Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Erőltetős és ,,nem tudod te...

Erőltetős és ,,nem tudod te mi a jó'' rokonokat hogyan lehet leállítani?

Figyelt kérdés

Kiskoromban történt pár dolog, ami miatt problémáim vannak az evéssel. Válogatok és új ételeket nem igen fogadok el, ezek mellett még nem szeretem, ha a tányéromhoz nyúlkálnak. Szüleim már beletörődtek, de a többi rokon nem. Nagyapám nagyon tukmálós és képes a tányéromba nyúlkálni meg odapakolni dolgokat. Előző héten például fogott egy adag almaszószt és a tányéromba borította, pedig tudja hogy nem eszem meg és el is mondtam, hogy nem kérek. Azért is odarakta, mert hogy most olyan lett a többi étel is és muszáj lesz megennem, mert hát azt nem hagyhatom ott. Otthagytam az ételt, nem is ettem többet aznap. Nagymamám meg beszólogat, hogy annak idején ők mindent megettek, mert nem volt más, éheztetni kéne engem és nem engedni, nem tudom mi a jó. Direkt olyat főznek, amit nem eszem meg, mert hátha, aztán kenyeret ebédelek és háborognak, hogy micsoda dolog ez. Szoktam vinni magammal kaját, hogy ne legyen probléma, de akkor is beszólogatnak meg tata is nyúlkál, hogy rakjak már rá valamit. Nagynénimék is beszólogatnak, meg mutogatnak a gyerekeiknek, mint valami majmot, hogy na látják milyen rossz, majd ez meg az lesz velem meg elvisz a fene, mert válogatok.

Szüleim nem tesznek semmit, mert nem akarnak veszekedni meg úgy vannak vele, hogy viszek kaját magammal és eltűröm, hogy bunkóznak velem. Nekem nagyon rosszul esik és nem is szeretek a közelükben lenni, de muszáj. Hogyan tudom leállítani őket? Miért nem lehet megérteni, hogy ha akarom sem tudom megenni az ételeiket?



2020. júl. 14. 00:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%
Ha nagypapád belenyúl az ételedbe, akkor te meg sózd és borsozd meg az övét. Gyerekes reakció, de hátha tanul belőle.
2020. júl. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
91%

Fú én az ilyen emberektől agyf.szt kapok. Én nagyszüleim éveken át (háború alatt) éheztek gyerekként pincékben, és ették, ami volt, ha egyáltalán volt, és tényleg jól tudták, hogy mit jelent éhezni.


Mégis, nem értelmi fogyatékosok, felfogják, hogy most van - szerencsére - lehetőség azt enni, amit szívesen eszel. Elhiszem, hogyha éhezni kéne, akkor én is megenném a "csalánfőzeléket", mert nincs más, de ahogy ők sem "csalánfőzeléket" tesznek az asztalra unatkozós napjaikon, hanem mondjuk húst meg rizst, úgy én sem akarok az égvilágon bármit megenni. Nálunk valahogy sosem űztek ebből sportot, volt néhány fajta étel mindig, amiből tudtuk, hogy ki mit nem eszik meg úgysem, de azért legalább 1 kedvére való étel volt és mindenki evett közösen nyugiban.


Ez a "én éheztem régen, úgyhogy most neked is legyen sz.r" mentalitás ilyen tipikus suttyó felfogás, amit egyesek képtelenek levetkőzni. Nem is neked szól, hanem annak, hogy neked most jobb és ő irigy. Hidd el, ha gyerekként neki is bármit lehetett volna enni, akkor ő sem evett volna meg az égvilágon mindent, csak ami ízlik is.

2020. júl. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
58%

Nem nagyon értik a nagyszülők, hogy válogatós vagy. Számukra felfoghatatlan, hogy mi oka van, csak ilyen újkori huncutságnak tartják, amiből kinevelhetnek.


Amúgy próbáltál már ezzel szakemberhez fordulni? Nagyszülők helyében inkább attól tartanék, hogy vitamin és ásványi anyag hiányod lesz.

2020. júl. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
70%

apám is ilyen tukmálós volt. "kóstold meg legalább", "hogy te milyen buta vagy, hogy meg sem kóstolod"

már meghalt, de még ma is összerándul a gyomrom ettől az erőszakos követelőzésétől.


és nem vagyok válogatós, de az almaszósztól én is rosszul lennék

2020. júl. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Pszichológusnál nem voltam, beszéltünk róla otthon,de szüleim azt mondták, hogy eszem, éhenhalni nem fogok, szóval felesleges. Szerintem nem is tudna vele mit kezdeni. Sima orvosnál voltam, mert volt/van vitaminhiányom és írt fel nekem pár dolgot. Még általánosban kínált meg két fiú valamilyen sütivel és rendes töltelék helyett viccből földet raktak bele meg nem tudom mit és giliszta is volt benne. Azóta ha új, ismeretlen ételt veszek a számba, akkor azonnal eszembe jut és öklendezek meg fulladozok. Szerintem ez nem királylányos, tényleg nem tudom megenni és szerintem szakember sem tud ezzel mit kezdeni. Kb.10 éve nem képesek elfogadni ,hogy márpedig én akkor sem eszem ebből meg abból. Azt sem értem, hogy miért probléma, ha magamnak viszek ételt. Sokáig az volt a bajuk, hogy hát ők miattam nem tudnak rendes ételt főzni a családnak, de most az a problémájuk, hogy viszek magammal. Főzhetnének amit akarnak, pacalt meg fene tudja mit, de csak hisztiznek.

Ma is hívtak ebédre, anya is telefonált, hogy menjek már át, de nem mentem, azt mondtam, hogy már főztem magamnak, majd máskor. Szerintem mindennap 8kor megfőzöm magamnak az ebédet és akkor max.a hétvégén megyek át.

2020. júl. 14. 21:59
 16/16 anonim ***** válasza:
45%

Bocsi, de valamilyen szinten itt veled is van baj. Ok hogy volt egy traumád, én is jártam így (egy szilveszteri bulin megettem valami pörköltöt, s utána kiderült hogy csigák meg csúszómádzó trngeri lények voltak benne, akkor ki is hánytam). Azóta én sem próbálok ki csak úgy új dolgokat, még ha nagyon jól néz is ki.

De a angyszüleid a javadat akarják, biztos nem etetnének gilisztákkal vagy rossz ételekkel. Az pedig való igaz, hogy könnyen eljöhet az az idő, amikor örülhetünk majd annak, ha krumplihéjat találunk vagy szárazkenyeret ehetünk. Ezér kicsit te is le kell szokd a válogatást

2020. júl. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!