Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki a leginkább hibás a kialaku...

Ki a leginkább hibás a kialakult helyzetben? (lent részletezem)

Figyelt kérdés

Elvált szülők és az apuka új barátnője a "szereplők". Az anyukának nincs semmi segítsége, szülei meghaltak, testvére nincs, barátok örülnek ha a saját gondjaikat meg tudják oldani, nem tudnak segíteni. új párja nincs neki.

Az apa barátnője először szerető volt, tehát tudta, hogy két (kis)gyerekes apa, akinek kötöttségei vannak, mégis belement a kapcsolatba.

Az apa is egyértelműen tudja, hogy az anyának nincs segítsége, mégis állandóan csak ígérget, aztán lerázza magáról, amikor konkrét segítség kellene.

Változó, van amikor hetekig nincs semmi gond, de most pl a héten kétszer is szükség lett volna rá, az egyik dolog váratlanul történt (az anyának be kellett mennie az ügyeletre rosszullét miatt), a másik dolog viszont előre meg volt beszélve, de mint kiderült utólag, programjuk volt az apukának a nővel, ezért végül nem segített.

Ilyesmik miatt folyton feszültség van a felek között. Ki a leginkább hibás szerintetek?


2022. máj. 21. 09:25
 71/117 anonim ***** válasza:
79%
65ös és ha te meg ilyenben segítesz ásd el magad. Gondolj bele milyen annak a gyereknek akit az egyik szülő nem akar nevelni de ti meg a másik szülő rákényszerítitek? Szerinted milyen ott a gyereknek szeretet nélkül?
2022. máj. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/117 anonim ***** válasza:
48%

Utána kérdeztem, hogy jogilag mi a helyzet a váltott felügyelet kérésével. Lehet ezt bíróságra vinni, csak nagyon kockázatos dolog. Ha apuka eddig hétvégi apuka volt (2 hetente 2 napot van a gyerekekkel) és azt mondja, hogy ő ennél többet nem akar, nem hajlandó a gyerekeivel tölteni, akkor nagyon könnyen alkalmatlannak ítélheti őt a bíróság és elveszítheti még ezt a két napot is. Ha az anya azt mondja, hogy ő nem akar/nem hajlandó két hetente 7 napnál többet felügyelni a gyerekeit, akkor ugyanaz, mint apukánál, elveszítheti ő is a gyerekek felügyeleti jogát. Ha ezt bukta mindkét szülő, a gyerekek intézetbe kerülnek.


Aki tehát ilyen helyzetben van, hogy váltott felügyeletet szeretne (a kérdező nem írta, hogy ezt szeretné), javaslom, hogy apukával beszéljék meg az egészet mielőtt a bíróság elé kerül az ügy, és már teljes egyetértésben menjenek oda, különben nagyon könnyen bukják a felügyeleti jogukat.

2022. máj. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/117 anonim ***** válasza:
38%
Ha a barátnő nem tudta volna, hogy egy kétgyerekes apával kezd, azt mondanám, hogy az apa, de így a barátnő is hibás valamennyire.
2022. máj. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/117 anonim ***** válasza:
72%

72 felpontoztalak, nem is értem miért lett ennyire lepontozva. Teljesen logikus is, amit írsz.


Kérdező, szerintem rossz a kérdés. A "leginkább hibás" megfogalmazás teljesen rossz irányba tereli a kérdést.


Az apának is van joga magánélethez, miután elváltak. Az új barátnője hiába tudja, hogy gyerekei vannak, ez nem lehet oka annak, hogy minden helyzetben minden programot felrúgjon, dróton legyenek rángatva. Hacsak nem az az anya titkos célja, hogy elüldözze az új nőt az apa mellől...?

2022. máj. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/117 anonim ***** válasza:
79%
#74 Köszönöm. Azért vagyok lepontozva, mert itt sokan a fejükbe vették azt, hogy az apának nincs semmilyen feladata, felelőssége a gyerekei felé, az anyának kell cipelnie minden terhet és nincs semmilyen jogi lehetősége arra, hogy ezen változtasson. Ezért kérdeztem ennek utána egy jogi csoportban.
2022. máj. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/117 anonim ***** válasza:
0%
71, te hülye vagy??? Ez a törvény.
2022. máj. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/117 anonim ***** válasza:
87%
Maradjunk annyiban hogy mindket szulo hibas amiert nem gondoltak at a gyerek vallalast
2022. máj. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/117 anonim ***** válasza:
64%
Most a megcsalos reszt miert volt fontos megemliteni? Ahogy itt valaki irta, ferjnek nyilvan gyenge volt a hapsi, de az nem jelenti azt, hogy apanak is gyenge lenne. Az uj baratnotol nem varhato el, hogy dobja fel a programjait ha az anyuka futtyent egyet, de nyilvan tudta mibe megy bele. Valas utan, ha az egyik felnek uj parkapcsolata lesz, szerintem meg kellene talalni az egyensulyt a parkapcsolat es a szuloseg(jelen esetben apasag) kozott.
2022. máj. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/117 anonim ***** válasza:
90%
Ha az apuka párkapcsolatáról iylen hosszan írtál (ami szerintem teljesen irreleváns a kérdés szempontjából) akkor jó lett volna azt is leírni, hogy a jogi helyzet mi. Hogy vannak hivatalosan elhelyezve a gyerekek, van-e (ha igen, mennyi) láthatás az apánál, fizet-e gyerektartást stb. Ezek azért elég lényeges információk, ezek nélkül én nem tudom megítélni a helyzetet.
2022. máj. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/117 anonim ***** válasza:
96%
76 os nem vagyok hülye. Viszont nekem, veled ellentétben van empátiám. és mondhatna akármit a törvény, nem asszisztálnék tapsikolva egy gyerek lelkének a megnyomorításához, csak mert "ez a munkám"
2022. máj. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!