Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretnék menni többet a...

Nem szeretnék menni többet a nagynénémhez körmözni, mit mondjak?

Figyelt kérdés

2 hetente szoktam menni hozzá gél lakkot cseréltetni.

Korábban egy szalonban dolgozott, ahová járok amúgy is más miatt. Közel volt, útba esett. Mindig jó volt a hangulat ott.


Utána terhes lett és mondta, hogy otthonra is fogad majd vendégeket gyerekek mellett, menjek nyugodtan. De ez így katasztrófa...

Messzebb lakik, szóval valakinek el kell vinnie kocsival, aztán értem jönni.

Otthon van ugye a kicsivel, ezért a nagyot sem hordja egész napra óvodába. Én csak délután tudok menni, amikor már mind a két gyerek otthon van.

Régen azért 1 óra alatt végzett, most van, hogy 2,5 órát ülök ott, mert éppen sír a kicsi, a nagy hisztizik, éhes a kicsi, szomjas a nagy. És undorító sokszor, amiket csinálnak. Volt olyan, hogy a nagyobbik behozta a bilit és nekiállt ott mellettünk sz__rni. Vagy nekiállt szoptatni a kisebbet az asztal másik oldalán.

A munkájában is hanyagabb lett, nem csinálja már annyira szépen, precízen. De olyan is volt, hogy mondta, nem-e csinálhatná meg legközelebbre azt, amit mutattam, mert hogy én vagyok az utolsó vendége és fáradt...


És ami még nekem fura, hogy ugyanúgy elkéri tőlem is a teljes árat... Nem az a havi 10 ezer forint zavar, hanem hogy családon belül ez nekem furcsa. A szalonban nem neki fizettem, hanem a recepciónál, így az más volt valamivel. Lényeg a lényeg, hogy nem mennék hozzá már többet. Mindig megbeszéljük a következő időpontot, most mondtam, hogy eléggé összevissza leszek, de majd írok, hogy mizu. Gondoltam hogy érti, erre ő írt, hogy hogy állnak a körmeim, nem-e akarok elmenni hétfőn vagy kedden?

De közben én már kértem máshoz időpontot egy hónapja. Szóval látni fogja, hogy van körmöm ugyanúgy továbbra is.


Nem akarom megbántani se.


2022. márc. 13. 17:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 anonim ***** válasza:
21%

"Messzebb lakik, szóval valakinek el kell vinnie kocsival, aztán értem jönni."

Nem, képzeld, attól még nem kell valakinek kocsival elvinnie, meg érted menni. Létezik tömegközlekedés is, amit önállóan használhatsz.

2022. márc. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/79 anonim ***** válasza:
100%

Hát tényleg nem hangzik túl nagy bulinak egy csomót utazni meg kétszer annyit ott ülni ugyan amiatt a munka miatt.

Én is a távolságra fognám, esetleg mondd hogy a körmös akit találtál dolgozik este felé, hétvégén, vagy pont korán reggel munka előtt be tudsz ugrani, a lényeg hogy olyat mondj amikor ő már nem vállal vendéget. Mondd, hogy a munkád miatt ennyi utazással neked nem nagyon jók az időpontok amiket ő tud adni.


Amúgy nem értem, oké, hogy kell a pénz, de ha addig nem megoldott a gyerekek felügyelete ennek így nem sok értelme van.

2022. márc. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/79 A kérdező kommentje:

Köszönjük 11-es a hasznos hozzászólást! Te tömegközlekedj nyugodtan, számomra az autó kényelmesebb, gyorsabb. Szerencsére mindenki maga eldöntheti, mivel kíván utazni. 😊



Igen, ezért is volt fura a szüleimnek is, hogy elkéri tőlem a pénzt. Mert ő ezt otthonról csinálja, “feketén” Az anyagköltség, meg az uv lámpa fogyasztása neki a kiadás… Szóval azért akkora veszteséget nem okozott volna neki, ha fizetéskor azt mondja, hogy hagyjam csak.

És valószínűleg a többi vendégeivel sem halad jól, mert 5-ből 5 alkalommal ír, vagy hív, hogy csúszásban van és menjek később, vagy másnap.

