Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretnék menni többet a...

Nem szeretnék menni többet a nagynénémhez körmözni, mit mondjak?

Figyelt kérdés

2 hetente szoktam menni hozzá gél lakkot cseréltetni.

Korábban egy szalonban dolgozott, ahová járok amúgy is más miatt. Közel volt, útba esett. Mindig jó volt a hangulat ott.


Utána terhes lett és mondta, hogy otthonra is fogad majd vendégeket gyerekek mellett, menjek nyugodtan. De ez így katasztrófa...

Messzebb lakik, szóval valakinek el kell vinnie kocsival, aztán értem jönni.

Otthon van ugye a kicsivel, ezért a nagyot sem hordja egész napra óvodába. Én csak délután tudok menni, amikor már mind a két gyerek otthon van.

Régen azért 1 óra alatt végzett, most van, hogy 2,5 órát ülök ott, mert éppen sír a kicsi, a nagy hisztizik, éhes a kicsi, szomjas a nagy. És undorító sokszor, amiket csinálnak. Volt olyan, hogy a nagyobbik behozta a bilit és nekiállt ott mellettünk sz__rni. Vagy nekiállt szoptatni a kisebbet az asztal másik oldalán.

A munkájában is hanyagabb lett, nem csinálja már annyira szépen, precízen. De olyan is volt, hogy mondta, nem-e csinálhatná meg legközelebbre azt, amit mutattam, mert hogy én vagyok az utolsó vendége és fáradt...


És ami még nekem fura, hogy ugyanúgy elkéri tőlem is a teljes árat... Nem az a havi 10 ezer forint zavar, hanem hogy családon belül ez nekem furcsa. A szalonban nem neki fizettem, hanem a recepciónál, így az más volt valamivel. Lényeg a lényeg, hogy nem mennék hozzá már többet. Mindig megbeszéljük a következő időpontot, most mondtam, hogy eléggé összevissza leszek, de majd írok, hogy mizu. Gondoltam hogy érti, erre ő írt, hogy hogy állnak a körmeim, nem-e akarok elmenni hétfőn vagy kedden?

De közben én már kértem máshoz időpontot egy hónapja. Szóval látni fogja, hogy van körmöm ugyanúgy továbbra is.


Nem akarom megbántani se.


2022. márc. 13. 17:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 anonim ***** válasza:
93%
Hát nem tudom, mennyire higiénikus ezek után, hogy otthon dolgozik. És nem mindenki akar eközben ilyet látni, miközben az ár nem tükrözi a körülményeket.
2022. márc. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/79 anonim ***** válasza:
5%
Oké, aki nem akar ilyet látni, az menjen máshova, persze. De már előre tudni lehet, hogy ez lesz, ha kisgyerekes anyukához megy valaki, aki otthon fogadja őt, nem a szalonban, és nincs ott más, aki a gyerekre vigyázzon közben. Ennek tudatában úgy kiakadni, mint egyesek...
2022. márc. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/79 anonim ***** válasza:
93%
Nem mész többet hozzá és kész. Nem kell ebből ekkora ügyet csinálni.
2022. márc. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/79 anonim ***** válasza:
85%

Én megmondanám az igazat, ha megsértődik, akkor meg így járt.


Miért?

1. mert őszinte vagyok

2. mert tényleg undorító, amit egyes nők megengednek maguknak "anya lettem"-felkiáltással

2022. márc. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/79 anonim ***** válasza:
94%

32-es, érdekes, nálunk a családban sehol sem az a módi, hogy a szoba közepén szrik (bilibe) a gyerek, hanem arra ott a wc ;)


Ahogyan az sem, hogy anyuka mindenki előtt szoptat, hanem elmegy pl a gyerekszobába, vagy a hálóba, ahol ketten lehetnek a babával (engem nem zavar a nyilvános szopt. sem, de ha van lehetőség kulturált helyiségbe kimenni, mégiscsak nyugodtabb úgy).

2022. márc. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/79 anonim ***** válasza:
16%

"hanem elmegy pl a gyerekszobába, vagy a hálóba, ahol ketten lehetnek a babával"

Vagyis addig ott kéne hagynia a bilizős korú gyereket a kuncsafttal? Azon szerinted nem menne a kiakadás?

2022. márc. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/79 A kérdező kommentje:

Nem igazán izgat. Oldja meg, ha már otthon fogadja a vendégeit.

Több kisebb korú gyerek van az ismerősi körökben, egyik se sz-rt az orrunk alá soha, ha náluk voltunk.

De 36-os, neked tényleg mi bajod van? Szerinted az a normális, hogy az óvodás gyerek a nappali közepén intézi a nagydolgát?! Milyen állapotok lehetnek nálatok otthon akkor...

2022. márc. 14. 08:26
 38/79 anonim ***** válasza:
14%

"Oldja meg, ha már otthon fogadja a vendégeit."

Megoldotta. Lehetett tudni előre, hogy hogyan fogja megoldani, hiszen elég nyilvánvaló, hogy nem fog felügyelet nélkül hagyni egy bilizős korú gyereket se, meg a babát se fogja éheztetni. Vagy mit hittél, hogy amíg körmöztök, addig a gyerekek majd ellesznek vigyázállásban a sarokban étlen-szomjan és az anyagcseréjük is leáll a kedvedért pár órára? :)

2022. márc. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/79 A kérdező kommentje:

Nem, gondoltam addig más fog rájuk vigyázni. Bébiszitter, bármelyik nagyszülő, stb.

De nem kell ekkora anyaszörnynek lenned. Felfogtuk, szerinted az óvodás gyerek végezheti a nagydolgát ott, ahol csak akarja.

2022. márc. 14. 09:23
 40/79 anonim ***** válasza:
23%

"gondoltam addig más fog rájuk vigyázni. Bébiszitter, bármelyik nagyszülő, stb."

Nyilván nem otthon fogadná a vendégeket, ha meg tudná oldani, hogy más vigyázzon a gyerekekre.

Komolyan, egyesek mintha még sose láttak volna gyereket közelről...

2022. márc. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!