Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengednétek a gyereket az...

Elengednétek a gyereket az exférjjel és az új párjával nyaralni?

Figyelt kérdés
2 éve váltunk el, exférjem már a házasság alatt viszonyt folytatott azzal a nővel, akivel a válás óta együtt is élnek. A lányunk 14 éves, nem kicsi már, nehezen viselte a válást, de már jól van, az apjával is jó a kapcsolata. Ismeri a nőt is, egész jól kijönnek, vannak közös programok nekik hármasban, de ez mindig csak 1-1 nap. Én nem ismerem a nőt, őszintén szólva nem is nagyon szeretném, elég fájó dolog ez még nekem. Viszont most az exférjem mondta, hogy nyáron szeretnék elvinni a lányunkat, hármasban mennének egy hétre, a Balatonhoz. Kérdeztem a lányomat, hogy ő mit gondol erről, van-e egyáltalán kedve, mondta, hogy végülis nem lenne rossz, bár szívesebben menne csak kettesben az apjával, de szerinte nem lesz gond. Ti mit tettetek hasonló helyzetben? Elengedtétek a gyereket, rábízva tulajdonképpen egy idegenre az apján kívül? Nem volt fura érzés? Hogy oldottátok ezt meg?
2022. jún. 7. 11:21
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
78%

"sosem volt még nélkülem nyaralni"


Nekem ez önmagában elég fura.

Ált. isk. ötödik után, vagyis 11 éves koromban az osztállyal egy hétig a Balatonon nyaraltunk (ofővel, tanárokkal, szabályos táborban).

Aztán hatodik után az osztályból tízen voltunk két hétig Zánkán nyaralni (akkor még úttörőváros volt, nem gyermekváros). Hetedik után egy matektáborban voltam egy hétig néhány osztálytárssal és iskolatárssal.

Legfőbb ideje, hogy egy kicsit elengedd a kezét. Pláne, hogy az apja mégiscsak ott lesz vele.

2022. jún. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem, hogy miért ne mehetne.

Apuka szívesen vinné, a gyerek meg szívesen menne.

És azért nem is egy kisgyerekről beszélünk, aki nem bírná anyuci nélkül. 14 éves. Ilyenkor sokan barátokkal nyaralnak már táborban, vagy valakinek a szüleinél.

2022. jún. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
95%
Én is voltam heteket apámnál és az új élettársával. Ha a gyerek szeretne menni és ott is szeretettel várják,hadd menjen.
2022. jún. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
92%

Érdekes hogy a nőre vagy mérges, pedig nem ő csalt meg, hanem az exed.

Persze hogy elengedném a gyereket.

2022. jún. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy megengednem.
2022. jún. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked lenne egy új kapcsolatod akivel elvinnéd a lányodat nyaralni akkor a férjed biztosan nem gördítene akadályt a kirándulás elé.


Ha a lányod menni akar akkor szerintem engedd el! Nehogy már az elvált szülők új kapcsolatban ne nyaraltathassák a saját gyereküket.

2022. jún. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerekként voltam ugyanígy nyaralni. Fel sem merült, hogy anyám nem enged el.
2022. jún. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy több éve tartó kapcsolat egyáltalán nem mondható újnak. Két éve elváltatok, azóta legálisan is együtt vannak, azelőtt meg ki tudja mennyit voltak már együtt. Ők évek óta egy pár, ez nem egy új kapcsolat.

Az meg gusztustalan lenne ha a sértett egódat a gyereked érdekei elé helyeznéd. Ismeri az apja párját, jól kijön vele, meg egyébként sem egy óvodásról van szó, hanem egy tizenévesről. Mégis hogy merül fel egyáltalán hogy nem engeded el?

Miért a saját érdekeidet nézed, miért nem lehet a gyerekét?

2022. jún. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 A kérdező kommentje:
Már írtam feljebb, hogy elengedem, ill. a gyerekre bízom a döntést. Egyébként nem a nőre vagyok "mérges", a házasságunkat mi ketten rontottuk el a férjemmel. Nyilván nem leszünk soha barátok, egyszerűen csak nem voltam még ilyen helyzetben, új nekem, és kíváncsi voltam, más hogyan élte ezt meg.
2022. jún. 7. 14:05
 30/55 A kérdező kommentje:
Az újat nem úgy értettem, hogy a kapcsolatuk új, hanem a gyereknek új... még csak pár hónapja mutatta be őket egymásnak az exem.
2022. jún. 7. 14:06
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!