2022. márc. 13. 18:59
 14/79 anonim ***** válasza:
69%

13# "Az anyagköltség, meg az uv lámpa fogyasztása neki a kiadás"

...meg az ideje, tudása, a szolgáltatás ami akkor legyen ingyen, ha nem is veszed igénybe. Te kifizetnél idegennek 10 ezret akkor a rokonodnak nem? Ez nem így működik, ez a legprosztóbb hozzáállás, ebben ne hallgass anyudra mert nem korrekt hozzáállás! Ezt élősködőnek hívjuk. Amit a rokonnál kaphatsz az a megbízható, tökéletes, precíz munka. Ha ezt máshol is megkapod akkor is inkább a rokonnak fizeted ki. Eddig rendben van, szerintem ez így szép. A baj ott kezdődik, ha sz4r szolgáltatásért fizetsz mert rokon. Akkor ő az élősködő, aki idegennek nem adna ki ilyen rossz munkát a kezéből, de a rokont lehúzza, megkárosítja.

2022. márc. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/79 A kérdező kommentje:
14-es, leírtam az előzményeket. Anyukám nagyobb összegeket engedett el nekik, mint pár tízezer.
2022. márc. 13. 19:15
 16/79 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló miatt hagytam ott a fodrászt, akihez évek óta jártam. Az egész családdal jóban van, ezért is volt rossz érzés. Sajnos ez máshogy nem megy.

Mindig is jellemző volt, hogy folyamatosan van nála valami ismerős, és dumálgatnak, ilyenkor láthatóan nem koncentrált annyira. Viszont az utolsó alkalommal rokona gyerekére vigyázott+ jöttek is be hozzá, a kettő együtt azt eredményezte, hogy borzalmasan vágta le a hajam, mert folyamatosan beszélt, figyelt másra.

Amikor én dolgozom, akkor az ügyfélre, a munkára figyelek és nem dumálgatok, nem válallok be egy munkámat hátráltató tényezőt (értem én, hogy rokonod esetében ez más, de na...).

2022. márc. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 anonim ***** válasza:
85%
Az meg hogy ott szoptat, meg ott ürít a gyerek, nem, ez gusztustalan szerintem.
2022. márc. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 anonim ***** válasza:
100%

15# Ja, azt úgy értettem, hogy a körmös nőnek a saját anyja nem kért pénzt az ellenjegyzésért meg a vidéki képviseletért, nem is értettem hogy jön ez a sztoridba. Így azért teljesen más. Tehát ez a sztori alapból gáz, írtam is feljebb 2,5 óra egy helyett, meg a kaka, szoptatás, stb. De így... :-o

Tudod mit, inkább veled van a baj, hogy ezen egy percig gondolkozol és nem hagyod ott a pcsába. Mond azt neki lenöveszted a körmöd, aztán ha meglát és számon kéri meg ááá, nem ment, közelben találtam egy csajszit aki azonnal fogadott és feltöltettem, szerintem mégse növesztem le, egy óra alatt kész lett és szebb így a kezem, ennyit megérdemlek. Mondja, hogy akkor gyere hozzám, ott mond meg, hogy az több óra, nincs türelmed így amíg tölteted ehhez a körmöshöz jársz mert a munkájával is meg voltál elégedve. Valahol értem, hogy nem akarsz konfrontálódni, és ez a rokonod talán nincs is azon a szinten aki ezt benyelné. Mert akkor már rég észre vette volna magát:(

2022. márc. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 anonim ***** válasza:
100%

Igen, azért ez a körmös, meg az említett fodrász is visszaél azzal, hogy jó ismerőse a vendég. Gondolom idegennel eszébe nem jutna mindig variálni az időponttal, úgy elvállalni, hogy percenként kell felugrálni a gyerek miatt stb. És nyilván nem lesz olyan a munka sem, mert nem tud úgy odafigyelni, hiszen fél szemmel mindig a gyerekeket nézi meg el is kell őket látni munka közben.

Emiatt viszont szerintem nem korrekt ugyanazt az árat elkérni, mint egy szalonban, nyugodt körülmények között.

2022. márc. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 anonim ***** válasza:
100%

Fizetsz egy szolgáltatásért amivel nem vagy elégedett. Megoldás menj máshova.


Legyél őszinte, mond meg neki, hogy máshoz fogsz járni, találtál közelebbi körmöst. Ennyi.


Nem kell részletezni, mert abból lehet sértődés, ha azt mondod a munkájával nem vagy elégedett és a többi..... :D Szóval csak mond meg, találtál mást, közelebb van.


(megjegyzés: anyukád tett neki egy szívességet, ingyen vállalt egy munkát, lehet "cserébe" anyukádnak ingyen készítené el a körmét, úgymond te nem adtál neki semmit, amiért bármit is várhatnál)

2022. márc. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!