Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki a leginkább hibás a kialaku...

Ki a leginkább hibás a kialakult helyzetben? (lent részletezem)

Figyelt kérdés

Elvált szülők és az apuka új barátnője a "szereplők". Az anyukának nincs semmi segítsége, szülei meghaltak, testvére nincs, barátok örülnek ha a saját gondjaikat meg tudják oldani, nem tudnak segíteni. új párja nincs neki.

Az apa barátnője először szerető volt, tehát tudta, hogy két (kis)gyerekes apa, akinek kötöttségei vannak, mégis belement a kapcsolatba.

Az apa is egyértelműen tudja, hogy az anyának nincs segítsége, mégis állandóan csak ígérget, aztán lerázza magáról, amikor konkrét segítség kellene.

Változó, van amikor hetekig nincs semmi gond, de most pl a héten kétszer is szükség lett volna rá, az egyik dolog váratlanul történt (az anyának be kellett mennie az ügyeletre rosszullét miatt), a másik dolog viszont előre meg volt beszélve, de mint kiderült utólag, programjuk volt az apukának a nővel, ezért végül nem segített.

Ilyesmik miatt folyton feszültség van a felek között. Ki a leginkább hibás szerintetek?


2022. máj. 21. 09:25
 61/117 anonim ***** válasza:
78%

Azért a válaszokat olvasva mennyire gusztustalan ez. Ha egy egyedülálló nőnek gondjai támadnak, egyből jön a "car anya" mentalitás. Apukára nem érkezett ennyi savazás, pedig a kérdésben egyértelműen benne van, hogy megcsalta és elhagyta a családját.

Nem kettősmérce ez egy kicsit, hm?

2022. máj. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/117 anonim ***** válasza:
75%
Nem, 59 az egyik szülő kérelmére dönthet úgy. Bár az a tapasztalat, hogy aztán néhány hónap után a szülők inkább megegyeznek, mert a váltva gondozás nem jön be.
2022. máj. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/117 anonim ***** válasza:
44%

61!


Semmi kettos mérce nincs benne és senki sem xar anyázott. Egyik szülőnek se kötelező a gyereket nevelni, de a nagy átlagban a nő az, aki ragaszkodik hozzá. Tökmindegy amúgy, hogy apuka félre lépett e, nem a házastársi minőség a kérdés, hanem a szülői mivolta. Xar férj volt. Lehet a feleség is xar feleség volt. Most xar apa. Anyát nem tudjuk.

2022. máj. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/117 anonim ***** válasza:
72%

62!


Komolyan....Ha anyu és apu is akarja a gyereket és nem tudnak dönteni, akkor dönthet így a birosag. Ha apu xarik rá, akkor nem dönthet így. Nem lehet aput kényszeríteni rá, hogy nevelje a gyereket.

2022. máj. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/117 anonim ***** válasza:
36%
64, ne vitatkozzunk, nekem ez a napi munkám része. Ha nem tudnak megegyezni, az egyik szülő kérésére is felváltva gondozást rendelhet el a bíróság. Pont.
2022. máj. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/117 anonim ***** válasza:
59%

65!


A munkád rezse? Konkrétan mi a munkad? Ha kozod lenne a gyermekelhelyezeshez, akkor nem beszelnel baromságot. HA NEM AKARJA AZ EGYIK SZULO NEVELNI A GYEREKET AKKOR NEM HELYEZIK EL NALA. A ne, tudnak megegyezni arra vonatkozik, hogy MINDKETTO AKARJQ A GYEREKET.

2022. máj. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/117 anonim ***** válasza:
91%
Ugyanez volt a helyzet nalunk is, ugyanezekekkel a szereplokkel, es en voltam az egyik gyerek a tortenetben. Maig nem ertem, szerintem nem adott egyikunk sem ra indokot.
2022. máj. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/117 anonim ***** válasza:
70%

66, Le vagy maradva. Régebben valóban úgy volt, hogy akkor és csak akkor van osztott felügyeleti jog, ha mindkét szülő akarja, és kézen fogva vonulnak be a bíróságra, hogy ez így mindenkinek nagyon szuper lesz.

Ezt hajtod te, és tényleg, RÉGEBBEN valóban így volt.


Azonban, ahogy az illetékes kollega linkelte a jogszabályt fentebb, ez azóta megváltozott. Nem akarok hülyeséget mondani, mert én viszont nem vagyok benne napi szinten, de talán tavaly?

MOST, jelen helyzetben nem kell közösen kérelmezniük az osztott felügyeletet. Kérelmezheti csak az egyik fél is, és bizony dönthet is úgy a bíróság, hogy elrendeli. Ez a MOSTANI törvény, amiről te eddig nem értesültél.

2022. máj. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/117 anonim ***** válasza:
30%

68: te tényleg ennyire nem fogod fel, hogy a cikkben az "egyik fél kérvényezheti" rész arra vonatkozik, ha pl. az anya magának akarja a gyereket, az apa meg osztott felügyeletet, akkor lehet osztott.


Olyat semmilyen bíróság nem ítél meg, hogy pl. anya osztott felügyeletet akar, apa meg azt akarja, hogy kizárólag anyánál legyen és mégis kényszerítik apát az osztottra.

2022. máj. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/117 anonim ***** válasza:
76%

68!


Nem vagyok lemaradva. Ahogy a 69. is írja, az új törvény azoknak kedvez, akiknél mindkét szülő akarja a gyereket és nem tudnak megegyezni. Apuka is szívesen nevelne, meg anyuka is. Ilyen esetben engedélyezik, mindegy hogy anyuka/apuka egyedül akarná nevelni. De ha az egyiküket kvara nem érdekli q gyerek, nem fogják megosztva elhelyezni

2022. máj. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!