Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátom anyukája nem hagy...

Barátom anyukája nem hagy békén, kinek kéne leállítani? Nem akarom megbántani, de már nagyon sok?

Figyelt kérdés

Még januárban panaszkodott nekem, hogy fogynia kéne, de egyedül ő képtelen rá és hogy nekem nincs-e kedvem elkezdeni vele egy életmódváltást. Karácsony és Újév után voltam, nálam az a nagy fogadalmak ideje, így gondoltam miért ne, vágjunk bele.

Nekem nincs egészségügyi problémám, nem vagyok sem cukorbeteg, sem ilyen-olyan érzékeny, egyszerűen van rajtam egy kis plusz kiló. 5-7 kb. Ezt sporttal és egészséges étkezéssel könnyen leadhatnám, de az a gond, hogy imádom az olasz konyhát, a különböző édességeket és a kézműves hamburgereket.

Így hamar rájöttem, hogy az az életmódváltás, amit a párom anyukája kitalált, nekem nem lesz hosszútávon működőképes. Alapból az időszakos böjttel kezdődik, vagyis hogy 8 órában lehet enni. Tehát ha mondjuk reggelizem reggel 7-kor, én aznap utoljára délután 3-kor ehetek. Ő 9-10-kor kel fel, így neki ez nem gáz, de én 5.50-kor és ha nem eszem valamit, kibírhatatlan vagyok és a hasam is fáj. Így én 14 órakor ehetnék papíron utoljára úgy, hogy sokszor fent vagyok éjfélig, tehát a napom egyik fele szenvedés lenne az éhségtől.

Tilos szerinte a cukor, tejtermék is. A cukrot még tudom helyettesíteni, de a mandulatejtől, szójatejtől, kókusztejtől rosszul vagyok és inkább leszoktam a kávézásról is, minthogy ezekkel igyam.

A banán, avokádó, kukorica, lencse, bab szintén. Az első hármat imádom...


De próbálkoztam, csak pár hét szenvedés után rá kellett jönnöm, hogy ez nem nekem való, és inkább leszek "dundi" (szerinte), mint hogy folyton hányingerem legyen azoktól az ételektől, amiket ennem kell, vagy nonstop azon gondolkozzak, hogy éppen milyen "egészségtelen" dolgot szeretnék enni, ha lehetne. Ráadásul utazni is sokat szoktam és nem vagyok hajlandó csirkemellen és salátán élni, ha ki van fizetve a teljes ellátás, vagy elmegyünk egy szép étterembe. Nem akarom, hogy bűntudatom legyen, ha megiszom 2 pohár bort, vagy koktélt. Ő pedig nagyon ilyen most, hogy semmi cukor, semmi liszt, semmi "káros" dolog.

Márciusban mondtam neki, hogy én ezt az életmódváltós dolgot elengedem, de neki sok sikert. Na azóta vérszemet kapott kb. Folyton küldi nekem Facebookon a cikkeket, hogy az elhízásnak milyen veszélyei vannak, covidban is a túlsúlyosok halnak meg, meg hogy nézzem a TLC-n az elhízottakról szóló műsort, tanulságos. Korábban is elég mogorva stílusa volt, pl volt, hogy lefotóztam, hogy vasárnap reggel banánpalacsintát sütök, ami azért kicsit egészségesebb, mint a sima palacsinta, erre annyit írt vissza, hogy "banán tilos". Instagramon konkrétan stalkingolt, hogy én kivel vagyok és mit csinálok, majd napokkal később "elővett", hogy miért látott ő borospoharat a kezemben, amikor érthetően leírta, hogy alkoholt nem ihatok?


Úgy viselkedik, mintha minimum 130 kg lennék (63 vagyok).

A barátom közölte, hogy ő ebbe nem akar beleszólni, vele ne veszekedjen az anyja. Csak én meg nem akarok vele bántó lenni, pedig már kezd betelni a pohár.

Hogy tudnám szerintetek kicsit takarékra tenni?


