Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apámék egyre gyakrabban az...

Az apámék egyre gyakrabban az én nyakamba varrják a gyereküket. Hogy kéne leállítanom őket?

Figyelt kérdés
Jelenleg én is itthon vagyok GYED-en a 7 hónapos kislányommal,és gyakorlatilag mióta megszületett, azzal az indokkal, hogy úgyis itthon vagyok és úgyis babával vagyok, apám élettárs rendszeresen itthagyja a 1,5 éves, betegen született gyereküket. Ezzel pedig az a bajom, hogy egyrészt fárasztó a gyerekkel foglalkozni, mert szeszélyes és nyűgös, de ráadásul olyan indokokkal hagyják itt, hogy pl.a nő bulizni megy, a barátnőihez megy, körmöshöz megy,moziba mennek késő estig. Volt olyan, hogy 4 napig egyfolytában nálam volt, mert apáék összebalhéztak, a nő hazament a szüleihez és itthagyta a gyereket, hogy legyen itt mert ő munkát akar keresni, apa pedig nem tudta hazavinni mert dolgozni járt. Most pedig ismét az a terv, hogy a nő visszamegy dolgozni, és addig vigyázhatnék rá én, mert úgyis itthon vagyok és nálam jó helyen van... Ezt pedig már soknak tartom, és innentől kezdve be akarom szüntetni, hogy rám sózzák a gyereket. Hogy kellene ezt úgy közölnöm, hogy ne legyen sértődés?

2022. márc. 26. 10:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 flora08 ***** válasza:
97%
Irigylem a türelmedet, kedves kérdező. Őszintén. Egy hét hónapos baba mellett bevállaltál egy másfél évest, aki nem a tiéd, csak "úgyis otthon vagy" és a leírás alapján nem is egyszerű eset, nem semmi. Az én kisfiam öthónapos, el se tudnám képzelni magam ilyen helyzetben. Sajnálom szegény kislányt/kisfiút, hogy a szüleinek ennyire nem kell. De a kérdésre válaszolva: mondd meg, ne haragudjatok, de nem vállalom. Nem várhatják el tőled, hogy vállald érte a felelősséget a saját, kicsi gyereked mellett. Ha megsértődnek, majd elmúlik, a gyerek elhelyezését, ellátását nem neked kell megoldanod. Ha tényleg segítségre szorulnának, (neadjisten beteg volna valamelyik szülő) és nem tudnák ellátni a feladataikat, még megértem, de itt erről szó sincs. Ha az anyuka talál munkát nyugodtan lehet bölcsibe vinni a gyereket. Vagy nem veszik fel? Írtad, hogy betegen született. Ezt sajnos nem tudom, hogy jelen esetben mit takar.
2022. márc. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim ***** válasza:
100%
apád nem tudta hazavinni mert dolgozott? Jó kifogás sose rossz.. akkor szabit vesz ki hogy a beteg gyereke mellett lehessen. Mondjuk. Nem másra sózza napokig, a másfél éves gyereket. Te meg mi az istennek hagyod? Majd jön hogy hétvégente te törődj vele, mert az elcseszett szüleiből egyik se akar vele törődni, utána meg ottfelejtik egész nyárra...
2022. márc. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 anonim ***** válasza:
88%

Van bármi, ami miatt szükséged van arra, hogy továbbra is jó kapcsolatod legyen apáddal?

Mert ha csak annyi, hogy "mégis csak az apád", akkor ezen kell túllépned, megmondani a frankót, és a többi kit érdekel. (Jó, persze a kiskölyök érdekével is foglalkozni kell, de valószínűleg továbbra is vigyázhatsz rá ideiglenesen, ha törődni akarsz vele)


Ha van valami oka, ami miatt nem veszhetsz össze vele (övé az ingatlan, fizeti a hiteled mert nagy lábon él, bármi egyéb), akkor ez nekem elég bonyolultnak tűnik, nem tudom meg lehet-e oldani veszteségek nélkül... :\

2022. márc. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
91%

Nem engeded be őket.

