Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátom anyukája nem hagy...

Barátom anyukája nem hagy békén, kinek kéne leállítani? Nem akarom megbántani, de már nagyon sok?

Figyelt kérdés

Még januárban panaszkodott nekem, hogy fogynia kéne, de egyedül ő képtelen rá és hogy nekem nincs-e kedvem elkezdeni vele egy életmódváltást. Karácsony és Újév után voltam, nálam az a nagy fogadalmak ideje, így gondoltam miért ne, vágjunk bele.

Nekem nincs egészségügyi problémám, nem vagyok sem cukorbeteg, sem ilyen-olyan érzékeny, egyszerűen van rajtam egy kis plusz kiló. 5-7 kb. Ezt sporttal és egészséges étkezéssel könnyen leadhatnám, de az a gond, hogy imádom az olasz konyhát, a különböző édességeket és a kézműves hamburgereket.

Így hamar rájöttem, hogy az az életmódváltás, amit a párom anyukája kitalált, nekem nem lesz hosszútávon működőképes. Alapból az időszakos böjttel kezdődik, vagyis hogy 8 órában lehet enni. Tehát ha mondjuk reggelizem reggel 7-kor, én aznap utoljára délután 3-kor ehetek. Ő 9-10-kor kel fel, így neki ez nem gáz, de én 5.50-kor és ha nem eszem valamit, kibírhatatlan vagyok és a hasam is fáj. Így én 14 órakor ehetnék papíron utoljára úgy, hogy sokszor fent vagyok éjfélig, tehát a napom egyik fele szenvedés lenne az éhségtől.

Tilos szerinte a cukor, tejtermék is. A cukrot még tudom helyettesíteni, de a mandulatejtől, szójatejtől, kókusztejtől rosszul vagyok és inkább leszoktam a kávézásról is, minthogy ezekkel igyam.

A banán, avokádó, kukorica, lencse, bab szintén. Az első hármat imádom...


De próbálkoztam, csak pár hét szenvedés után rá kellett jönnöm, hogy ez nem nekem való, és inkább leszek "dundi" (szerinte), mint hogy folyton hányingerem legyen azoktól az ételektől, amiket ennem kell, vagy nonstop azon gondolkozzak, hogy éppen milyen "egészségtelen" dolgot szeretnék enni, ha lehetne. Ráadásul utazni is sokat szoktam és nem vagyok hajlandó csirkemellen és salátán élni, ha ki van fizetve a teljes ellátás, vagy elmegyünk egy szép étterembe. Nem akarom, hogy bűntudatom legyen, ha megiszom 2 pohár bort, vagy koktélt. Ő pedig nagyon ilyen most, hogy semmi cukor, semmi liszt, semmi "káros" dolog.

Márciusban mondtam neki, hogy én ezt az életmódváltós dolgot elengedem, de neki sok sikert. Na azóta vérszemet kapott kb. Folyton küldi nekem Facebookon a cikkeket, hogy az elhízásnak milyen veszélyei vannak, covidban is a túlsúlyosok halnak meg, meg hogy nézzem a TLC-n az elhízottakról szóló műsort, tanulságos. Korábban is elég mogorva stílusa volt, pl volt, hogy lefotóztam, hogy vasárnap reggel banánpalacsintát sütök, ami azért kicsit egészségesebb, mint a sima palacsinta, erre annyit írt vissza, hogy "banán tilos". Instagramon konkrétan stalkingolt, hogy én kivel vagyok és mit csinálok, majd napokkal később "elővett", hogy miért látott ő borospoharat a kezemben, amikor érthetően leírta, hogy alkoholt nem ihatok?


Úgy viselkedik, mintha minimum 130 kg lennék (63 vagyok).

A barátom közölte, hogy ő ebbe nem akar beleszólni, vele ne veszekedjen az anyja. Csak én meg nem akarok vele bántó lenni, pedig már kezd betelni a pohár.

Hogy tudnám szerintetek kicsit takarékra tenni?


