engedem el?? Mindenki ezzel jön. Leírtam már, hogy a gyerekre bízom a döntést. Attól még érdekel, hogy másoknál hogy volt ez, mások mit tennének. De egy szóval sem írtam sehol, hogy nem engedem el.
2022. jún. 7. 14:08
 32/55 anonim ***** válasza:
94%
Akkor miért teszel fel kérdést, hogy elengednénk-e?
2022. jún. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem így, mert érdekelt, hogy másoknál ez hogyan zajlott, akiknél hasonló a helyzet. De nem írtam sehol olyat, hogy nem engedném el. Vegyes érzéseim vannak ezzel az egésszel kapcsolatban, de a gyerek az első, ha menni akar, akkor mehet. Ismerősök közül is van aki azt mondja, ő nem engedné, van aki azt mondja, simán menjen, érdekelt mások véleménye.

Köszönöm a válaszokat.

2022. jún. 7. 14:19
 34/55 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én elengedném.
2022. jún. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
82%

Talán mert egyátlalán felmerült benned a kérdés, hogy engedni vagy nem engedni. Ezért jön mindenki ezzel, hahó.

Bennem pl fel sem merült hogy ne mehetne az apjával meg annak az új párjával nyaralni. Abszurd.

2022. jún. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
79%
Megkaptad, jó szokás szerint... Ha 2 éve váltatok, akkor 3 éve a teljes világ állt fejre körülötted. Nem tetted még túl magad rajt, te szeretted a férjedet, vele tervezted az életedet. Mindig annak fáj aki szeret. Nem sok a három év, egyáltalán nem kell rossznak érezni magad, meg játszani a szupernőt aki koronát igazít és robog tovább. Sokkal jobb így hosszú távon rád nézve, hogy hagyod fájni amíg fáj. Úgy nem viszed majd tovább a sérelmeidet ha hagysz nekik időt kimúlni. Tompul majd, és elmúlik. Az a része viszont tényleg igaz, az lesz a jó lépés ha a lányodra bízod a döntést. Menjen, így később sem tudja majd rád mondani, hogy te tiltottad. Úgyis kamaszodik, egy okkal kevesebb a lázadásra ellened (majd). Neked pedig úgy lesz könnyebb ha bedumálod magadnak, hogy táborba ment mint az összes többi gyerek. Nincs veled semmi gond, jogosak az érzéseid. Nem vagy gép, a férjed átvert, azóta is a nővel van, joga van a boldogságra, te figyelj a lányotok lelkére is, az is a te dolgod, ha van kutya akkor ő se sérüljön, na meg az aranyhalak, ja hát te, ugyan kérlek, hát nem körülötted forog a világ! (Tudod, a nagyok így csinálják.) Hajrá, ügyes vagy, engedd. És minden jót, jönni fog az is, hidd el. (Kezdj el csajoskodni, használd ki az időt míg nem lesz itthon a lányod!)
2022. jún. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
63%

"Bízom az exférjemben annyira, hogy nem egy felelőtlen nővel tervezi a nyaralást, remélem nem lesz semmi gond2


Nyilván tart apuka válogatót, ki elég felelős hölgy, hogy a 14 éves lányt nem fogja hosszú percekig fejjel lefelé lógatni a Balatonba. Vagy mégis mitől félted a gyereket...?? Nem 2 éves. Ha 2 éves lenne is, ott az apja, akire rá van bízva ilyenkor. Pont.


Apukának gondolom van láthatási joga. Te nem szólhatsz bele, hogy ezalatt csak vele kettesben vagy az új élettárssal, esetleg a kollégávival vagy ex anyósoddal megy-e nyaralni a SAJÁT gyerekével együtt.


Elvált nőként írom, nagyon gáz, hogy mivel saját bevallásod szerint te nem vagy még túl ezen, hülye elméleteket gyártasz holmi felelőtlen élettársakról meg jaj elengedd-e... Mit mondanál apukának, miért nem engeded el? Nem ismered elég behatóan a nőjét vagy mi volna az indok? Hidd el, nem a te ámeneden fog múlni.

2022. jún. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
85%

Egyetértek 35-össel. Ha nekem hasonló helyzetben egy ismerősöm olyat mondana, hogy ő nem engedné, nem tanácstalan lennék, hanem kérdőre vonnám az illetőt, ezt mégis hogyan képzeli.

Először is a nyári szünet egy része a külön élő szülőé (láthatás), és ő oda viszi nyaralni, ahova akarja és azzal, akivel akarja.

Másrészt egy 14 éves lányra csak rá lehet bízni egy ilyen döntést.

Harmadrészt, az apjával fog nyaralni, csupán lesz még egy útitárs. Ha az apjával kettesben menne, az az ismerős akkor is fönnakadna rajta? Ha igen, akkor részletesen kifaggatnám, pontosan miért is. Miért ne lenne joga az apának is elvinni őt nyaralni? Ha pedig nem, akkor egyértelmű, hogy nem a gyerek érdekéről van itt szó, hanem arról, hogy az új nő miatt be akar tartani az apának.

2022. jún. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyermekemnek szüksége van az apjára és szeretne menni, akkor örülnék ha elvinnék. A múltat nem szabad belekeverni a gyermeknevelésbe.
2022. jún. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 Inike válasza:
100%

Nem olvastam el a kommenteket, nem érdekel a gyűlölködés.

Megvan a jogi és az érzelmi oldala is a dolognak!

Ma már felnőttként, elvált szülők gyermekeként a lányod szempontjából nézve csak annyit mondhatok, nyugodtan engedd el, de tudasd vele, ha nem érzi jól magát, vagy bármi problémája van, akkor bizalommal fordulhat hozzád, ha szükséges el is mész érte és hazaviszed. Tudja, hogy ha nem érzi magát jól, akkor sincs belekényszerítve a maradásba és van választása. 🙂

A legfontosabb, hogy bízhassatok egymásban! Nagylány már!

2022. jún. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!