Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám miért ilyen undorító és...

Anyám miért ilyen undorító és szarik bele mindenbe?

Figyelt kérdés
Nem érdekli, hogy sok helyen vizesednek,omlanak a falak, nappaliban, mosdóban,a konyhában az egyik falon az aljától a plafonig tiszta fehér folt,a nappaliban az ajtótól szélén tiszta sárga, máshol omlik,esik le, az egyik konektor körül szintén az egész sárga,mellette a fal teljesen lejött,ott lóg a fal. A wc, sőt az egész csőrendszer csőrendszer el lehet dugulva,ha egy percig meg van engedve a csap,a wc bugyborékol, amúgy is vagy lemegy a wc,vagy nem, néha még a kádlefolyóból is olyan hangok vannak, mintha fel akarna törni az egész. Mertem neki erről szólni,azt mondta biztos attól dugult el, hogy tele tömködtem wc papírral. Valami szaros bolti port vett egy főrendszerű dugulásra, változás semmi. Egy évet végig én takarítottam mindent, olyan alapos voltam, hogy csak na, besokalltam és egy hónapja állt az egész,most felmosott és letörölte a wc ülőke tetejét,hűha... Neki áll feljebb, amiért koszos moppal mos fel, ráadásul úgy, hogy nem söpört fel előtte: szét kente az egész koszt, borzasztó. Még azt sem tudja, hogy az alapvető takarítási feladatokra milyen vegyszereket használunk. El van szállva magától, hogy ő az Isten, amiért bevásárol,ezt is több-kevesebb sikerrel, három nincs itthon semmi ehető, amúgy meg sokszor ott penészednek a pékáruk, én szoktam már kidobi,mert berohadna a szekrénybe. Mosni sem képes, már két hete ugyanazt a farmert vagyok kénytelen felvenni,mert nincs másik. Még azt is bírom benne, hogy veszi a szar képeit meg posztereit,de minimális szépérzéke sincs: az egyik kép ilyen színű és hangulatú,a másik olyan, ezen egy kiskutya van,a másik már egy fémből készült emberi arc. Arra se volt esze, hogy legalább egy színű kaspókat vegyen a virágokra. A kertet is most parkosítom be egy kicsit, saját forrásból,de ha legalább az ásóra vagy virágföldekre kérek egy nevetségesen alacsony összeget, már húzza a száját. Hogy tudja így az ember jól érezni magát azon a helyen, ahol él? Ha a szándék megvan,de minden tőle függ? Légyszi mondjatok már valamit erről,vagy legalább azt, hogy jogosak e a felháborodásaim. Köszönöm szépen, hogy időt szántok rám és a kérdésemre.
2022. máj. 8. 16:50
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/124 anonim ***** válasza:
93%

Ha már úgyis te csinálsz mindent, a mosás miért esik ki a tevékenységi körödből?

Ezt húztad. Ilyen anyával kell élned. Megváltoztatni kétlem, hogy lehetne.

Amit tehetsz, nyelsz még 2 évig. Diákmunkázol és gyűjtesz. Aztán 18 évesen máshol folytatod az életedet. Az már rajtad múlik, hogy továbbtanulás-kollégium, vagy munka és albérlet, eleinte csak egy szoba.

2022. máj. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/124 A kérdező kommentje:
Na pont erről beszélek,a szülők vannak eltévedve, nem csak a gyerekek,azon kívül, hogy mit nem csinálok meg, sikerült bármit is felfogni? Azt is tudom, hogy milyen árak vannak a felújításnál, vagy kimondottan a duguláselhárításnál, hogy egy legenyhébb dugulásnál akár 20.000 forintot is elér,ha nem többet,amit pumpával fél perc alatt megszüntethető,ez az eset,amit leírtam akár 100.000-nél is több lehet,de nem értitek, hogy ha a szennyvíz meg az egész rendszer kiönt, sokkal de sokkal többe fog kerülni? Vagy ti tényleg így éltek, hogy rátok rohad meg folyik minden? Látszik, hogy le van szarva a gyerek,meg az,ha alkotni próbál valamit.
2022. máj. 8. 17:25
 13/124 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, de ezen nem lehet itt segíteni se tanácsot adni. Már próbáltad neki elmondani szépen, határozotabban nem változik. Nem is fog. Azt meg nem tudhatjuk, hogy miért ilyen.


Mindig is így viselkedett egyébként vagy mióta lett ilyen?

2022. máj. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/124 A kérdező kommentje:
Amúgy miért,a mosást nem tudja megcsináln? Ne vicceljünk már. Most moshattam kézzel emiatt.
2022. máj. 8. 17:28
 15/124 anonim ***** válasza:
73%
Leírásod alapján semmit sem csinál, miért éppen a mosást csinálná. Vagyis bevásárol, de az meg nem sok sikerrel zárul.
2022. máj. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/124 A kérdező kommentje:
Szerintem mindig is ilyen volt,csak én meg 16 lettem,az ember egyre igényesebb lesz a környezetére, nem hiszem, hogy egy 8-10 éves fel van háborodva, hogy miért ilyen a fal, miért olyan a takarítás.
2022. máj. 8. 17:30
 17/124 A kérdező kommentje:
Amúgy lehet, hogy egy kicsit lenéztek amiatt, hogy 16 éves fiú létemre én takarítok mindent,de ha a minimális rendrakásra nem képes? Tudom, hogy nem szégyen a munka,de azért egy köszönömöt elvárnék.
2022. máj. 8. 17:33
 18/124 anonim ***** válasza:
89%

Figyi, most még idegesebb leszel, de nem tudok mást mondani, mint, hogy próbálj kicsit megnyugodni. Teljesen igazad van, jogosan sérelmezed a helyzetedet. De nincsenek eszközeid arra, hogy változtathass. Még. De lesznek amint felnősz és tudsz pénzt keresni. Ebből a helyzetből úgy tudsz kicsit messzebbre látni, hogy leckeként fogod fel, és felnőttként mindig a fejedben tartod, hogy akkor sem leszel ilyen, ha a fene fenét eszik is.

Arra keress inkább ötleteket, hogy tudnád magad kicsit megnyugtatni, nehogy mire felnősz egy idegroncs legyen belőled a tehetetlenségtől. "Vigasztalhatnálak" azzal, hogy vannak akiknek ennél sokkal nehezebb az élet, de neked ez az életed, neked ez okoz gondot. Ezt kell "túlélned", hogy majd te jobban csináld.

2022. máj. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/124 A kérdező kommentje:
Mert szerintem azért nevetséges, hogy nekem ezerszer nagyobb igényem van a környezetemre,mint neki.
2022. máj. 8. 17:35
 20/124 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves 18-as. :)
2022. máj. 8. 17:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!