Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengednétek a gyereket az...

Elengednétek a gyereket az exférjjel és az új párjával nyaralni?

Figyelt kérdés
2 éve váltunk el, exférjem már a házasság alatt viszonyt folytatott azzal a nővel, akivel a válás óta együtt is élnek. A lányunk 14 éves, nem kicsi már, nehezen viselte a válást, de már jól van, az apjával is jó a kapcsolata. Ismeri a nőt is, egész jól kijönnek, vannak közös programok nekik hármasban, de ez mindig csak 1-1 nap. Én nem ismerem a nőt, őszintén szólva nem is nagyon szeretném, elég fájó dolog ez még nekem. Viszont most az exférjem mondta, hogy nyáron szeretnék elvinni a lányunkat, hármasban mennének egy hétre, a Balatonhoz. Kérdeztem a lányomat, hogy ő mit gondol erről, van-e egyáltalán kedve, mondta, hogy végülis nem lenne rossz, bár szívesebben menne csak kettesben az apjával, de szerinte nem lesz gond. Ti mit tettetek hasonló helyzetben? Elengedtétek a gyereket, rábízva tulajdonképpen egy idegenre az apján kívül? Nem volt fura érzés? Hogy oldottátok ezt meg?
2022. jún. 7. 11:21
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
78%

őszintén szólva nem is nagyon szeretném, elég fájó dolog ez még nekem


És??? Nem neked kell velük menni.

2022. jún. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
91%

Simán! Nem idegennel megy, hanem az apjával. Igy apuka is megtapasztalja, hogy nem is olyan konnyi egy kamasz gyerekkel a nap 24 orájában.

Amugy meg osztálykirándulásra is elengeded a gyereket, ott valoban idegenre bízod rá a gyereket!

2022. jún. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
65%
A gyerekre bíznám. Beszélje meg az apjával, ha kettesben jobban szeretne menni. Apukának el kell fogadnia, hogy a gyereknek az a nő nem az apjával egyenértékű családtag (egyelőre), ahogyan a lányodnak is el kell fogadnia, hogy ha apának tartósan ő a párja, de nem kell egymásra erőltetni őket, főleg nem egy hétre. Semmi bajuk nem lesz, ha egy kis időd kettesben töltenek, hiszen nem együtt élnek már, jó egy kis minőségi idő együtt! Neked ebből meg ki kell maradnod, az apja attól ugyanaz a gyereknek, hogy veled milyen volt.
2022. jún. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
94%

13!


Az átlag ember nem megy külön agyerekevel meg külön a párjával nyaralni. Mellesleg már több mint két éve együtt vannak, nem az éppen aktuális, hanem a partnere. Itt a lánynak kell elfogadnia a nőt, ami még is történt.

2022. jún. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
97%
Persze hogy engedném. Ha akar menni, hadd menjen. Nem olyan kicsi már, ha mégsem érzi jól magát, elmész érte vagy a férjed felülteti egy buszra és hazamegy.
2022. jún. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
86%
Ha nincs semmi jele, hogy ellened hangolnák a gyereket, akkor engedd.
2022. jún. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A gyerekre bízom, eddig is sokat beszélgettünk már vele ezekről a dolgokról, tegnap azt mondta, van némi fenntartása, de azért szeretne elmenni. Nyilván furcsa érzés nekem, hiszen sosem volt még nélkülem nyaralni, most meg egy teljes hétről lesz szó, de ha neki van hozzá kedve, nem fogom megakadályozni, szó sem volt erről. Csak érdekelt volna, hogy akik hasonló helyzetben voltak, azoknál ez mennyire okozott gondot, vagy hogy zajlott az ilyen szituáció. Bízom az exférjemben annyira, hogy nem egy felelőtlen nővel tervezi a nyaralást, remélem nem lesz semmi gond.

2022. jún. 7. 12:19
 18/55 A kérdező kommentje:
Nincs jele szerencsére, legalábbis a lányom soha nem mondott olyasmit, hogy ellenem hangolnák. Mondtam neki egyébként én is, hogyha bármi gond van, írjon, hívjon, és megyek érte, de azért remélem, hogy nem lesz gond. Nekem biztos furcsa lesz egyedül, de az végülis mindegy, nem én számítok most.
2022. jún. 7. 12:22
 19/55 anonim ***** válasza:
96%
Hát anno az én apám úgy vitt el engem még a hugomat nyaralni a barátnőjével, hogy anyámnak nem mondta, hogy ő is ott lesz, mi meg nem is találkoztunk még vele azelőtt. Jó nyaralás volt. Nem kell mindent tulkombinalni.
2022. jún. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
95%
Biztos hogy elengedném. Nem voltam ilyen helyzetben, de megértem az ellenérzéseid, elég friss ez a válás, nyilván rosszul esik neked, ne legyen lelkiismeretfurdalásod az érzéseid miatt.
2022. jún. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!