Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet leállítani?

Hogy lehet leállítani?

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy kérdés hogy az ex feleseg újra férjhez ment és nem szolt neki. Ebből kiindúlva teszem fel a történetem és tanácsot szeretnék kérni.

Én a másik fél vagyok tehát a nő. Közös pénzből ( mindketten dolgoztunk ugyanannyit tettünk bele) vettünk egy házat, majd született egy gyermekünk és kezdődtek a gondok, irányítani kezdett minden lépésemről tudni akart, mikor, kivel, hol beszélek,találkozok stb. Én ezt megunva választás elé állítottam hogy vagy változtat magán és ezeket befejezi vagy ő jobbra én ballra. Felháborodott hogy mi az hogy én megmondom mit csináljon. Erre kiadtam az útját. Házat eladtuk úgy volt ha már közösen spóroltuk össze akkor felezünk erre nem, azt mondta enyém a gyerek övé a pénz és eltűnt.

Úgy gondoltam hogy jó, de akkor hadjon békén. Nem így lett. Gyermekelhelyezés megvolt, gyerektartást is fizeti és tartja a gyerekkel a kapcsolatot.

Ám ami zavaró az hogy évekkel ezelött mentünk szét de a mai napig azt hallgatom hogy én kidobtam, k*va vagyok, hogy én nem lehetek senkivel. A gyereknek is beszél ezt azt pl.: anyád nem viheti haza a kanjait, a mocskos csöveseket, anyád csak sz*ni tud meg b*ni. Többszőr mondtam neki hogy bizonyítsa be hogy ilyen vagyok, erre az a válasz hogy nem kell, ő tudja. Holott soha még csak feltételezést sem adtam rá. És hasonló szép szavakat egy 6 éves gyereknek, telefonon keresztül.

Addig eljutottam hogy ignorálom már nem érdekel nem is beszélek vele, de akkor is azt csinálaj, mindenhol lejárat a gyereknek szid , rendőrség semmit nem tud tenni, nincs bizonyítékom.

Állandóan az én életemmel van elfoglalva, mikor hol vagyok és mit csinálok. Ő külföldön dolgozik ritkán jár haza de mégis tudja hogy mikor milyen szinü a körmöm pl. A gyereknek szokta mondani hogy "anyád már megint k*válkodik tudom ám hogy piros a körme"

Hogy lehetne leállítani, ne nevelje ellenem a gyereket ne beszéljen így rólam, mert alaptalan? Eggyáltalán hogy fordul meg a fejében olyan dolgokkal vádolni ami nem igaz és ráadásul hangot is addni neki, és terjeszteni?

Hogy tudnám megvédeni magam a hamis vádaktól?


2022. jan. 27. 16:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Nézd, a gyerek nem hülye, csak kicsi. Ha nem viszel haza mindennap más faxit, olyan mindegy mit magyaráz neki az apja
2022. jan. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
Ha telefonon beszél ilyet akkor hangfelvétel és ott is a bizonyíték... De igazából bárhol csinálhatsz hangfelvételt és utána tudod kérvényezni, hogy ne láthassa a gyereket vagy max a te jelenlétedben.
2022. jan. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Thispain ***** válasza:
96%

Rányomsz a start menüre, attól függően, milyen operációs rendszert használsz, van egy lista: Újraindítás, Leállítás, Kijelentkezés.

Ezek közül a Leállításra kattintasz.


Viccet félretéve, őt nem fogod meggyőzni semmiről. Ő egy tipikus lúzer, akit a net népe a kommentjei alapján trollnak nézne, aki a fotelben tesped, és onnan mondja a tutit, emellett, ha meglát egy képen egy modell alkatú csajt, alá írja, hogy 10/10 [csók emoji] (és közel sem biztos, hogy ilyen helyesen).


Az exed a megnyilvánulásai alapján vagy bunkó cigány lehet, vagy tapló magyar, aki amellett, hogy kihasznál, még rágalmaz is téged.


Amit tehetsz: A gyerekednek részletesen mesélsz a kapcsolatotokról.

Hogyan kezdődött, milyenné vált a férjed, és mi miatt hagytad el, és azt is elmondhatod, hogy valamiért az exed azzal simogatja az egóját, hogy rólad rosszakat mond.

2022. jan. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ezzel tisztában vagyok és nem hozok haza senkit és máshol sem találkozgatok pasival,(munkahelyet kivéve ott van férfi munkatársam) se randi, se kapcsolat, se semmi pont ezért nehogy alapja legyen de így lehet élni? Attól rettegve hogy ha egyszer lesz egy kapcsolatom ő bele akarna szolni? Mert úgy gondolja joga van, holott nincs. És ha a gyerek visszakérdez hogy apa miért mond ilyet, mit jelent amit mond, mi a helyes válasz rá?
2022. jan. 27. 17:10
 5/22 A kérdező kommentje:
Közbe többen is írtatok, köszönöm mindenkinek. Ő egy tapló magyar akinek birtoklási vágyai vannak és már nem tudom mit csináljak hogy leálljon vele.
2022. jan. 27. 17:18
 6/22 anonim ***** válasza:
96%

Tudom, könnyű mondani, de őszintén gondolom, a legjobb amit tehetsz, hogy nem foglalkozol vele, és éled tovább az életedet. Biztosan nem sunnyognék, meg szoronganék, hogy milyen színű a körmöm, milyen a ruhám, kivel találkozom és hol. Neked is jogod van továbblépni és jogod van ismerkedni, új kapcsolatot kialakítani. Ettől nem leszel k.rva. De még ha az is lennél, őszintén, az exednek mi köze lenne hozzá? Semmi.

Te ellátod rendesen a gyereket, meleg van, van étel, megvan gondolom mindene, szeretve van és foglalkozva van vele. Nincs ellened fegyvere, ezért k.rváz, mert tudja jól, hogy ezzel téged megnyomorít. Ha viszont röhögnél rajta egyet, abbahagyná, mert belátná, hatástalan.

2022. jan. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%
Most biztos le leszek pontozva, de a helyedben hangfelvételt készítnék arról amiről a gyereknek beszél. Aztán mennék a gyámügyhöz, hogy bizonyítékod van arról, hogy az apa káros a gyerek lelki fejlődésére. Viszont előtte közölném vele, hogy ha nem hagyja abba megteszed ezt a lépést.
2022. jan. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%
Ja, és meg is mondanám neki, hogy még egy ilyen jelző és becsületsértés miatt megy a feljelentés. És meg is tenném!
2022. jan. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Csak sajnos az engedélye nélkül nem készíthetek hangfelvételt, ha viszont tudja hogy felveszem már nem mond olyat. Tudom, próbáltam. Rendőrségen jártam ezzel, védőnő is tud róla. Nem tudnak semmit csinálni bizonyíték hiányában.
2022. jan. 27. 17:41
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
A gyereknek mondja, tehát van rá tanú. Ott a gyerek, meg lehet kérdezni.
2022. jan. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!