Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom panaszkodik rólam a...

A párom panaszkodik rólam a hátam mögött, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Igazából be kell valljam, részben tisztességtelen módon tudtam meg. Nyitva hagyta a Facebook fiókját, és megkért, hogy keressek már meg neki egy üzenetet, amit a barátnője írt neki (csak barát barátnő, nem vonzódik hozzá, soha nem volt köztük semmi). Én megkerestem, de kicsit továbblapoztam, ahol láttam, hogy leírta a nőnek, hogy jó velem, meg szeret, de mióta együtt élünk, semmi sem változott, mert hogy ő továbbra is mindent egyedül fizet, meg neki kell csinálnia minden házimunkát.

Lassan másfél éve költöztünk össze, én jelenleg munkanélküli vagyok, és ingyenes tanfolyamon tanulok a munkaügyi központ jóvoltából, egy kis fizetést is kapok érte, és még egy új, sokkal használhatóbb szakmám is lesz, mint a jelenlegi, amivel nem tudok elhelyezkedni.

A baj az, hogy amikor összeköltöztünk, az első nap megkérdeztem páromtól, hogy mi legyen a költségekkel, hogy osszuk meg. Ő azt mondta, hogy a rezsivel ne foglalkozzak, a házhitelt meg természetesen ő fizeti, hiszen az ő nevén van, és amúgy sincs már sok hátra belőle. Elég, ha kaját veszek, meg ami még a háztartáshoz kell, tehát tisztítószerek és egyebek. Én ezt csinálom is tisztességgel, naponta járom a boltokat, mert inkább kevesebbet veszek mindenből, hogy friss kaja legyen itthon mindig. Meg persze nem a legdrágább helyen veszek meg egyszerre mindent, hanem szortírozva, hogy minél jobban jöjjünk ki. Ha elmegyünk valahová, mindig megkérdezem, mennyi pénzt vigyek magammal, amire mindig az a válasz, hogy semennyit, van nála. Ha erőszakkal a kezébe nyomom, elteszi, de miután hazajöttünk, visszaadja.

Házitündér ugyan valóban nem vagyok, de nincs kosz, maximum néha kicsit rendetlenség, de tényleg nem vészes, és hétvégén fel is számolom. Anyukám tisztaságmániás, és még ő sem szidott le érte, amikor szétnézett nálunk, pedig ő aztán megmondja, ha valami nem tetszik neki. Hétköznap sajnos nem sok energiám marad, mert utazgatom kell a tanfolyamhoz, és az is kimerít. Kimerültebb vagyok a pár órás tanítások után, mint amikor 10-12 órákat dolgoztam naponta.

Párom annyira nem képes, hogy a használt szalvétáját kidobja evés után, inkább otthagyja az asztalon. Ha néha megiszik egy sört, kimegy a konyhába, és leteszi a konyhapultra, ahelyett, hogy egy lépéssel többet tenne meg, és kidobná a kukába. A koszos tányérját sem tenné be a mosogatógépbe, inkább kinn hagyja az asztalon. Van, hogy megmakacsolom magam, és megmondom neki, hogy igenis legalább maga után pakoljon már el, ilyenkor mindent behalmoz szépen a mosogatóba, és addig gyűjtögeti, amíg már nem fér be egy pohár sem a csap alá, rosszabb esetben már szaga is lesz valaminek - ilyenkor feladom, és eltakarítok utána. A rend ilyenkor kb. másfél napig tart, utána kezdődik minden elölről...

Előttem egyedül élt, és szégyen, nem szégyen, elég nagy szutyokban, tehát ő sem egy tisztaság- és rendmániás ember. Főtt ételt nem is nagyon evett, csak ha eljutott az anyjáékhoz, és ő küldött neki valamit, most minden másnap vagy harmadnap főzök neki (mert én valahogy nem tudok egyszerre keveset főzni), ráadásul mindig azt, amit ő szeretne. Nekem nagyon rosszul esik, hogy olyat mond rólam, ami nem is igaz, pláne, hogy ha kérdezgetem, hogy jól csinálok-e mindent, vagy ha nem, mit csináljak másképp, akkor mindig csak annyit mond, hogy minden nagyon jó.

