Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apámék egyre gyakrabban az...

Az apámék egyre gyakrabban az én nyakamba varrják a gyereküket. Hogy kéne leállítanom őket?

Figyelt kérdés
Jelenleg én is itthon vagyok GYED-en a 7 hónapos kislányommal,és gyakorlatilag mióta megszületett, azzal az indokkal, hogy úgyis itthon vagyok és úgyis babával vagyok, apám élettárs rendszeresen itthagyja a 1,5 éves, betegen született gyereküket. Ezzel pedig az a bajom, hogy egyrészt fárasztó a gyerekkel foglalkozni, mert szeszélyes és nyűgös, de ráadásul olyan indokokkal hagyják itt, hogy pl.a nő bulizni megy, a barátnőihez megy, körmöshöz megy,moziba mennek késő estig. Volt olyan, hogy 4 napig egyfolytában nálam volt, mert apáék összebalhéztak, a nő hazament a szüleihez és itthagyta a gyereket, hogy legyen itt mert ő munkát akar keresni, apa pedig nem tudta hazavinni mert dolgozni járt. Most pedig ismét az a terv, hogy a nő visszamegy dolgozni, és addig vigyázhatnék rá én, mert úgyis itthon vagyok és nálam jó helyen van... Ezt pedig már soknak tartom, és innentől kezdve be akarom szüntetni, hogy rám sózzák a gyereket. Hogy kellene ezt úgy közölnöm, hogy ne legyen sértődés?

2022. márc. 26. 10:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
98%

"És rendszerint nem is kérdezi, hogy maradhata-e a gyerek, hanem úgy kezdi, hogy mivel úgyis itthon vagyok a kislányommal akkor itthagyja egy kicsit a gyereket."


Hát erre az en válaszom válaszom lenne, hogy "a saját gyermekemmel vagyok itthon, nem az én dolgom a tiédet vigyázni, oda viszed, ahova akarod, de itt nem hagyod" -aztán szépen becsuknam az ajtót, kívül a gyerekkel, apámmal meg a feleségével

2022. márc. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
100%

Köt érdekel,hogy ha még sertodnek? Ez a legfontosabb?

Apadek gyereke, oldják meg. Egyszer egyszer még ők,H lepasszoljak,de na.

2022. márc. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
100%

Jezus.

Nem fogom fel, hogy attól hogy valaki otthon van, miért hiszik, hogy robot és készen áll más hulyesegire.

2022. márc. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
100%
Azt kellene megértened, hogy mások jogtalan, pofátlan igényeit visszautasítani nem bűn, és ha apád (vagy a nője) megsértődik, azzal neked semmi dolgod. Nem ártana, ha gyakorlatot szereznél a jogosan nemet mondásban, már csak azért sem, mert a saját gyereked is tőled fog tanulni, és az ő életét is nagyban megkönnyíti majd, ha asszertivitást tanul.
2022. márc. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a sarkadra állsz és megmondod hogy nem vállalod, és 100% hogy megsértődnek, vagy a következő pár évben szívni fogsz és te leszel az ingyen bébiszitter minden nap, és egyre több hétvégén. Más opció nincs.
2022. márc. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod nincs időd és kész.
2022. márc. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
97%
Megfognak sertodni, de szard le. Nem a te dolgod, van eleg igyis mivel ott a tied. Mondj nemet.
2022. márc. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
100%

"Ne hozd ide, mert nem érek rá", illetve "ne hagyd itt, mert el kell mennem itthonról".

Vagy egyszerűen csak: "Ide ne, oldd meg ahogy tudod".


Meg fognak sértődni, ez biztos. De az meg megint nem a te problémád.

2022. márc. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
100%
Ne nyiss ajtót, ha nem érti meg. Mert képes és otthagyja a gyereket az ajtó előtt. Mondd, hogy szólsz a védőnőnek első körben, hogy elhanyagolják.
2022. márc. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
100%
Ő, én csak azt nem értem, hogy eddig miért nem nyitottad ki a szád? Az eddigiek is már bőven túlmentek minden határon, de te tűrted. Hát, ne tűrj tovább és megmondom neked őszintén, hogy nem szabad ennyire megalkuvónak lenni, mert mindenki rád fog szállni. Nem értem, miért akarod ezt sértődés nélkül elintézni, amikor egy ilyen szitut nem is érdemes. Én úgy balhéznék, hogy még a ház is össze dől... Még ilyet, amit apádék csinálnak...
2022. márc. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!