Megmondod hogy rendőrt hívsz, kihívod a gyámügyet. Nem vafy köteles vigyázni rá. Ha egyik szülőnek se kell a gyerek akkor tegyék otthonba vagy valami.

2022. márc. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
99%
Ez a cikk pont most kínálta fel magát, szerintem neked küldték. [link]
2022. márc. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
95%

"Hogy kellene ezt úgy közölnöm, hogy ne legyen sértődés?"


Figyelj, szó szerint írom mit mondj:

"K...ára nem."


Sértődés lesz. Majd túléled. Húzd ki a fejed a popsidból és állj ki magadért. Meg a gyerekedért. Meg nem olvastam végig mindent, de ha van, akkor a kapcsolatodért. Mert az, ha ilyen szolgalelkű nyúlbéla módjára hagyod más dolgát és problémáját irdatlan mennyiségben magadra sózni, tönkre fog tenni mindent. Én a saját életemet választanám, legyen bármilyen sértődés.

2022. márc. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
98%

Nem is biztos, hogy megsértődnének. Ha igen az se baj, majd rájönnek hogy nem volt rá okuk.


Azért hordják oda, mert hagyod azt hiszik neked nem gond, hiszen nem mondtad. Miért is ne vinnék...


Beszélj velük. Nem kell veszekedni, mond el, hogy ez így sok, mert nem egyszeri eset, illetve nem is indokolt.

2022. márc. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
97%

Én leszrnám, hogy sértődés lenne vagy sem. Apáddal közölném, hogy nem az te dolgod pesztrálni azt a gyereket, akit a gondolom jóval fiatalabb bulizós, barátnőzős, műkörmös, komolytalan élettársának csinált. Oldja meg, vagy legközelebb húzzon gumit.

A komolytalan kis pcsának is megmondanám, hogy legközelebb tartsa zárva a lábát, ha ennyire nincs felnőve a gyerek vállaláshoz. Innentől nincs vigyázás a gyerekre, vagy te is otthagyod neki a tiédet, aztán mész bulizni, fodrászhoz, stb. Nyisd ki a szád, mert teljesen a fejedre nőnek. És sértődés nélkül ezt a helyzetet nem lehet megoldani. A gyámügy sem egy rossz ötlet.

2022. márc. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
74%

Ha minden áron konfliktust akarsz kerülni, kamuzd be, hogy lett egy home officeos ügyfélszolgálatos melód és már előre félsz, mekkora kihívás lesz kicsi mellett, de hát meg kell oldani.

Aztán ha majd vinnék a gyereket, "bocsi dolgozom, az enyémmel is alig bírok mellette, kettővel már nem menne" Ha este vinnék"bocsi, egész nap melóztam, végre tudok a gyerekkel foglalkozni, főznöm, mosnom kell gyorsan. Nagyon szeretlek benneteket, de nagyon nincs most időm a saját családomra, gyerekemre se, ha még Pistikére is vigyáznom kell, a férjem be fog rágni, hogy semmit nem foglalkozom vele és a háztartással" Sértődés nélkül max így...

2022. márc. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
100%

49 vagyok, amúgy én a tesómat építettem le így. Ugyanígy hozta mindig a gyereket, mert én is itthon vagyok az enyémmel és neki millió dolga van, dolgozik félállásban stb. Én sem akartam sértődést, ezért bekamuztam, hogy vissza mentem dolgozni home officeba(gyed előtt is így dolgoztam)

Így is volt szájhúzás, de nem tudott ezzel mit kezdeni, vagy érvelni, hogy de ufyanmár... Érdekes, azóta megoldja nélkülem is. Próbálkozott még hétvégente, de csak ritkán vállaltam mondván, hogy hétvégén mosok, takarítok, főzök pár napra előre na meg elmegyünk családdal erre-arra. Végül leszokott rólam.

2022. márc. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!