2021. ápr. 25. 16:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
Tiltsd le fészen és instán is. Ha számonkér, mondd meg, hogy nem kéred a küldeményeid, te döntöd el, mit eszel és hogyan élsz.
2021. ápr. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt neki,hogy átváltottál kalória számításra.Mindent ehetsz,csak módjával.Számoljon utána,ha nem hiszi el.
2021. ápr. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
Üdv a klubban. Én olyan vagyok milyen a gereblye nyél, tehát nem épp ilyen a szitu, de az én anyósom ha a fejébe vesz valamit, azt rám is erőszakolnà. Legyen ez covidos vèlemèny, munkahely, vagy egy tárgy. Pl ő venni akar piros szőnyeget, én utálom a pirosat, de hetekig linkelni , hogy milyen szép... Vagy nem reagàlok, vagy vissza írom, hogy nem. Egy idő után megunja, van kis csend aztán kezdi előlről. Annyiból nem zavar, hogy, figyelmen kívül tudom hagyni, elküldte oké, bezárom és kész. Elmondtam szépen, ismer 15 ève, ha csak küldi akkor tudjon rá
2021. ápr. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Milyen * Mint lett volna, bocsika
2021. ápr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A barátoddal nem értek egyet. Ha egyetért veled (és ha igazat írtál, így logikus), akkor neki kéne leállítania az anyját. Vagyis: alapvetően mindenki a saját szüleit próbálja rendezni. Azért nem szerencsés ebből kivonulni, mert ha neked durran el az agyad, és mondod meg neki, kit szórakoztasson a hülyeségeivel, az ezerszer rosszabb lesz mindhármótoknak.


Ha barátod nem hajlandó semmit tenni, akkor most megoldható úgy, ahogyan 1-es javasolta. De ha ebből tartós kapcsolat (házasság, gyerek stb.) lesz, akkor még rengeteg hasonló konfliktus lehet, és ha nem interneten zajlik a kommunikáció, akkor nem lehet ilyen könnyen véget vetni neki.

2021. ápr. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ne reagálj az ilyen üzenetekre. Egyébként neki működik? Fogyott?
2021. ápr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
15%
Te másban is ilyen akaratgyenge vagy? Azért durva, amiket leírtál és ennyire nem bírsz magaddal. Bélpoklos emberekről beszélek. Amilyen te is vagy.
2021. ápr. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Mondjuk alapbol nem sok ertelme van ennek a dieta dolognak ilyen szabalyok mellett. Aki dietazik is eszik csokit, banánt, mindent, csak eppen mértékkel, erre van a kaloria deficit.

Ez a 8 oran at szabad enni na ennek meg plane nem látom ertelmet. Kb olyan szinten van mint a "6 utan nem szabad enni". Mert mi lesz? Az duplanak szamit vagy mi?

Egek. Tiltsd le es kesz. Ez nem eletmodvaltas hanem koplalas. Aki egészségesen etkezik eszik banant, minden gyümölcsöt, zöldséget, talan egyedul a gyorsan felszivodo szenhidratokat es a sima cukrot keruli.

Amugy meg igazabol teljesen mindegy, mit eszel ha csinalsz melle valami edzest. Mondjuk megeszel 1800 kaloriat, de csak 1600 a kereted, akkor ledolgozol 200at es mar jo vagy.

2021. ápr. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy nem akarok vaskalapos lenni, de amit most leírtál az étkezésedről, nem a legjobb. Nem kell madártápon élned, de ilyen mennyiségű húsra, szénhidrátra, cukorra, zsírra nincs szüksége egy átlag életvitelű embernek. Ha nem végzel komoly fizikai munkát, akkor nincs szükséged ennyi energiabevitelre. Ráadásul, ha így folytatod, akkor 10-20 év múlva nemhogy a kedvenceidet nem fogod tudni élvezni, de egy szelet kenyeret nem fogsz tudni megenni úgy, hogy me legyél utána rosszul. Meg persze banánnal is vigyázni kell, az egyik kollégám mindennap evett banánt éveken keresztül, meg is lett az eredménye, fruktóz intolerancia, illetve semmi olyan dolgot nem ehetett amiben cukor van (MÉG EGY ALMÁT VAGY PARADICSOMOT SEM). Nem kell úgy csinálnod, mint az anyósod, de egy visszafogottab étrendet kialakíthatnál (és az nem azt jelenti, hogy csirkemellen, meg csudifogyis szirszarokon kell élned), égszség csak egy van, nem kéne mihamarabb tönkre vágni.
2021. ápr. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én önszántamból csinálom kb, amit anyósod, keto életmódra váltottam 16:8 böjttel. De ha ez nem egy belülről jövő elhatározás, akkor maga lenne a pokol. Nem is értem, h gondolja, h rád akarja erőszakolni. Érthetetlen.


A párod sem értem. Neki kéne leállítani. Nem tudom, mit kéne tenni ,az ilyen erőszakos anyuci-tutyimutyi pici fia kombó nagyon nem jó.

2021. ápr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!