Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet leállítani az...

Hogy lehet leállítani az alternatív gyógymódokat tukmáló rokonokat?

Figyelt kérdés

Van egy rokonom, aki hisz mindenféle alternatív gyógymódban, kezdve a természetgyógyásztól az akupunktúrán át az auramasszírozásig (vagy mit tudom én, milyen kuruzslások vannak)

Felőlem magát úgy kúrálja, ahogy neki jól esik, de összejöveteleken mindig betalál minket a párommal, hogy ajánljon valami csodaszert (allergiás vagyok mindenre a világom, páromnak neurológiai problémája van)

Az a baj, hogy ezen az egy dolgon kívül nincs vele bajom, meg amúgy se akarok családi összejövetelen veszekedésbe keveredni, így inkább nem mondanám meg neki őszintén, hogy mit gondolok erről.

Egy darabig működött, hogy mosolyogva biztosítottam, hogy majd egyszer LEHET(!!) hogy utánanézek a dolognak (nem ígértem biztosra semmit!), de újabban már nem hagyja annyiban, mondja tovább a tuti tippjeit.

Hogy kell leszerelni, hogy megmaradjon a békesség, ne sértődjön meg, ne legyen vita?


2018. szept. 7. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Én már azt se értem, miért járnak emberek családi összejövetelekre. Mi abban az élvezet?
2018. szept. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Erzsi mama!


Tudom, hogy jót, a legjobbat akarod nekünk, de az orvosom SZIGORÚAN ELTILTOTT MINDENFÉLE ALTERNATÍV GYÓGYMÓDTÓL, beleértve ezt is.


Nekem most be kell tartanom az orvosom utasítását, és amint nem használ a nyugati orvostudomány, azonnal kelet felé fordítjuk még a szőnyeget is. Ígérem.

2018. szept. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Így: szállj már le rólam, majd én tudom, mi a jó nekem!
2018. szept. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Azt kéne végiggondolnod, miért pont titeket talál meg a dolgaival.

1. Rendszeresen témák a ti betegségeitek? Ha igen, erről nem kéne beszélnetek.

2. Más nem hallgatja meg őt? Ti is kapcsolódjatok be más beszélgetésbe, hogy ne tudjon annyit veletek foglalkozni.

3. A nonverbális kommunikációd túl elfogadó? Oké, nem kell mondani, hogy szerinted marhaság, amit mond, de annyit meg lehetne mondani, hogy te erről másképp vélekedsz, és kéred, hogy beszélgessetek másról. Ezt azzal lehet erősíteni, hogy azonnal kérdezel őróla, gyerekeiről, munkájáról stb., amire kénytelen válaszolni.


Amúgy ........ nevetni fogsz rajtam, de pont az általad említett betegségeknél én is a természetgyógyászati módszerekre voksolnék. :DDDDDDDDD Nem utolsó sorban azért, mert a hivatalos orvostudomány nemigen tud ezekkel mit kezdeni. Illetve biztos vagyok benne, hogy ezeknek a bajoknak kifejezetten erős lelki gyökerei vannak.

De én nyilván nem tukmálnálak a rokonod helyében, hanem egyszer elmondanám ezt, mint lehetőséget, aztán kész.

2018. szept. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Előtte ne beszéljetek a betegségetekről, ha ő hozza szóba szereljétek le egy egyszerű "Köszönöm az érdeklődést, megvagyok, de nem szeretnék az egészségügyi problémáimról beszélgetni" vel
2018. szept. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Most mi van abban, ha megmondod neki, hoyg téged ez nem érdekel? Miért kell átverni, hogy majd kipróbálod, ha nem akarod? Főleg, ha más bajod nincs a rokonnal, akkor ezt is nyugodtan megmondhatnád neki. Van egy véleményed, álláspontod, amihez ragaszkodsz, és erről kedves, normális hangnemben őt is lehet tájékoztatni. Mi ez a hatalmas megfelelési kényszer az irányába? Nem lehet mindenki egyforma, nem gondolhat mindenki mindent úgy, ahogy ő, és ezt meg lehet mondani, ő is elfogadhatja.
2018. szept. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#1

Ezt a rokont leszámítva elég jó buli szokott lenni nálunk, a család többi része normális :D


#2

Onnantól kezdve, hogy szerinte az orvosok csak valamiféle sarlatánok, nem győzné meg, hogy az orvos ezt meg azt mondta.


#3

Épp ez az, nem akarok vitát generálni. Nyilván ha mindegy lenne, már rég megoldottam volna így.


#4

- Nem téma, de rajtam látja néha, hogy t@knyom-nyálam egyben, illetve ha macska van a közelben, akkor messzire elkerülöm... a páromon meg mindig látszik a betegsége. Sajnos szem előtt vannak a bajaink.

- Más is meghallgatja, de mást nem tukmál ezzel, másoknak nincsenek látványos betegségeik.

- Ez jó, köszi!

Azért arra, hogy a párom kerekesszékbe kényszerült anno, ma meg már önállóan jár-kel, és mindezt az orvosok érték el, nem mondanám, hogy nem tudnak vele mit kezdeni :)

Az allergiáimat is elég jól korában tartja a gyógyszer, amit szedek, kivéve mikor elfelejtem bevenni, de az meg az én hibám :D


#5

Lsd fentebb, nem beszélünk ezekről.


#6

Nincs más bajom vele, olyan értelemben, hogy a családi összejöveteleken elviselem, ettől még nem vagyunk puszipajtik. Elég sértődékeny jellem, láttam már, mi lesz abból, ha valaki megpróbál vele normálisan megbeszélni dolgokat, amiben nem értenek egyet... nincs kedvem összeveszéshez, pláne akkor, amikor azért van együtt mindenki, hogy jól érezzük magunkat. Nem vagyok híve a jópofizásnak, de nem is akarom a komplett kiterjedt család szórakozását elcseszni ilyesmivel.

2018. szept. 7. 15:02
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire ne légy mulya, ez túlzott konfliktuskerülés.
2018. szept. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem ez azért gyanús. Egy ilyen álprobléma ekkora lelki gyötrelmet okoz, nem tudod megoldani, de a többi 10-15 ember olyan sima és szórakoztató ember MINDIG, hogy semmi ilyen dolog nem merül fel a kommunikációban.. Háát öregem, én nemtom.
2018. szept. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9

Miért okozna lelki gyötrelmet?

2018. szept. 7. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!