Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig panaszkodik, de sosem...

Mindig panaszkodik, de sosem lépne, vagy tenné őket utcára? Nem akarom megbántani, de én ezzel mit kezdjek?

Figyelt kérdés
Nagyszüleimnél élnek apukám testvéréék, vagyis a húga, neki a férje és a lányuk. Ez a felállás van igazából 14 éve, aztán 10 éve megszületett unokatesóm is oda hozzájuk. Sosem kellett semmibe fizetniük, az elején mert hogy esküvőre, házra gyűjtenek, utána a nagynéném terhes lett és végül maradtak, aztán a gyerek vitte el minden pénzüket, stb. Szóval minidg volt kifogás. Tatám meg úgy volt vele, hogy nem keresnek sokat, minek szedje el tőlük azt a keveset is, ha nem létszükséglet. De az évek alatt nagyon elmérgesedett közöttük a viszony, ma már napi szinten megy az ordítozás, követelőzés és még mindig semmit nem fizetnek... Nem is segítenek. Pl. hétvégén lemennek reggelizni, 4-5 fogásos villásreggelit csinálnak, a konyha utánuk csatatér és hiába főzne mama már 10-11-től, fél órája elmegy az utánuk való mosogatással, pakolással, mert mindent úgy hagynak, ahogy felálltak az asztaltól. Már kérték őket tavaly, hogy akkor költözzenek el, 40-45 évesen két fizetésből csak kifizetnek egy albérletet. Na ők biztos nem mennek albérletben, vegyenek akkor nekik egy házat mamáék, ez volt a válasz. Közben a gyereknek 60 ezerért csináltatnak szemüveget, 400 ezerért vesznek maguknak tv-t, minden hétvégén a Balatonhoz mennek, ahogy jóidő lesz, olyankor napi kétszer éttermeznek stb. És szerintem ha arra nincs pénz, hogy mondjuk 30 ezret belefizessenek a rezsibe, akkor arra se legyen, hogy ennyit elkajálgassanak egyetlen nap alatt, vagy hogy minden hétvégén autózzanak 130 km-t. Mama is panaszkodik nekem, ha ott vagyok, csak erről beszél. Rossz neki, mert a nagynéném férjét ki nem állhatja, a nagynénémmel is folyton veszekszik, és azt mondja, hogyha a gyerek nem lenne, már utcára tette volna őket régen. Mindig ez a kifogás, hogy a gyerek ott van... De az is egy olyan neveletlen kis pióca, hogy szörnyű. Rúg, vág, harap, hisztizik 10 évesen! Undorító. A nagyszüleim meg ezért mennek tönkre idegileg, lelkileg. Legutóbb is lementem, hogy elmeséljem, sikerült a nyelvvizsgám és el sem tudtam mondani, mert ahogy kezdtem volna, mama azonnal mondta a magáét, hogy éppen min ment otthon a vita. Én az elején még mondtam, hogy akkor mondja meg nekik, hogy van 2 hónapjuk elköltözni, és ő is mondta, hogy ezt kellene, de hát mi lesz a kicsivel... Meg hogy ezek még sosem éltek külön, fent sem tudnák magukat tartani. Szóval valahol azt érzem, hogy ő nem is akarja, hogy elmenjenek onnan.
2020. máj. 11. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Igen
2020. máj. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Savlekotő ***** válasza:
87%
Na persze hogy ilyen a gyerek mert nő mint a dudva mert oda született akik magukat se tudják fen tartani.. Nem fizetnek semmit stb,paraziták,már rég kivágtam volna őket,a gyerek kifogás felhasználják mert kényelmes 40 45 szánalmas de az is aki asszisztál hozzá évekig..
2020. máj. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Te semmit se kezdj vele.
2020. máj. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Semmit nem tudsz. Ne avatkozz bele mert még te leszel a rossz.
2020. máj. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Ha a nagyszüleid nem tudják érvényesíteni az akaratukat, akkor te nem tudsz semmit tenni! Gondolom, apukád, mint testvér is tehetetlen, hiszen ő sem intézkedhet.

Egyet tehetsz: nyomatékosan megmondod a nagyanyádnak, hogy ne traktáljon a panaszáradatával, ne is hozza fel a viselt dolgaikat, mert ti nem tudtok segíteni. A gyerek problémája a nagynénéd és a férje kompetenciája, nem a nagyszüleidé, nekik kell lakhatást, nevelést biztosítani.

Egyébként szépen elmesélheted a nagyinak, milyen rosszul esett, hogy a vizsgádat se mesélhetted el, csak a panaszkodást hallgatod. Te is ugyanúgy unoka vagy, ne rád zúdítsa a problémáit, hanem oldja meg felnőtt módra.

2020. máj. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz. Ne avatkozz bele mert még te leszel a rossz.
2020. máj. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!