Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apámék egyre gyakrabban az...

Az apámék egyre gyakrabban az én nyakamba varrják a gyereküket. Hogy kéne leállítanom őket?

Figyelt kérdés
Jelenleg én is itthon vagyok GYED-en a 7 hónapos kislányommal,és gyakorlatilag mióta megszületett, azzal az indokkal, hogy úgyis itthon vagyok és úgyis babával vagyok, apám élettárs rendszeresen itthagyja a 1,5 éves, betegen született gyereküket. Ezzel pedig az a bajom, hogy egyrészt fárasztó a gyerekkel foglalkozni, mert szeszélyes és nyűgös, de ráadásul olyan indokokkal hagyják itt, hogy pl.a nő bulizni megy, a barátnőihez megy, körmöshöz megy,moziba mennek késő estig. Volt olyan, hogy 4 napig egyfolytában nálam volt, mert apáék összebalhéztak, a nő hazament a szüleihez és itthagyta a gyereket, hogy legyen itt mert ő munkát akar keresni, apa pedig nem tudta hazavinni mert dolgozni járt. Most pedig ismét az a terv, hogy a nő visszamegy dolgozni, és addig vigyázhatnék rá én, mert úgyis itthon vagyok és nálam jó helyen van... Ezt pedig már soknak tartom, és innentől kezdve be akarom szüntetni, hogy rám sózzák a gyereket. Hogy kellene ezt úgy közölnöm, hogy ne legyen sértődés?

2022. márc. 26. 10:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
100%

Ha több gyerek van, akkor a szülő figyelme is megoszlik. Testvér születésekor ez természetes, de ha csak úgy odapottyantanak egy másik kis gyereket, aki miatt nincs elég időd és figyelmed a saját babádra, az veled és a babával szemben is kibasz@s. Hasonló esetben én így tennék.

-Elintultam hozzád, kiteszem Pistikét, mert körmöshöz kell mennem, te úgyis egész nap otthon vagy, nem lesz gond.

-Nem, vidd máshová, nem az én dolgom megoldani.

2022. márc. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
100%

Egy hasonló sztorit ismerek.

Ott veszekedés és határozott kérés ellenére is ott akarták hagyni sokszor.

A végén rájuk hívta a gyámügyet.

Többet nem vitték de , hogy a gyámügy mit szólt azt nem tudom.

2022. márc. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
100%

😂😂🤦‍♀️ Van ekkora palimadár?

Én már a második alkalomnál nemet mondtam volna.

Tudod mikor sittelném, mikor van saját pici babám..

Ne legyél ilyen birka..

Van saját egészséges gyereked, akinek most nyílik ki a világ. Ha akarsz, majd szülsz magadnak másodikat. Ők meg gondoskodjanak a sajátjukról.

2022. márc. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként milyen betegséggel született?
2022. márc. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
100%
Határozottan közöld velük, hogy innentől ne vigye merz nem vállalod! Slussz. Ha nem tetszik úgy járt!
2022. márc. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:
100%
Határozottan küldd el őket a fenébe. Neked a SAJÁT gyermekeddel kell törődnöd, nem nyakadba venni más gyerekét, akár egészséges, akár nem! Ezt nyugodtan megmondhatod nekik. Sértődés lesz belőle, nem tudod ezt anélkül megoldani! Az ilyen emberek azt hiszik, csak kipottyantyák a gyereket, más meg vigyázhat rá, mert hát családtag. Undorító az ilyen hozzáállás!
2022. márc. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
100%
Miért érdekel annyira hogy megsértődnek e vagy sem? Az ilyen pofátlan emberek még is érdemlik. Nem neked csinálták azt a gyereket, oldják meg ők a felügyeletét. Osszad ki őket nagyon gyorsan mert egyszer csak arra fogsz feleszmélni hogy te leszel a tesód anyukája is.
2022. márc. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
26%
Napi kamu.
2022. márc. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
85%

Eddig nem szóltál, ők azt se tudják, hogy ez neked már nem fér bele. Ezért viszik oda azt hiszik minden rendben.


Ha nem szólsz továbbra is ez lesz. Megoldás beszélsz velük.

2022. márc. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:
95%
Hívd fel őket hogy egy kellemetlen témában szeretnél velük beszélni
2022. márc. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!