Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki a leginkább hibás a kialaku...

Ki a leginkább hibás a kialakult helyzetben? (lent részletezem)

Figyelt kérdés

Elvált szülők és az apuka új barátnője a "szereplők". Az anyukának nincs semmi segítsége, szülei meghaltak, testvére nincs, barátok örülnek ha a saját gondjaikat meg tudják oldani, nem tudnak segíteni. új párja nincs neki.

Az apa barátnője először szerető volt, tehát tudta, hogy két (kis)gyerekes apa, akinek kötöttségei vannak, mégis belement a kapcsolatba.

Az apa is egyértelműen tudja, hogy az anyának nincs segítsége, mégis állandóan csak ígérget, aztán lerázza magáról, amikor konkrét segítség kellene.

Változó, van amikor hetekig nincs semmi gond, de most pl a héten kétszer is szükség lett volna rá, az egyik dolog váratlanul történt (az anyának be kellett mennie az ügyeletre rosszullét miatt), a másik dolog viszont előre meg volt beszélve, de mint kiderült utólag, programjuk volt az apukának a nővel, ezért végül nem segített.

Ilyesmik miatt folyton feszültség van a felek között. Ki a leginkább hibás szerintetek?


2022. máj. 21. 09:25
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/117 anonim ***** válasza:
33%

Én váltam 3 éves kisgyerekkel, de SOHA egyetlen percig nem kértem a volt férjemtől semmilyen segítséget, még a gyerek címén sem.

Semmiképp, semmilyen indokkal nem akartam, hogy az életem része maradjon, én meg az övé.

Akkor is meg kellett volna oldanom a problémákat, ha az exem meghal, vagy külföldre költözik.

Ha ügyeletre kellett volna mennem,

- akkor vittem volna a gyerekemet is magammal

- megkérem anyámat, anyósomat, barátnőmet, jó szomszédomat, hogy ügyeljenek rá

- előre tervezett program (pl. érettségi találkozó) esetén bébiszitter

2022. máj. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/117 anonim ***** válasza:
28%
Nem nagyon írtad körül, hogy az anyának milyen segítségre van szüksége, ezt lenne jó tisztázni.
2022. máj. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/117 anonim ***** válasza:
31%
A kérdés feltehetően az anya részéről érkezett, aki képtelen elfogadni a kialakult helyzetet és magát áldozatnak kívánja beállítani. Lényegtelen, hogy ki a "hibás", hiszen a párkapcsolat kudarcában mindkét fél felelős.
2022. máj. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/117 anonim ***** válasza:
16%

7!


Mert jelen történetben szereplő nő ugye kimondottan jól választott? Nem mellesleg honnan tudod hogy miért álltam ki és miért nem? Abból q ke,eny egy mondatból, amit leirtam igen nagy baromságot vall messzemenő következtetést levonni

2022. máj. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/117 anonim ***** válasza:
15%
Ezért nem hiszem el hogy az anyuka nem tudja megoldani. Nincs jóban egy anyukával se, akihez át tudná passzolni addig, vagy hív egy bébiszittert. 1-2 órára senki se mondja, hogy vagyonokat kérne el a szitter. Akár egy szomszéd, akivel közvetlenebb a viszonya. Vagy életképtelen az anyuka, vagy a lovettáért tartja a markát.
2022. máj. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/117 anonim ***** válasza:
27%

9!


Jaja, mert anyuka nyilván ezt szeretné....

2022. máj. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/117 anonim ***** válasza:
17%
#9 Ez tök jó, amit írtál! :) Én tutira ezt csinálnám a kérdező helyében.
2022. máj. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/117 anonim ***** válasza:
71%
#11 De attól, hogy te nem kértél segítséget, más még azért kérhet.
2022. máj. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/117 anonim ***** válasza:
0%

18!


Kérlek idezd, hol írtam, hogy nem kértem segítséget.

2022. máj. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/117 anonim ***** válasza:
72%
#19 Ó, akkor csak sztorizgattál egyet? :) Véletlenül sem próbáltad azt sugallni, hogy gáz segítséget kérni? :) Ebben az esetben elnézésedet kérem.
2022. máj. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!