Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan sikerült leállítanotok...

Hogyan sikerült leállítanotok azt a családtagot aki látszólag csak saját magával törődik?

Figyelt kérdés
Nálunk adott az egyik testvér, a legidősebb hármónk közül. Rossz szakmát tanult ki a 90-es évek közepén, utána biztiőr lett, azóta abban dolgozik, de volt mikor nem, vagy feketén. Rengeteg adóssága van, barátnőivel is felvetetett személyi kölcsönöket, a családi házunkra, hogy nehogy "levágják a fejét" vissza kellett tennie pénzt, mert gépmester volt és belekulcsolt magának a gépekbe lóvét, szóval arra, azt tesóm fizeti saját lóvéból jópár hónapja, igényei vannak ugyanúgy, ha van lóvé költi, megadni nemad, csak sajnáltatja magát. Tapasztalatok?
2013. jan. 3. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
"barátnőivel is felvetetett személyi kölcsönöket, a családi házunkra,"-azért ehhez a családnak, a ház tulajdonosának is hozzá kellet járulni. Ezzel szabad utat kapott, úgy érzi bármit megtehet,semminek nincs semmi következménye.
2013. jan. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
egyes. raktam oda egy vesszőt, bár tényleg megtévesztő. azt anyuval vetetett fel a hára, két nőjével meg személyi kölcsönt na nem egyszerre, csak ugye mindenkinek beadta az ártatlant, hogy a másik nem törődik vele, meg milyen szar neki, hátunk mögött mocskolódott, és megsajnálták ugye.... második, ez meg nem válasz ne hari. nem olyan egyszerű ez, hogy egy családtagot bántsunk.
2013. jan. 3. 12:36
 3/6 anonim ***** válasza:

A barátnőivel felvetett személyi kölcsönökkel ti mit törődtök,az legyen az exbarátnők gondja, ha ilyen naívak voltak.

A házra felvett kölcsön persze már más tészta, de gondolom csak tanult belőle anyukád is. Ő ezt a kölcsönt soha, de soha nem fogja kifizetni. Azt már nektek kell sajnos megoldani, ha tehermentesíteni akarjátok a házat.

2013. jan. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát fizeti néha ha van melója, de tuti már párszor elúszott volna, ha anyu vagy tesónk nincs. ő is azért fizeti mert egyszer volt egy kölcsönkiváltás és akkor ő is vette belőle egy kocsit. A barátnős dolgok meg így van xarni kéne rá, de telózgatnak ráfele, így ha keres akkor fizet oda is. emellett meg cigi, kávé, telócsere, stb.... én nekem is tartozik, bontom felfele a melóból megspórolt lóvém, mert eddig kivártam, mostmeg mivel kirúgták, már baxhatom egy időre megint hogy kapok tőle vissza.
2013. jan. 3. 12:45
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
De te minek adsz neki kölcsön? Adna a halál fa*a, ha tudnám, hogy ennyire felelőtlen.
2013. jan. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mert műtéthez kérte, ami meg is történt, csak a megígért törlesztéseket nem csinálta, illetve adtam neki egy üzlethez, de ahogy visszakapta a lóvét nem az volt neki sajnos az első, hogy ide is adja. :( Ennyi erre a válaszom.
2013. jan. 3. 14:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!