Nem tudom, megmondjam-e neki, hogy tudok a kis hazugságáról, hiszen úgy tudtam meg, hogy nem is lett volna szabad...

Én 25 vagyok, ő 28.


2013. jún. 26. 20:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak szeret panaszkodni, és ezt találta ki. Ha többet keresnél nála, és eltartanád, lehet az lenne a baja... Ha szeret akkor ezeken nem kell fennakadnia, de lehet hogy ilyen nyafogós pasi, aki szeret mártír lenni, és imádja ha sajnálják.


A másik lehetőség, hogy a barátnője is panaszkodik neki, és ez a fő kommunikációs közegük: sírnak egymásnak.

2013. jún. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Óóó igen, iszonyú nagy mártír, az már igaz :/

Senki nem fáradhat el, csak ő, mert neki szemét a főnöke, meg nehezebb a munkája bárkinél. Egyébként elég jó helye van, jó fizetéssel...

2013. jún. 26. 20:33
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Mond meg a párodnak, hogy most meg ő keressen meg neked valamit a GyK-n, de az se baj, ha kicsit továbblapoz, mert akkor megtalálja a Te írásodat ( sirámodat) őróla. Így a dolog kölcsönös lesz. Másrészt fogadok, hogy a barátod még tévedésből sem fog kutakodni utánad, mert nem is érdekli ez a pletyi. Mert ez az. Ja, meg tetszik az, hogy "véletlenül továbblapoztam"... A mobilját még nem nézted át, véletlenül?
2013. jún. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem, sosem néztem meg semmijét, és nem is fogom.

És nem "véletlenül" lapoztam tovább, hanem konkrétan azt a két darab üzenetet kerestem, amire megkért, hogy keressem meg. Ehhez meg olvasnom kellett...

2013. jún. 26. 21:28
 5/13 A kérdező kommentje:
A kérdésben egy üzenetet írtam, de ez nem jó kifejezés. Üzenetváltást kellett volna írnom, mert egy adott témáról volt szó, és nem egy darab üzenetben volt az infó, ami kellett.
2013. jún. 26. 21:30
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy tudatos volt? Hogy találd meg ezt a panaszát is, és így tudassa Veled? Érdekes lehetne az indoka, hogy miért érzi úgy, amint panaszolta a barátjának...
2013. jún. 27. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, de kismilliószor megkérdeztem már tőle élőszóban, hogy van-e baj, mi az, mit változtassak. Akkor bezzeg minden tökéletes volt...
2013. jún. 27. 07:47
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg direkt kért meg rá, és tudta hogy megnézed.

Én biztos kiosztanám, hogy legközelebb ne másnak mondja ha gondja van, és ne a hátam mögött, hanem a szemembe és szóból ért mindenki.Nálam ez alap. És nyilván veled kell megbeszélnie nem mással. És annó meg is mondtam a férjemnek amikor ez a megmondom a szemedbe nem volt nála divat. Jól is működik a dolog.

2013. jún. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22%
Jajj emberek, már nem azért, de mindenki ezt csinálja...Mindenki panaszkodik néha a párjáról, aki meg nem, az csak azért, hogy fenn tartson egy ideális látszatot...A kérdező most itt panaszkodik a párjáról, persze ő ugye különb, mint a barátja...Ez egy természetes dolog, még ha rosszul is esik...Ezért nem kell kutakodni! Nem megcsalta a párja, nem kell ezen tragédiázni...
2013. jún. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Miért kellene elnéznem, hogy HAZUGSÁGOT panaszkodik a hátam mögött?

Ha olyat panaszol, ami igaz, akkor aláírom, hogy oké, így van, de ez az egész nem is igaz!

2013. jún. 28. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!