Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Erőltetős és ,,nem tudod te...

Erőltetős és ,,nem tudod te mi a jó'' rokonokat hogyan lehet leállítani?

Figyelt kérdés

Kiskoromban történt pár dolog, ami miatt problémáim vannak az evéssel. Válogatok és új ételeket nem igen fogadok el, ezek mellett még nem szeretem, ha a tányéromhoz nyúlkálnak. Szüleim már beletörődtek, de a többi rokon nem. Nagyapám nagyon tukmálós és képes a tányéromba nyúlkálni meg odapakolni dolgokat. Előző héten például fogott egy adag almaszószt és a tányéromba borította, pedig tudja hogy nem eszem meg és el is mondtam, hogy nem kérek. Azért is odarakta, mert hogy most olyan lett a többi étel is és muszáj lesz megennem, mert hát azt nem hagyhatom ott. Otthagytam az ételt, nem is ettem többet aznap. Nagymamám meg beszólogat, hogy annak idején ők mindent megettek, mert nem volt más, éheztetni kéne engem és nem engedni, nem tudom mi a jó. Direkt olyat főznek, amit nem eszem meg, mert hátha, aztán kenyeret ebédelek és háborognak, hogy micsoda dolog ez. Szoktam vinni magammal kaját, hogy ne legyen probléma, de akkor is beszólogatnak meg tata is nyúlkál, hogy rakjak már rá valamit. Nagynénimék is beszólogatnak, meg mutogatnak a gyerekeiknek, mint valami majmot, hogy na látják milyen rossz, majd ez meg az lesz velem meg elvisz a fene, mert válogatok.

Szüleim nem tesznek semmit, mert nem akarnak veszekedni meg úgy vannak vele, hogy viszek kaját magammal és eltűröm, hogy bunkóznak velem. Nekem nagyon rosszul esik és nem is szeretek a közelükben lenni, de muszáj. Hogyan tudom leállítani őket? Miért nem lehet megérteni, hogy ha akarom sem tudom megenni az ételeiket?



2020. júl. 14. 00:15
1 2
 1/16 anonim válasza:
96%
Hány éves vagy? Ne járj a nagyszüleidhez, ha csak kínlódás az egész.
2020. júl. 14. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Elsőnek azt kell megértened, hogy a nagyszülők más rendszerben élek. Nem értik a mai világot. Vagyis csak kevesen. Ők örültek, ha krumplileves volt az asztalon, mert olyan időkben éltek.

Most meg "bőség" van. Ebbe nőttél bele te is, én is, stb.


Leállítani nem tudod őket, mert ilyen a személyiségük, értelmi képességük.


Az lenne a legbiztosabb, hogy nem mész hozzájuk, de mivel, gondolom még nagyon fiatal vagy, így nincs mozgástered.


Tehát vagy elfogadod a viselkedésüket vagy határozottan rájuk szólsz. Vagy ha nem állítják le magukat, akkor megkérdezed tőlük, hogy ha szeretnének látni valaha, akkor fejezzék ezt be!

2020. júl. 14. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
82%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Leállítani biztosan nem fogod tudni őket. Ha már idősebb vagy akkor egyszerűen mondd meg először nekik, hogy ha akarnak még látni akkor fejezzék be. Ha tovább folytatják meg ne menj el hozzájuk. Ha kiskorú vagy akkor nem tudsz mást tenni mint tűrni, mert nem fognak komolyan venni.
2020. júl. 14. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudod, mi a jó! :D
2020. júl. 14. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

Ja igaza van a fenti hozzászólónak ne járj annyit a nagyszüleidhez

Vagy csak ebédidő után járj hozzájuk és a vacsoraidő eljöttével pedig húzz el, így megelőzheted ezeknek az evés közbeni konfrontálódásokat

2020. júl. 14. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Ott hagyod az ételt, felállsz és hazamész .
2020. júl. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
17%

Egyikőtök sem normális.


Ez a válogatósdi olyan kiskirálylányos ("nekem nem jó bármi"), a tukmálás és tányérba nyúlkálás meg undorító.


Mindenesetre szép kis család vagytok; pont összeilletek.

2020. júl. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
87%

Csatlakozom az előttem szólókhoz: a legjobb lenne, ha elkerülnéd őket. Szerintem se várj tőlük sokat.


A nagymamád dumája - szerintem - egy logikai bakin alapul: "...annak idején ők mindent megettek, mert nem volt más..." - most viszont van, tehát ezt felhozni teljesen felesleges.


Írtad, hogy muszáj a közelükben lenned. Nem tudom, hogy megoldható-e, de tegyél meg mindent, hogy legalább ne velük egyszerre egyél, esetleg ne egy asztalnál. Szedd ki magadnak az ételt, majd vonulj el, ha tudsz és edd meg. Ha nagyapád borigat, borítsd vissza.


Én is hasonló helyzetben voltam mint te. Én megtanultam főzni, nekem ez bevált, mindenki azt ette, amit készített.


A beszólogatás ellen nem igazán tudsz tenni, max. annyit, hogy nem veszed fel. Juhász Anita (Yt: https://www.youtube.com/channel/UCoTZfrXUOP58sGAJofoZS6w ) egy videójában mesélte, hogy xy letöltött a netről egy bingót, amin általános beszólások voltak és bármikor a család bármelyik tagja bántó megjegyzést tett, ő csak ikszelgetett és jót nevetett. Szerintem ez egy baromi vicces megoldás, ha lehet, próbáld ki!


Kitartást kívánok neked, nem érdemes megkeseredett boomerekkel foglalkoznod és pont az ilyen emberek miatt leszel erős, hajrá!

2020. júl. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%

Amugy olyan szomoru ez...

Az én nagymamám mindig a kedvencemet csinálta, ha tudta hogy megyek és anyam is napokon keresztül bundaskenyeret süt reggelire, tokfozeleket csinál ebedre és sült krumplit vacsorára a gyerekemnek ha ott van nála....

2020. júl. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%

Igazából a szüleid azok, akik sorozatosan hibáztak ebben. Nekik kéne helyretenni az öregeket.

Téged pedig elvinni szakemberhez a problémáddal.

Mindkettő az ő dolguk lenne...

2020. júl. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!