Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apámék egyre gyakrabban az...

Az apámék egyre gyakrabban az én nyakamba varrják a gyereküket. Hogy kéne leállítanom őket?

Figyelt kérdés
Jelenleg én is itthon vagyok GYED-en a 7 hónapos kislányommal,és gyakorlatilag mióta megszületett, azzal az indokkal, hogy úgyis itthon vagyok és úgyis babával vagyok, apám élettárs rendszeresen itthagyja a 1,5 éves, betegen született gyereküket. Ezzel pedig az a bajom, hogy egyrészt fárasztó a gyerekkel foglalkozni, mert szeszélyes és nyűgös, de ráadásul olyan indokokkal hagyják itt, hogy pl.a nő bulizni megy, a barátnőihez megy, körmöshöz megy,moziba mennek késő estig. Volt olyan, hogy 4 napig egyfolytában nálam volt, mert apáék összebalhéztak, a nő hazament a szüleihez és itthagyta a gyereket, hogy legyen itt mert ő munkát akar keresni, apa pedig nem tudta hazavinni mert dolgozni járt. Most pedig ismét az a terv, hogy a nő visszamegy dolgozni, és addig vigyázhatnék rá én, mert úgyis itthon vagyok és nálam jó helyen van... Ezt pedig már soknak tartom, és innentől kezdve be akarom szüntetni, hogy rám sózzák a gyereket. Hogy kellene ezt úgy közölnöm, hogy ne legyen sértődés?

2022. márc. 26. 10:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogod tudni megúszni a sértődést; közölni kell velük, hogy nem vagy univerzális ingyenes bébiszitter.
2022. márc. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerüen megmondod nekik, hogy nem érsz rá.

Vagy bejelented, hogy elvállalod X forintért - a környéken megszokott babysitter árért.

Sértödés mindenképpen lesz, mert aki ilyen pofátlan, az az is marad

2022. márc. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
97%
Nem értem az embereket. A kérdések nagy százaléka arról szól, hogy hogyan lehet valamit sértődés nélkül elmondani a másiknak. Miért olyan nagy baj ha megsértődik? Majd megbékül. Ha meg nem, akkor egy gonddal kevesebb.
2022. márc. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
98%
Hat ebbol sertodes lesz pedig, az garantalhato. Ha eleg tokos vagy, kerdezd meg kinek szulte a gereket, maganak vagy neked? Mert te ebbol nem kersz... a sajat gyerekeddel is eleg foglalkozni, nincs idod egy masikra. Ha beteg, ha nem, 2 gyerek 2x annyi figyelmet kivan, ha nem tobbet... mondd meg nekik oszinten, hogy ebbe belefaradtal, nem akarsz ra vigyazni.
2022. márc. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
95%
Apu, nem érek rá.
2022. márc. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
98%
SimÁN nemet mondasz, és hidd el, ha megsértődnek, akkor sem vesztesz semmit
2022. márc. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
13%
Ha apadnal laksz ugy lesz ahogy o futyul.
2022. márc. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
96%

Az előbbiekkel egyetértek, egyszerűen el kell beszélgetned négyszemközt édesapáddal, hogy ez már túl sok neked.

De ahogy én látom, nem túl nagyon ragaszkodnak a gyerekükhöz, lehet hogy előbb-utóbb gyermekotthonban köt ki.

2022. márc. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 A kérdező kommentje:
Nem náluk lakom, saját házunk van a férjemmel. És rendszerint nem is kérdezi, hogy maradhata-e a gyerek, hanem úgy kezdi, hogy mivel úgyis itthon vagyok a kislányommal akkor itthagyja egy kicsit a gyereket.
2022. márc. 26. 10:48
 10/72 Metionin ***** válasza:
97%
Közöld, hogy oké xy forint órabérért vállalod. Ha nem tetszik, keressenek bébiszittert, adják bölcsibe vagy egyszerűen legyenek vele ők, hiszen durva, de ők csinálták. Ha gumit húzni nem volt eszük, akkor gondoskodjanak felügyeletről, amikor kell, nem más farkával kell verni a csalánt/más idejével rendelkezni.
2022. márc. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!