Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apámék egyre gyakrabban az...

Az apámék egyre gyakrabban az én nyakamba varrják a gyereküket. Hogy kéne leállítanom őket?

Figyelt kérdés
Jelenleg én is itthon vagyok GYED-en a 7 hónapos kislányommal,és gyakorlatilag mióta megszületett, azzal az indokkal, hogy úgyis itthon vagyok és úgyis babával vagyok, apám élettárs rendszeresen itthagyja a 1,5 éves, betegen született gyereküket. Ezzel pedig az a bajom, hogy egyrészt fárasztó a gyerekkel foglalkozni, mert szeszélyes és nyűgös, de ráadásul olyan indokokkal hagyják itt, hogy pl.a nő bulizni megy, a barátnőihez megy, körmöshöz megy,moziba mennek késő estig. Volt olyan, hogy 4 napig egyfolytában nálam volt, mert apáék összebalhéztak, a nő hazament a szüleihez és itthagyta a gyereket, hogy legyen itt mert ő munkát akar keresni, apa pedig nem tudta hazavinni mert dolgozni járt. Most pedig ismét az a terv, hogy a nő visszamegy dolgozni, és addig vigyázhatnék rá én, mert úgyis itthon vagyok és nálam jó helyen van... Ezt pedig már soknak tartom, és innentől kezdve be akarom szüntetni, hogy rám sózzák a gyereket. Hogy kellene ezt úgy közölnöm, hogy ne legyen sértődés?

2022. márc. 26. 10:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
100%
" rendszerint nem is kérdezi, hogy maradhata-e a gyerek, hanem úgy kezdi, hogy mivel úgyis itthon vagyok a kislányommal akkor itthagyja egy kicsit a gyereket." Te meg közlöd hogy nem. Ennyi....
2022. márc. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
20%

Nem értem a kérdést.

A gyerek kié?

Olyan, hogy "apám gyereke" nem létezik.

Most vagy a testvéred, vagy a nő gyereke.

2022. márc. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
99%
Ha a kérdrző apukájának és az élettársának/barátnőjének a gyereke, akkor a kérdező féltesója a kisgyerek.
2022. márc. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
99%
#32, a szülők bizonyára szétmentek, és ez a kicsi a féltestvér. Másik anyától.
2022. márc. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
100%

Megmondod nekik hogy nem szeretnél vigyàzni a gyerekükre mert elég dolgod van a te babàddal és fàradt vagy,ennyi.

Kinek nemzették a gyereket amúgy?Neked?

Ez így fog menni míg nem szólsz.Gyakkrlatilag te fogod felnevelni a féltestvéred.

Lesz sértődés és ne törődj vele mert nem a te kötelességed az ő gyereküket nevelni.

2022. márc. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
96%
Annyira irritál, hogy a gyakorin mindenki úgy retteg a sértődéstől, mint ördög a tömjénfüsttől. Természetesen meg fog sértődni, hogyne sértődne, de ezt ő csinálja, nem te. Neked ezzel nincs dolgod. Kezdjük azzal, hogy neked kellett volna már rég megsértődnöd, mert semmibe vesz. Ha reszketsz a (mellesleg nemlétező) szeretete elvesztésétől, akkor neked kóros önbizalomhiányod van! Nem becsülöd önmagad! Persze, hogy más se fog akkor! Pszichológusra van szükséged feltétlenül!
2022. márc. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
20%
Ne félj attól, hogy megsértődnek. Ezt vállalni kell. Ha a féltestvéred betegen született, akkor mindenképpen valamennyire rád is hárul majd a felnőtté váló gyerek gondozásának egy része, ha apátok itthagyja a világot.
2022. márc. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hogy rá háruljon. rendezzék el a szülei.. ha meg olyan szinten sérült a gyerek hogy másokra szorul majd egész életében., anyuci bizonyára szintén otthon van vele. szóval semmi alapja másra lőcsölni a beteg gyereket.
2022. márc. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
100%
Adják bölcsődébe és kész vannak speciális bölcsödék is ahova a problémás gyerekeket lehet vinni . Reggel viszi délután érte megy és ennyi . Sértődés sajnos mindenképpen lesz ezt nem igazán tudod el kerülni
2022. márc. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy apád érdeklődik a te kicsid iránt? Vagy csak amíg lepasszolja neked a sajátját? Amúgy én nagy tesópárti vagyok,de ez kiverte a biztosítékot nálam is. A végén egy nap végleg nálad hagyják majd....
2022. márc. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!