2021. ápr. 25. 16:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
20%

Sajnálom a srácot, ilyen akaratgyenge nőt választott, aki sipítozik, ha nem eszik finomított szénhidrátot. Lehet 6-7 kiló felesleged van, de szülni fogsz egy-kettőt, 26-27 lesz. Sőt! Szülés utáni depresszió miatt lehet 46-47 is.

Én szóltam!

2021. ápr. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

24 éves vagyok, nincs egészségügyi problémám, túlsúlyosnak sem mondanám magam a 60-63 kilómmal.

Nem fogom rosszul érezni magam, mert heti egyszer rendelünk pizzát, vagy megkívánok három db palacsintát és megeszem. Vagy ha elmegyünk nyaralni, és ki van fizetve a hétszámjegyű összeg a szállodára, ellátásra, ott is megeszem, ami éppen tetszik és ha du. 3-kor akarok koktélozni, akkor azt csinálom. Ez nem akaratgyengeség! De amíg jól érzem magam a bőrömben és egészséges is vagyok, addig minek sanyargassam magam olyan ételekkel, amiktől a hányinger kerülget?

Elhiszem, hogy nagyon finom a zabsüti is pl., de ha én a somlóira ácsingózom, akkor nem fog érdekelni, hogy az előbbi mennyivel egészségesebb.


Voltam 43-45 kg is még gimisként. Akkor víz volt a reggelim és a vacsorám, ebédre is féltányérnyi adagokat ettem. Ha étterembe mentünk, én pont soha nem voltam éhes, és elvoltam egy uborkasalátával és ásványvízzel, amíg a többiek a többfogásos menüt ették. Ha néha "elgyengültem" és ettem egy pizzát, vagy bármi szénhidrátot, azzal büntettem magam, hogy utána két napig semmit nem ettem. Vékony voltam, viszont mellé folyamatosan éhes is és a vérképem is szörnyű volt.

Most igaz, hogy több vagyok kilóban, de sokkal egészségesebbnek nézek ki, félévente megyek vérvételre, a vérképeim kb tökéletesek. És én is sokkal jobban érzem így magam.

2021. ápr. 26. 11:05
 13/19 A kérdező kommentje:

De te miről beszélsz?

Milyen testalkattal?

172 cm vagyok és legrosszabb napjaimon is maximum 63 kg. Nem 163, csak simán 63.


Te valami hittérítő egészségguru vagy, vagy mi?

2021. ápr. 26. 11:57
 14/19 A kérdező kommentje:
11-es, igen, szerintem mindenki felfogta, hogy mélységesen lenézed azt, aki normálisan mer enni. Ne ragozd tovább, elég volt bőven ez a két kommented is. :)
2021. ápr. 26. 11:58
 15/19 A kérdező kommentje:

Az hol "zabálás", hogy saláta helyett tésztát eszem például?

Nem azt mondtam, hogy napi 3 pizzán és 2 liter kólán élek. A felgyülemlett frusztrációdat ne itt vezesd le, köszi.

2021. ápr. 26. 12:25
 16/19 anonim ***** válasza:

"11-es, igen, szerintem mindenki felfogta, hogy mélységesen lenézed azt, aki normálisan mer enni. Ne ragozd tovább, elég volt bőven ez a két kommented is. :)"


Milyen két komment??? Egyet kommenteltem, én vagyok a 11es.

2021. ápr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Persze, és pont ugyanazt a szöveget sikerült írnod nagy felháborodva, mint a 7-es válaszolónak, és mit az Isten, pont ugyanannyi kis pipátok is van. Micsoda véletlen. :)
2021. ápr. 26. 14:29
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Előfordulhat az ilyen. És akkor mi van? Én teljes mértékben egyetértek a hetessel. Akaratgyenge vagy!
2021. ápr. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

De hol írtam, hogy zabálnék?!

Olyanokat magyaráztok bele a kérdésembe, amit sehol nem írtam.

Sosem eszem tele magam, de igen, eszek mindenből, amit megkívánok. Ez nem azt jelenti, hogy akkor én reggeltől estig tömöm magamba a csokit és a szénhidrátot, megállás nélkül.

És igen, ahogy az ember öregszik, idősödik, bizony változik a teste. De huszonévesen kár ezen stresszelni. :)

2021. ápr. 26. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!