Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretnék menni többet a...

Nem szeretnék menni többet a nagynénémhez körmözni, mit mondjak?

Figyelt kérdés

2 hetente szoktam menni hozzá gél lakkot cseréltetni.

Korábban egy szalonban dolgozott, ahová járok amúgy is más miatt. Közel volt, útba esett. Mindig jó volt a hangulat ott.


Utána terhes lett és mondta, hogy otthonra is fogad majd vendégeket gyerekek mellett, menjek nyugodtan. De ez így katasztrófa...

Messzebb lakik, szóval valakinek el kell vinnie kocsival, aztán értem jönni.

Otthon van ugye a kicsivel, ezért a nagyot sem hordja egész napra óvodába. Én csak délután tudok menni, amikor már mind a két gyerek otthon van.

Régen azért 1 óra alatt végzett, most van, hogy 2,5 órát ülök ott, mert éppen sír a kicsi, a nagy hisztizik, éhes a kicsi, szomjas a nagy. És undorító sokszor, amiket csinálnak. Volt olyan, hogy a nagyobbik behozta a bilit és nekiállt ott mellettünk sz__rni. Vagy nekiállt szoptatni a kisebbet az asztal másik oldalán.

A munkájában is hanyagabb lett, nem csinálja már annyira szépen, precízen. De olyan is volt, hogy mondta, nem-e csinálhatná meg legközelebbre azt, amit mutattam, mert hogy én vagyok az utolsó vendége és fáradt...


És ami még nekem fura, hogy ugyanúgy elkéri tőlem is a teljes árat... Nem az a havi 10 ezer forint zavar, hanem hogy családon belül ez nekem furcsa. A szalonban nem neki fizettem, hanem a recepciónál, így az más volt valamivel. Lényeg a lényeg, hogy nem mennék hozzá már többet. Mindig megbeszéljük a következő időpontot, most mondtam, hogy eléggé összevissza leszek, de majd írok, hogy mizu. Gondoltam hogy érti, erre ő írt, hogy hogy állnak a körmeim, nem-e akarok elmenni hétfőn vagy kedden?

De közben én már kértem máshoz időpontot egy hónapja. Szóval látni fogja, hogy van körmöm ugyanúgy továbbra is.


Nem akarom megbántani se.


2022. márc. 13. 17:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
92%

#38


Fuj mar! Kepzelem milyen korulmenyek uralkodnak nalatok!

Negyen vagyunk tesok,sorba kovetjuk egymast. A szuleim SOHA nem hagytak, hogy a nappali kozepen sz@rjunk, plane ha mas is ott van. Mindig kikisertek bennunket wc-re es ott inteztuk el ami kell.


A nagyneni pedig ne valaljon otthoni munkat, ha ennyire el van uszva! Azert 2,5 ora rohadt sok, plusz meg az utazgatas.

Mivel a Kerdezo rokon, igy nyilvan lazan kezeli ezeket a dolgokat, ergo a Kerdezon hajtja be a lemaradasokat! Az is milyen, hogy a nagyneni dobti el, hogy milyen legyen a korom, mert tul faradt...

Ez sem korrekt.

Kerdezo, ird meg, hogy nem tudsz menni, mert nincs olyan sok plusz idod. Ha kell majd szolsz neki. Ennyi.

Aztan ird meg, hogy mit mondott.

2022. márc. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 A kérdező kommentje:
Nyilván azért dolgozik otthonról, mert így kaphatja a 4 hónapos gyerek után járó támogatásokat és mellé még bejön a körmözésből járó pénz is úgy, hogy semmilyen adót nem kell utána fizetnie, a szalon sem von le belőle semmit.
2022. márc. 14. 10:01
 43/79 A kérdező kommentje:

"Komolyan, egyesek mintha még sose láttak volna gyereket közelről..."


Mennyire kell ehhez elvakultan belebu__zulni a gyerekbe?:D

Szóval szerinted ha valakinek gyereke van, akkor mindenki más alkalmazkodjon hozzá, meg a gyerekekhez?

2022. márc. 14. 10:05
 44/79 anonim ***** válasza:
52%
Csak nehogy a NAV kapjon egy bejelentést....
2022. márc. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 anonim ***** válasza:
20%

"A nagyneni pedig ne valaljon otthoni munkat, ha ennyire el van uszva!"

Aki meg egy kétgyerekes anyuka otthonába megy, az ne legyen olyan finnyás - vagy ha az, mondjon nemet, mondja azt, hogy majd akkor megy újra hozzá, ha megint a szalonban fogadja.

Még ha következetesen arra nevelsz is egy 2-3-4 éves gyereket, hogy úgy viselkedjen, ahogy illik, akkor is előfordulhat bármi. Nézz csak körül kamaszok között (a kamaszkorára talán még mindenki emlékszik, nem úgy, mint arra, hogy hogyan szoktatták őt bilire): elmondhatod nekik milliószor, akkor se illedelmesen viselkednek, pedig többször annyi évesek. Akkor egy bilistől mégis mit várnak egyesek?


"Mivel a Kerdezo rokon, igy nyilvan lazan kezeli ezeket a dolgokat"

Nem úgy tűnik...

2022. márc. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim ***** válasza:
26%

"ha valakinek gyereke van, akkor mindenki más alkalmazkodjon hozzá, meg a gyerekekhez?"

Nem. Nem muszáj oda menni az otthonukba.

2022. márc. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:
100%

Hát én se biztos, hogy arra számítanék, hogy a két gyerek ott nyüzsög majd. Én szempilláshoz mentem így, és ott alap volt, hogy csak olyan időpontra vállalt vendéget, mikor apuka vagy nagyszülő vigyázott a gyerekre. És külön szobában voltunk, nem a nappali közepén.

Amúgy meg teljes árat elkérni egy időben hosszú, minőségben összecsapott munka miatt nem korrekt.

2022. márc. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 anonim ***** válasza:
18%

"Nem muszáj oda menni az otthonukba."

Aki viszont oda megy és illemről beszél, az tudjon viselkedni illedelmesen egy kétgyerekes család otthonában és ne legyen kiakadva azon, amit egy kisgyerek (akár illetlenül) csinál, mert a gyerekek ilyenek: folyik az orruk, kifújni se tudják, nyáladzanak, stb.

2022. márc. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 A kérdező kommentje:

46-os, fejezd már be!

Oké, nálatok sz_rhat a gyerek a pláza közepén is, ha éppen ott jön rá. Vagy otthon a konyhában, ha ahhoz van kedve. Felfogtuk. Attól ez még undorító.

Nem egy asztalon felejtett fél péksüteményről beszélünk basszus...

"Aki meg egy kétgyerekes anyuka otthonába megy, az ne legyen olyan finnyás"

Te ezzel takarózol, amiért igénytelen vagy?:D Szép darab lehetsz, fujj. Attól, mert valahol kisbaba, kisgyerek van, még nem kell igénytelenné válni.

Írtam, hogy van több kisgyerekes ismerősünk, sehol sincs kosz, kupi, teli bili azért, mert éppen gyerekük van.

2022. márc. 14. 10:10
 50/79 anonim ***** válasza:
68%
Csak ilyenkor az ilyen szolgáltatók akik otthon dolgoznak feketén azt felejtik el, hogy nem érdemes a vendéggel cécózni ha rokon ha nem, mert nem örülnének szerintem ha kopogna a nav.
2022. márc. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!