Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretnék menni többet a...

Nem szeretnék menni többet a nagynénémhez körmözni, mit mondjak?

Figyelt kérdés

2 hetente szoktam menni hozzá gél lakkot cseréltetni.

Korábban egy szalonban dolgozott, ahová járok amúgy is más miatt. Közel volt, útba esett. Mindig jó volt a hangulat ott.


Utána terhes lett és mondta, hogy otthonra is fogad majd vendégeket gyerekek mellett, menjek nyugodtan. De ez így katasztrófa...

Messzebb lakik, szóval valakinek el kell vinnie kocsival, aztán értem jönni.

Otthon van ugye a kicsivel, ezért a nagyot sem hordja egész napra óvodába. Én csak délután tudok menni, amikor már mind a két gyerek otthon van.

Régen azért 1 óra alatt végzett, most van, hogy 2,5 órát ülök ott, mert éppen sír a kicsi, a nagy hisztizik, éhes a kicsi, szomjas a nagy. És undorító sokszor, amiket csinálnak. Volt olyan, hogy a nagyobbik behozta a bilit és nekiállt ott mellettünk sz__rni. Vagy nekiállt szoptatni a kisebbet az asztal másik oldalán.

A munkájában is hanyagabb lett, nem csinálja már annyira szépen, precízen. De olyan is volt, hogy mondta, nem-e csinálhatná meg legközelebbre azt, amit mutattam, mert hogy én vagyok az utolsó vendége és fáradt...


És ami még nekem fura, hogy ugyanúgy elkéri tőlem is a teljes árat... Nem az a havi 10 ezer forint zavar, hanem hogy családon belül ez nekem furcsa. A szalonban nem neki fizettem, hanem a recepciónál, így az más volt valamivel. Lényeg a lényeg, hogy nem mennék hozzá már többet. Mindig megbeszéljük a következő időpontot, most mondtam, hogy eléggé összevissza leszek, de majd írok, hogy mizu. Gondoltam hogy érti, erre ő írt, hogy hogy állnak a körmeim, nem-e akarok elmenni hétfőn vagy kedden?

De közben én már kértem máshoz időpontot egy hónapja. Szóval látni fogja, hogy van körmöm ugyanúgy továbbra is.


Nem akarom megbántani se.


2022. márc. 13. 17:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod, hogy nem akarsz utazgatni, és másoktól ezért szívességet kérni, találtál a közelben körmöst.
2022. márc. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim válasza:
100%
Szóval mondtad, hogy távolabb lakik, lassabban dolgozik és hogy van amikor túl fáradt ahhoz amit te szeretnél, hogy csináljon. Elég ha azt mondod neki, hogy mostanában már nincs időd, ezért közelebbi helyre mész ahol gyorsabban is megvan, na és persze nem akarod őt nagyon zavarni mert látod, hogy sokat kell foglalkozni a kicsikkel.
2022. márc. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
93%

Pedig ez nehezen lesz kivitelezhető.

Én az őszinteségben hiszek, főleg családon belül.🤷🏼‍♀️ Ezeket így elmondanám neki, lesz, ami lesz. Remélve, h ha meg is sértődik, később megbékél. Mert szerintem jogos, amiket leírtál.

Bár az is lehet, h ő úgy gondolja, h ez így neked nem teher, addig is látod a kis unokatesóidat, meg miegymás.

Beszéljétek meg.

2022. márc. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
86%
Mari, mostantól máshova járok körmözni.
2022. márc. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
55%

Megmondod, hoghy találtál mást, aki közelebb van.


De az részedröl gáz, hogy "családon belül" elvárnád, hogy olcsóbban dolgozzon, neki minden vendég ugyanannyiba kerül, ha valakit olcsóbban csinál, akkor veszteséges lesz.

2022. márc. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy gáz lenne az ilyesmi, bár nem elvártam. Csak meglepett, de még a szüleimet is.

Mikor házat vettek a férjével, az anyám egy forintot nem kért azért, mert megcsinálta nekik az ezzel járó adásvételit. Pedig másoktól ezért nem kis pénzeket kér el, gondolom nem kell magyaráznom egy ügyvéd munkadíját sem. Tőlük semmit nem kért. Ugyanez volt, mikor vidékre kellett utaznia tárgyalásokra a nagynéném férje miatt (utazással, tárgyalással elment az egész napja). Ott annyit mondott, hogy az útiköltséget állják, a nagynéném erre azt mondta, hogy az anyám autója sokat fogyaszt, egyszerűbb és olcsóbb, ha a férje viszi el inkább... Szóval nem én vagyok a fillérb_szó.

De mondom, ez a havi 10 ezer forint itt a legkevesebb.

2022. márc. 13. 18:08
 7/79 anonim ***** válasza:
86%

Minden vágyam lenne nekem is egy olyan körmöshöz járni, akinek a kölyke mellettem szarik a biliben. Undorító.


Rá fognám én is a távolságra, de ahogy írod eléggé fillér_aszó nő lehet, utálom az ilyet.

2022. márc. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
100%
Ő elkéri a teljes árat, te meg jobbat választasz. Senki nem tett szívességet. Ha kérdi, közöld a döntésed egyszerűen. Nem tartozol magyarázattal. Ha durcázik, ő baja.
2022. márc. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
100%

A teljes árral nincs gond, ő nem fizet adót, járulékot, terembérletet, te pedig mindig tökéletes munkát kapsz, rugalmas időpontban, gyorsan. Nálatok csak a teljes ár van. Ez rossz üzlet a fizető szempontjából. Hacsak nem a kakálós performansz műsorértéke akkora, amiért más szalonokban kemény pénzeket elkérnek :DDD

Hagyd ott a pcsába, ez nettó lehúzás. Te sértődhetnél meg. 2,5 óra egy helyett. Persze, hogy írogat, ilyen palimadarat nem sokat fog.

2022. márc. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
100%
A bekesseg kedveert en is a tavolsagra fognam, de ez tenyleg undorito sztori.
2022. márc. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!