Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet leállítani az...

Hogy lehet leállítani az alternatív gyógymódokat tukmáló rokonokat?

Figyelt kérdés

Van egy rokonom, aki hisz mindenféle alternatív gyógymódban, kezdve a természetgyógyásztól az akupunktúrán át az auramasszírozásig (vagy mit tudom én, milyen kuruzslások vannak)

Felőlem magát úgy kúrálja, ahogy neki jól esik, de összejöveteleken mindig betalál minket a párommal, hogy ajánljon valami csodaszert (allergiás vagyok mindenre a világom, páromnak neurológiai problémája van)

Az a baj, hogy ezen az egy dolgon kívül nincs vele bajom, meg amúgy se akarok családi összejövetelen veszekedésbe keveredni, így inkább nem mondanám meg neki őszintén, hogy mit gondolok erről.

Egy darabig működött, hogy mosolyogva biztosítottam, hogy majd egyszer LEHET(!!) hogy utánanézek a dolognak (nem ígértem biztosra semmit!), de újabban már nem hagyja annyiban, mondja tovább a tuti tippjeit.

Hogy kell leszerelni, hogy megmaradjon a békesség, ne sértődjön meg, ne legyen vita?


2018. szept. 7. 14:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
6-os voltam. Igaza van az utánam szólónak, hogy ennyire konfliktuskerülőnek nem kell lenni. Ha sértődékeny, hát sértődékeny, arról nem te tehetsz, de ne neked kelljen már elviselni a hülyeségeit, csak mert sértődékeny. Ő is majd egyszer megtanulja, hogy neki is ellentmondhatnak és el kell viselnie. Nem kell ügyet csinálni. Meg kell mondani neki, "kösz, nem érdekel ilyesmi" és ennyi. Ha meg balhézni fog, hát balhézni fog, az nem a te hibád, nem te rontod el azzal a családi összejövetelt, hanem ő. Neki is fel kéne nőnie már, ne ehhez szabd a saját viselkedésed, hogy ő még nem nőtt fel és vele nem lehet normálisan beszélni.
2018. szept. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!